Úraz v blízkosti hranice a zdravotní/cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vit.spinka 8. 8. 2015 11:09

Otázka je jednoduchá - kdo nese náklady na zdravotní péči (a záchranou akci) v případě úrazu, který se stane v ČR, ale zasahovat budou záchranné složky jiného státu?
Příklad napoví víc, o co mi jde: jdu třeba na Šumavě po značce KČT, která kopíruje hranici ČR/Rakousko. Jeden metr od hranice, na území ČR, si zlomím nohu. Zavolám 112 - ale signál je tam jen rakouský a dorazí pro mne sanitka z Rakouska. A nejspíš mě v tomto státu i ošetří, případně hospitalizují.

Kdo to zaplatí? Stalo se to v ČR, takže moje zdravotní pojišťovna? Nebo mne odkáže na cestovní pojištění (ale to zas neplatí v ČR, ne?). Jako třetí mne ještě napadlo pojištění Alpenverein, tam snad omezení na stát není vůbec.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tslaný 8. 8. 2015 11:23

Jedna nase zdravotni pojistovna platila onehda i operaci Vaclava Havla v Rakousku, takze bych se toho vubec nebal.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod fanndys 8. 8. 2015 11:48

Tato situace se mě stala na Šumavě byl jsem v Rakousku 100 metrů od hranice s ČR problém s zlomenou nohou se řešilo pojištěním přes Dinersku. Vše bez problémů
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 8. 2015 12:06

Tak ten metr přes hranici se snad odkutálím, ne ;-)?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 8. 2015 13:28

vit.spinka: EHIC a sanitku s ošetřením máš vyřešenou.
Možná by mohl nastat problém, kdyby tě půl dne hledala horská služba a pak tě vytahovali vrtulníkem. Ale metr za hranicí takové místo u nás možná ani není.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků