Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 1. 2016 15:55

Vzhledem k soucasnym urokovym sazbam je i to penzijni pripojisteni dobry produkt.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 1. 2016 17:08

drkarel: Pro děti možná po 100 Kč měsíčně a v dospělosti ať se rozhodnou, co s tím dál. Tady zase má efekt doba spoření.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod marvy 24. 1. 2016 00:27

Pro spoustu lidí posílat 2000Kč na penzijko je ale pořád dost. Vyplatí se to i pro menší částky?. Já posílám 300Kč.:-D do duchodu daleko. Sem v učastnických fondech.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 1. 2016 10:09

U nižších částek je právě relativně vyšší poměr státního příspěvku k příspěvku účastníka - při 300 Kč měsíčně dostaneš 90 Kč, tedy 30 % - samozřejmě jednorázově, čili pokud budeš čerpat DPS za 30 let, tak ti to udělá cca. 1 % p.a. navíc - ale vzhledem k tomu, že průběžné poplatky jsou taky 1 % p.a., tak státní příspěvek by na tak dlouhém horizontu pokryl jen právě ty poplatky - a vlastně ani ty ne, protože ještě se platí poplatky ze zisku, které jsou u DPS 15 %...

-- 24. 1. 2016 10:15 --

Btw. v tomto článku to opět píšou tak, že možnost snížení daňového základu o 24 tisíc Kč měla být platná už od letošního roku (jen u daňové úlevy u příspěvků zaměstnavatele udádí termín 2017): http://finance.idnes.cz/sporeni-na-penz ... viteze_kho
"Novináři" v tom taky zjevně mají jasno...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pepisis 24. 1. 2016 10:45

Jj, ve většině článků na netu to podávají tak, že ten nárůst daňově uznatelných vkladů se vztahuje už na vklady za rok 2016. Mám penzijní připojištění u Allianz, tak jsem jim k tomu poslal dotaz. Dám pak vědět, co mi řekli.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 11:10

Ty poplatky jsou rakovina.

Stavební spořitelny zkonzumují přes různé poplatky státní podporu, penzijní společnosti zkonzumují přes poplatky státní podporu...

-- 24. 1. 2016 11:13 --

Jak jsi přišel na 1 % ?

http://www.allianz.cz/file/21432/_3.pil ... k_2014.pdf
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod mlsal 24. 1. 2016 13:16

Změny o penzijním připojištění upravuje Zákon ze dne 10. prosince 2015,
kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o ukončení důchodového spoření
http://www.sagit.cz/info/sb15377

Na konci (část 29) je účinnost zákona od 1.1.2016 s některými výjimkami. Např. části páté čl. V bodů 3 až 8, 10 až 12 s účinností od 1.1.2017, která se týká změny Zákona o daních z příjmů.

Tedy ač nejsem právník, skutečně platí, že pro rok 2016 zůstává optimální částka měsíčních příspěvků 2.000,- Kč/měsíc, tak aby bylo maximum státních příspěvků a maximální možný daňový odečet. Navýšení na 3.000,- Kč/ měsíčně bude v platnosti od 1. 1. 2017.

Co se týká změn poplatků, upravuje je Zákon o doplňkovém penzijním spoření, § 60
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-427
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dargen 27. 1. 2016 07:14

Nevi nekdo jak je to s placenim mesicnich prispevku? Da se napr. predplatit cely rok dopredu? Podobne jako u stavebka misto mesicne poslat jednorazove celou sumu. Zamestnavatel muze z FKSP za mne zaplatit max. 90% tak proto se ptam jak to funguje.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 1. 2016 07:22

Příspěvky účastníka předplatit lze. Pozor je třeba dávat na to, jestli je na smlouvě aktivovaná daňová optimalizace, jinak se předplacená částka na konci roku použije automaticky jako příspěvek účastníka do limitu pro maximální snížení daňového základu. Ale u příspěvku zaměstnavatele tam žádnou zjevnou výhodu nevidím, stejně bys musel platit příspěvky účastníka, pokud bys chtěl dostat i státní příspěvky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dargen 27. 1. 2016 07:33

No v podminkach FKSP mame napsany ze zamestnavatel uhradi ZA NAS. Coz je divny, lepsi by bylo kdyby prihodil k mojim prispevkum.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 27. 1. 2016 11:30

Chci se zeptat na službu AUTObalance,Máte to aktivní? Je zdarma u Allianz. ;-)
když je to automatika,tak aby to nebylo ještě horší než to je.

Popis:

"AUTObalance každé čtvrtletí zkontroluje, zda jsou prostředky ve fondech rozloženy přesně dle Vaší zvolené strategie. A v případě, že tomu tak není (hodnota jednoho z fondů se vyvíjela jinak než ostatních), automaticky převede jednotky mezi fondy tak, aby jejich hodnota opět odpovídala Vámi zvolené strategii.

Se službou AUTObalance tak máte vždy jistotu, že prostředky jsou stále investovány přesně dle Vašeho rozhodnutí."
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod pepisis 27. 1. 2016 17:07

pepisis píše:Jj, ve většině článků na netu to podávají tak, že ten nárůst daňově uznatelných vkladů se vztahuje už na vklady za rok 2016. Mám penzijní připojištění u Allianz, tak jsem jim k tomu poslal dotaz. Dám pak vědět, co mi řekli.

Takže je to opravdu až od roku 2017:
!k vašemu dotazu uvádíme, že nárok na vyšší daňový odpočet se vztahuje k platbám zaúčtovaným v příštím roce, tj. v roce 2017."
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2016 23:54

marvy píše:Chci se zeptat na službu AUTObalance,Máte to aktivní? Je zdarma u Allianz. ;-)

Popis:

"AUTObalance každé čtvrtletí zkontroluje, zda jsou prostředky ve fondech rozloženy přesně dle Vaší zvolené strategie. A v případě, že tomu tak není (hodnota jednoho z fondů se vyvíjela jinak než ostatních), automaticky převede jednotky mezi fondy tak, aby jejich hodnota opět odpovídala Vámi zvolené strategii.

Se službou AUTObalance tak máte vždy jistotu, že prostředky jsou stále investovány přesně dle Vašeho rozhodnutí."


nikdo nic? Je to tedy dobrá služba? :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 1. 2016 00:11

Nějak nechápu, co by to mělo přesně dělat - zasláním příspěvku do penzijní společnosti současně nakupuji určitý počet jednotek daných fondů, které penzijní společnost nabízí dle zvolené investiční strategie... nevím, jak přesně vznikne situace, kdy budu mít těchto jednotek nepoměr :?: A pokud si to balancování hlídá nikoliv počet jednotek, ale cenu, tak mi nějaké "přerozdělování" mezi fondy moc přínosné nepřijde. Spíše by bylo lepší se přímo zeptat v té penzijní společnosti.

A ještě konkrétně tohle vlákno na řešení záležitostí u účastníckých fondů moc vhodné není - penzijní připojištění je označení pro transformované fondy, které fungují dle starých podmínek a ani koncepčně neodpovídají tomu dotazu (už jen proto, že to balancování zřejmě probíhá mezi různými typy fondů), lepší by bylo využít třeba vlákno přímo pro DPS, co jsem zakládal třeba vloni: viewtopic.php?f=312&t=1241475 nebo konkrétně pro PS Allianz (pokud tady existuje, nehledal jsem).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 30. 1. 2016 10:44

Ano máš pravdu, neštastně sem to napsal sem. Allianz téma tu je. Spíš se tahle služba týkala toho 2. pilíře. Tady to vyznam nemá. ;-) Tak dík
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků