Jaké pojištění prosím?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Audithomas 4. 8. 2015 18:12

60% tupounu,fórum k ničemu
Naposledy upravil Audithomas dne 5. 8. 2015 17:05, celkově upraveno 2
Audithomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 8. 2015 18:31

IMHO to pojisti zejména snubním prstenem, pozůstalostní důchody budou pro rodinu asi nejvíce přínosné v případě nejhoršího. Ostatní pak záleží od aktuální situace, třeba pokud tam má někdy být hypotéka (píšeš "zatím")...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2015 18:52

Přesně tak - ta nejlepší pojistka je zadarmo, tedy jen za tu svatbu. Vdovský a sirotčí důchod - opravdu je z toho rodina schopna vyžít, znám i případ, kde si při úmrtí živitele rodiny finančně polepšila.

Jinak se divím, že s takto slušným platem máš půjčku na auto. To bys měl být schopen ho koupit za hotové a ještě mít schovanou pěknou rezervu - ostatně to je hned druhá věc, kterou doporučím - vytvářet si rezervy. Ať už bys měl jakoukoliv pojistku, vždy hrozí, že zrovna na ten konkrétní případ se vztahovat nebude (např. spadneš někde ze schodů po jednom pivě a pojišťovna odmítne plnit s poukazem na požití alkoholu), kdežto vlastní rezervy jsou vlastní rezervy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslaný 4. 8. 2015 19:22

Dobrovolne se pojistuji jen hlupaci, je to vyhazovani penez z okna.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Audithomas 4. 8. 2015 20:13

Ten plat mám teprve rok,předtím jsem měl 22 hrubého a půjčku už dříve na 5 let z mého bejvaleho 16 000 hrubého platu.

Takže mám pojistit jen malou?Na jaké částky?Na co všechno?Ptám se tu protože jste zkušený..já o tom vím prd.Na malou by to mělo být všeobecně všude stejné.Za každou řadu budu rád.
Audithomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 4. 8. 2015 20:17

tslaný: Zas nepřehánějte. Dobrovolně se pojišťují ti, co chtějí pokrýt riziko, protože vědí, že by ho nedokázali pokrýt jinak a nebo jen s velkými obtížemi.
Myslím, že tazatel by se klidně pojistit mohl. Nevypadá to na člověka, který by chtěl vyhazovat peníze z okna, ale přemýšlí o možných rizicích.

Audithomas: Přikláním se ke svatbě. Jako pojistka pozůstalých výborné, během 3 let možný odpočet daní ve výši skoro 75 tisíc. Co se týče pojistky, nedokážu poradit, protože to je produkt, který se opravdu vyplatí málokomu, ale vy zrovna můžete být výjimka.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 8. 2015 20:36

Když odhlédneme od toho vtipu se svatbou a opravdu jde o výběr pojistky, tak bych začal pojištěním invalidity, smrti, možná dlouhodobé pracovní neschopnosti, doplňkově závažnými onemocněními, trvalými následky úrazů.
Díval bych se po pojistce, která hlavní tarify neřeší dle zaměstnání. Dále která nemá výluky na zdr. problémy před počátkem pojištění.
U přítelkyně to samé bez prac. neschopnosti. U dítěte trvalky/závažky.
Tohle samozřejmě stojí peníze, tudíž dle finančního limitu "ústup ze slávy" z výše zmíněného/nebo pojistných limitů.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 8. 2015 22:34

fremantle: Svatbu bych tedy nedoporučoval. Rozvod bude Audithomasa stát víc jak roky placení pojistek :-D

Dítěti bych pojistku nedělal.
Pro chlapa bych si případně sjednal jen invaliditu. Smrt je zbytečný luxus. Holka je mladá a najde si lehce jinýho.
Obráceně už to tak neplatí (s malým dítětem na krku).

-- 4. 8. 2015 23:45 --

PatrikChrz píše:Jinak se divím, že s takto slušným platem máš půjčku na auto. To bys měl být schopen ho koupit za hotové a ještě mít schovanou pěknou rezervu - ostatně to je hned druhá věc, kterou doporučím - vytvářet si rezervy.


Vždyť je mu 23. Jestli platí nájem a chce aspoň trochu slušnější automobil, tak mu nic jiného nezbývá. A mít k tomu pěknou rezervu, to už je spíš myšlenka Ondřeje Neffa.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslaný 5. 8. 2015 03:16

Tak ma nejdriv myslet a ne si jeste do dluhu vyrabet fakana a prodluzovat to vymyslenim zbytecnych pojistek.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Audithomas 5. 8. 2015 16:32

......
Naposledy upravil Audithomas dne 5. 8. 2015 17:03, celkově upraveno 1
Audithomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 8. 2015 16:38

S tím HOSIPem si dojdi k doktoru a přečti si po sobě svůj první příspěvek:

Platíme nájem,půjčku na auto,

A taky zajdi do školy a řekni panu řídícímu, ať ti vrátí školné, když tě ani nenaučili, kde se v textu dělají mezery...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 8. 2015 17:57

N ne každý dokáže přiznat chybu.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 8. 2015 20:27

tslaný píše:Dobrovolne se pojistuji jen hlupaci, je to vyhazovani penez z okna.

Tak tak... Chytráci se nepojišťují a když jim blesk zapálí chalupu, tak kvílí v Blesku a/nebo TV zHovn@ a hlupáci se jim skládají na novou chalupu...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2015 08:00

Jenže ono to, bohužel, funguje. Stejně jako se najde spoustu těch, kteří byli pojištěni, ale když došlo na lámání chleba, pojišťovna si našla důvod, proč neplnit.

Na smrt se pojišťovnat nemá moc smysl, to, jak jsem psal výše, dostatečně řeší vdovský a sirotčí důchod. Stejně tak nemá smysl pojišťovat na smrt dítě

Takže jedině nějaké pojištění pro případ trvalých následků a invalidity (z důvodu úrazu i nemoci) a doufat, že pokud dojde k pojistné události, nebudou tam okolnosti, které pojišťovně umožní vyvázat se z plnění.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslaný 6. 8. 2015 11:10

Kdyz to bude pro pojistovnu moc nakladne, tak si nejakou vyluku vzdy najde. Na pojisteni vydelavaji jen pojistovny.
tslaný
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků