Životní pojištění - výběr pojišťovny/produktu

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miressek 16. 1. 2015 11:08

Zdravím vespolek, zkusím jen tak cvičně, buď se mi dostane nějaké zajímavé rady, nebo aspoň sepíšu svoje myšlenky a třeba to někomu pomůže ;-)
Pro klid duše bych rád nějaký to pojištění, mám hypotéku, rodinu, tak aby neskončili pod mostem, kdybych se nechal přejet náklaďákem :-)

Chtěl bych pojistit jen fatální záležitosti, aktuální představa je zhruba následující:
Pojištění pro případ smrti 2.200.000 s klesající částkou
Trvalé následky úrazu v rozmezí 500.000 - 1.000.000, ještě rozmyšlím podle podmínek a progrese. Váhám i nad tím, od jak vysokých trvalých následků plnit. Plnění např. od 0,001% sice zvyšuje pravděpodobnost využití, ale zase tu pojistku krapet prodražuje.

O další připojištění zájem nemám (nějaká ta rezezerva na pokrytí "drobnějších" nepříjemností je), investiční složku bych tam taky mít nemusel. Když bude, tak holt bude, ale příslib, že tam za 30 let budu mít 100.000 mě nijak neohromuje, klidně se může stát, že tu pojistku vypovím o pár let dřív. Daňové zvýhodnění uplatňovat nemám v plánu.
Pár pojišťoven jsem si už obšlápnul, nějakou tu nabídku už mám, o víkendu plánuju menší samostudium pojistných podmínek a tak. Zatím jsem byl v Allianzu, Generalli, Uniqa, Wuestenrotu a ČPP a ještě něco málo bych rád zmáknul.

Nepřispěje někdo radou, na jakou pojišťovnu/produkt se zaměřit a proč, případně čemu se naopak raději vyhnout?

Nad čím třeba váhám je doba pojištění. Docela mě láká uzavřít to na maximální možnou dobu. Teď prý jsem ještě mladý a perspektivní, pojistné mi vychází relativně levně. Takže bych měl teoreticky cestičku, jak v pokročilějším věku upravovat stávající smlouvu a přihodit tam nějaké to připojištění za současných podmínek. Říkám si, že vypovědět tu smlouvu můžu vždycky a vyjde to nejspíš líp, jak kdybych se pak v šedesáti rozhodnul uzavírat si smlouvu novou. Hmm?

Předem díky za případné rady!
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 16. 1. 2015 12:52

Zaměřte se na pojistné podmínky, aby to pasovalo na vás,vaše koníčky a váš zdravotní stav.
A úplně jste zapoměl na invaliditu, minimálně invaliditu 2. a 3. stupně. Pro případ, abyste neskončili pod mostem všichni.

Hodně štěstí při obíhání :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miressek 16. 1. 2015 13:36

Za upozornění na invaliditu díky, je pravda, že nad tím jsem se zatím moc nezamýšlel. I když jak na to tak koukám, řadím to do kategorie nad čím uvažovat spíš až ve vzdálenějším horizontu. Invaliditu následkem úrazu bych pokrytou měl a invalidita následkem nemoci to pojištění o dost prodraží, přitom do nějakého rizikového věku mám ještě poměrně daleko.
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 16. 1. 2015 14:19

Rizikový věk je každý, pouze některý věk je více rizikový a některý méně rizikový. Klidně můžete být za dva roky v invalidním důchodu z důvodu nemoci.

Přijde mi, že hlavně řešíte cenu místo toho, co to má umět :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 16. 1. 2015 14:22

Přesně tak. Na to, že jsem mladý a tak mě nemůže žádná nemoc potkat, bych nespoléhal. Je to smutné, ale je to tak
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod miressek 16. 1. 2015 14:58

No, hlavně řeším poměr cena/výkon a snažím se objektivně přihlížet k rizikům a k tomu, jaký by případná pojistná událost měla dopad na mě/rodinu.
U té invalidity se konejším tím, že mám v tomhle ohledu poměrně rozumné zaměstnání a spousta věcí, co by jinde znamenala konečnou, by mi v jeho výkonu nijak nebránila.
Ale chápu, kam míříte, pouvažuju nad tím.
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fantucci 16. 1. 2015 15:27

Invalidita a její uznání se řídí schopností uplatnit se vzhledem ke svému věku, schopnostem/možnostem a kvalifikaci na pracovním trhu... Jde o pokles pracovní schopnosti
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod miressek 16. 1. 2015 15:58

Krom toho se značná část pojišťoven nespokojí s přiznáním invalidity od SSZ, ale nechává si dělat vlastní posudky. Takže přepokládám, že se může snadno stát, že od státu invaliditu přiznanou sice mám, ale pojišťovna se z plnění vykrucuje. Vybavuju si, že jsem o podobném případu nedávno někde četl...
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 16. 1. 2015 16:21

Každá pojišťovna se chce vykroutit z téměř každého pojistného plnění, to je naprosto normální.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 16. 1. 2015 16:34

btw co Vám brání v tom si vybrat pojištění, kde ta možnost přezkumu není?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod miressek 16. 1. 2015 19:44

Samozřejmě vůbec nic, to bylo čistě konstatování, pro úplnost.
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fantucci 16. 1. 2015 21:01

Já myslím, že to je spíše o hledání problému :)
Nechci říkat, že přezkoumání vlastním doktorem je vždy a všude proklientský krok ze strany pojišťoven, na druhou stranu se může stát, že pojišťovna vyplatí i v případě, že stát invaliditu nedal.
Imho k tomu, co si kde někdo něco přečetl či slyšel od známého co to slyšel od svých známých a ti to slyšeli od svých známých- mezi lidmi se šíří hlavně špatné zkušenosti, s těmi dobrými se lidé moc nesvěřují. Nebo vy byste do světa vytruboval, že jste za např. závažné onemocnění, invaliditu či jako obmyšlená osoba při úmrtí blízkého dostal od pojišťovny miliony?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pejdo 7. 5. 2015 10:39

Vybral jste nakonec nějaký vhodný produkt? Také se nyní nacházím v podobné situaci. Děkuji.
Pejdo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 5. 2015 11:13

vladimir.svorba píše:Každá pojišťovna se chce vykroutit z téměř každého pojistného plnění, to je naprosto normální.

Jo jo, fakt je hrozně divný, že pojišťovna nechce někomu zaplatit úraz, který utrpěl v Čechách začátkem října při lyžování v nadmořské výšce 520 m ve 20 hodin večer, nebo mu nechce zaplatit obouchané auto, což si způsobil noční jízdou po křivolaké silnici v rumunských horách, pochopitelně beze svědků...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod steklyporadce.cz 8. 5. 2015 13:02

Pokud jste mladý a máte nerizikové povolání, tak pro pojištění smrti a trvalých následků nevychází špatně pojišťovny Uniq a Generali. Co se týče plnění, v dnešní době se cuká každá pojišťovna, ale ani o jedné z nich se v oboru neříká "tu neberte, ta neplní".

Co se týče skladby připojištění, tak se přikláním k názoru pana Švorby, a to že připojištění invalidity také má svůj smysl. O tom jak si vybrat připojištění pro životní pojištění jsem na psal tento článek http://www.steklyporadce.cz/jak-si-spravne-nastavit-zivotni-pojisteni/
Pracuji jako profesionální finanční konzultant a píšu o tom blog...
steklyporadce.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků