Pojištění spotřebičů

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod honzap00 13. 10. 2015 15:30

Zdravím,

budu rád, kdyby mi někdo objasnil nebo řekl, jestli něco takového vůbec jde.

Rodičům už asi 3x vlivem přepěti v siti odešli spotřebiče.
Vím, že jde pojistit přepětí, ale většinou se to vztahuje na přímí úder blesku (tedy nějaká bouřka).
Ale myslím klasické přepětí v siti bez bouřky. Jednou se to stalo, že eletrikáři něco dělali na sloupě a tenkrat to odneslo asi 5 domacností. Podruhé se v tom zase vrtali a odnesli to jen rodiče (byli asi nejblíže).

Je něco takového?
Díky
honzap00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LHÁŘ 13. 10. 2015 16:17

Pojištění domácnosti.
LHÁŘ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2015 16:17

No, při koupi nového je možné si připlatit pojištění "na cokoliv" i třeba neúmyslné poškození vlastní nešikovností.

V běžném pojištění domácnosti je právě "přímý úder blesku", což je věc velice vzácná, případně tam může být jen "úder blesku", to už se dokazuje snáze, ale že by pojišťovna hradila klasické přepětí v síti, o tom fakt nevím, ono by se to totiž dalo dost zneužít (mám starou TV, tak do ní pustím 400 V a dostanu novou).

A ještě jedna věc - u elektroniky je celkem brutální amortizace, takže po nějakých 3-5 letech už prakticky nemá smysl pojišťovat. Doporučil bych spíše investovat do nějakých přepěťových ochran a tím nemyslím takové ty malé ze zásuvky za 5 stovek, musí se to řešit pro celý dům a několikastupňově
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 10. 2015 19:30

Což je v praxi nereálné, pokud člověk nebydlí ve vlastním domě.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod vklatil 13. 10. 2015 22:49

Mám pojištění domácnosti od Allianz (varianta exclusiv) a mám tam mimo jiné i plnění při poškození vlivem přepětí. Už jsem to před pár lety uplatnil, když mi shořel setopbox - chtěli papír ze sevisu, že závada byla skutečně způsobena přepětím a dali mi tenkrát asi 2 500Kč.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 13. 10. 2015 23:36

Neměl by platit dodavatel energie resp. majitel kabelů, když zavinil škodu?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2015 05:26

paty07 píše:Neměl by platit dodavatel energie resp. majitel kabelů, když zavinil škodu?

Měl, ale dokaž mu to.

-- 14. 10. 2015 06:45 --

vklatil píše:Mám pojištění domácnosti od Allianz (varianta exclusiv) a mám tam mimo jiné i plnění při poškození vlivem přepětí. Už jsem to před pár lety uplatnil, když mi shořel setopbox - chtěli papír ze sevisu, že závada byla skutečně způsobena přepětím a dali mi tenkrát asi 2 500Kč.

Mohl bys sem hodit přesně ty podmínky, mám dojem, že tam nějaký háček byl (teď už nevim, jestli to byla horní hranice plnění (jen několik tisíc) nebo jestli dokonce nebylo nutné, aby dodavatel energie přepětí v síti potvrdil, což nedělají zrovna ochotně).

Případná náhrada v kombinaci s cenou za Allianz Exčlusive vychází poměrem cena/výkon dost bídně, celkem rychle si člověk na škody "naspoří". A jestli jde skutečně o časté případy, tak pojišťovna stejně pojistku vypoví.

Tady bych to fakt asi raději řešil vícestupňovou ochranou v rámci celého domu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 10. 2015 09:37

Allianz umí poskytovat přes obchoďáky poměrně zajímavé slevy za balíčky, že to pak výsledně vyjde levněji, než pojištění i se slevami u konkurence. Já platil za pojištění domácnosti + odpovědnosti + VIP garance asi 4500 Kč a jeden obchodák mi to stáhnul na 3000 Kč.

Smysl VIP garance, pokud si to dobře pamatuju, že v případě, že by Allianz nějakou událost podle svých pravidel neplnila, nebo plnila méně, než 5 největších pojišťoven, tak plnit bude. Což mi přijde zajímavé, že nemusí člověk pátrat po lepším pojištění.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod vklatil 14. 10. 2015 10:21

Koukal jsem na pojistné podmínky a mají to zajímavě formulované:

3. Varianta EXKLUZIV
3.2. Pojištění se rovněž vztahuje na škody způsobené:
e) přepětím,

zároveň však mají napsáno:

1.5. Pojištění se nevztahuje na škody způsobené:
d) na elektrickém zařízení, které byly zapříčiněny
zkratem nebo přepětím, k němuž nedošlo v důsledku
požáru,výbuchu,nebo přímého úderu blesku, pokud není v pojistné smlouvě uvedeno jinak

Přímý zásah blesku je však i variantě normal, prase, aby se v tom vyznalo...., ale v roce 2008 mi škodu vzniklou přepětím uhradili.
Pojistné není nijak drahé, mám to i s odpovědností za škodu a platím ročně 1 000Kč (výborná je i úhrada opravy domácích spotřebičů - již několikrát jsem využil)
vklatil
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků