cestovní pojištění k platební kartě

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pan 123 30. 11. 2014 16:41

Pokud budu uvažovat o jednorázovém cestování po zemích mimo EU, na cca 40-50 dní, nejlevnější pojistky se pohybují kolem 1000 Kč.
Banky nabízejí pojištění ke svým platebním kartám, které se mi zdá pro tento účel mnohem výhodnější, například za cca 1/4 ceny.
Poradí někdo zkušenější, v čem je tedy háček ?
Např. že pojistka ke kartě nelze rok zrušit apod. ?
pan 123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 11. 2014 17:42

A myslis si, ze je to pouze o cene nebo o tom, co vsechno mas (a hlavne nemas) pojisteno?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 30. 11. 2014 17:57

A myslíš si, že bys dokázal nějak rozumně a konkrétně ty rozdíly popsat?
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan 123 30. 11. 2014 18:11

Vždy jsem si na podobný cesty bral nejlevnější základní pojistku. Jestli mám výši pojistnýho plnění 1 nebo 3 mega pro mě nic zásadního neznamená. Zbytečnosti jako je "pojištění zavazadel" - což je v praxi k ničemu, taky nepotřebuju ( i když to dokonce nabízejí banky ke kartám už v základu).
pan 123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 30. 11. 2014 18:52

Chce to číst podmínky konkrétní podmínky. Často jsem rozdíly mezi pojistkou ke kartě za 250 Kč/rok a jednorázovým pojištěním na cestu taky rozdíly nenašel (pokud mají stejný limit). Většinou se snaží nalákat na různé blbosti typu pojištění zavazadel, někdy se to liší třeba pojištěním odpovědnosti. Já si nejdřív platil jednorázové pojistky, pak jsem měl levnou placenou pojistku ke kartě, teď už jezdím s lepší pojistkou ke kartě, která je součástí zlaté karty (nic neplatím). Jsem mimo Evropu tak 2,5 měsíce za rok, takže na tenhle účel ideální.

Jinak když se začtete do výluk, tak často zjistíte, že s plněním ze strany pojišťovny nemá cenu moc počítat. V podstatě každý se tady někdy na něco léčil, takže pojišťovna se snaží uhrát na zhoršení stávajícího zdravotního stavu, případně alkohol, u ztráty věcí pak dokazujte, co jste měl v zavazadle a dodejte účtenky. Asistenci jsem si vyzkoušel - naprosto nefunkční. Není to moc povzbuzující, ale na pár desítek dolarů je větší spolehnutí než na celý pojištění.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod avathar 30. 11. 2014 21:26

Me plnila pojišťovna letecké společnosti za ztrátu zavazadla, prokazovalo se také (nejspíš podobně). Dal jsem seznam/obsah, k tomu ceny, uctenky. Proplatili i elektroniku, u oblečení melo smysl dat max. 2 roky zpět účty. Od čeho nebyl účet, neproplatili. Fotak 7 let stary 10%. Rok stare oblečení 50%,přes 2 roky 0. I tak jsem dostal asi 11t. Účty nevyhazuju. Prokazovat ze v kufru bylo to a ne neco jiného jsem nemusel, obsah nerozporovali, drzel jsm se reality plus minus.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 30. 11. 2014 21:30

Jinak pojištění zavazadla u cestovního pojištění je v 99% neuplatnitelne, vzhledem k vylukam. Smysl ma limit na ošetřeni, české pojistky jsou predrazena bida, za podobné ceny maji v západní Evropě několikanásobné limity.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 12. 2014 01:18

Tak ceny jsou hodně různé. Ale dají se najít varianty, teď např. neplatím nic a ke kartě mám limit zdravotních výdajů 2,5 mil. + prakticky všechno ostatní - věci, zavazadla, odpovědnost, storno, úraz, rizikový sporty... V podstatě asi všechno, co mě napadá, pak už pojišťovny konkurují možná vyšším celkovým limitem. Důležité jsou pro mě ale prakticky jen ty zdravotní výdaje.
Kdybych něco podobného platil jednorázově (při 2,5 měsících svět) nebo nějaký roční program, tak by to vyšlo tak na +5 kKč.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 12. 2014 07:13

A co je to za kartu? Ono je něco lepšího, než Diners?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 12. 2014 07:48

Tipnu si, že MC Gold Debit k UCB Premium kontu. Má nižší limity než Diners, ale zase je zdarma (tak DC může být při obratu zase taky).
Podrobně jsem je ale nesrovnával, takže nevím, která je lepší...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 1. 12. 2014 09:23

Ano, UCB. Limity jsou o něco nižší, z druhé strany tam je víc těch pojištěných věcí, z těch užitečnějších třeba pojištění storna.
xls
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků