Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti sjednat?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 12. 1. 2017 21:41

astrapa píše: Já jsem pojištěn právě u ČSOB na 10 mil., cena 2000 Kč ročně mi nepřijde nějaká extrémní.


Jak ses k té nabídce dostal? Za danou částku teď nabízí na 10 mil. jenom sublimit pro škody na zdraví, na majetku je je limit poloviční.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 1. 2017 23:15

Mě by zajímalo, na co se pojištění odpovědnosti vztahuje. Bylo mi totiž řečeno, že třeba na to, když nezavřu kohoutek a vytopím sousedy. Pokud se ale kohoutek (pračka, odpad) prostě rozbije a nic netušíc je vytopím, že mám smůlu a pojišťovna hradit nebude. Je to opravdu tak?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 1. 2017 06:34

To je mimochodem věc, kterou se snažím zjistit.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 13. 1. 2017 08:24

Bylo o tom tady někde vlákno, nemůžu ho najít. Na jednoznačném závěru jsme se neshodli.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 13. 1. 2017 08:38

Kdybyste ho nasli, dejte prosim vedet. Mne to fakt tak bylo receno znamou, ze havarii neproplati, jen mou blbost, tedy kdyz mi neco pretece atd.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 1. 2017 11:03

Když praskne odpad (stoupačka), tak se bude plnit z pojištění SVJ/družstva. Když vyteče pračka, tak se plní z pojištění toho, kdo je odpovědný za pračku, resp. kdo tu škodu způsobil, což by v daném případě byl nájemník.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 13. 1. 2017 11:15

Je to nesmysl, samozrejme se to vztahuje i na prasknuti.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerry666 13. 1. 2017 17:50

octaviampi píše:Otazka 1: mate nekdo tip na konkretni pojistovnu/produkt? zatim jsem narazil na Uniqu, kde se da pomerne levne pojistit jen pozar a odpovednost je obcanska i na nemovitost. Vite o jinych pojistovnach, kde by to bylo takhle?

Co tohle?
https://www.ceskapojistovna.cz/p?pojist ... ce-spravce
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goob 21. 1. 2017 18:40

My máme v rámci pojišťovny NN pro pojištění majetku a odpovědnosti partnerskou pojišťovnu Direct. Kdybyste měl někdo zájem, zkuste si na jejich stránkách spočítat, na kolik by krytí škod (+odpovědnost), které chcete, vyšlo a prošli si jejich pojistné podmínky. Naštěstí jsou vcelku jednoduché. Docela si na tom zakládají. Osobně bych vám na to co si spočítáte, mohl udělat výraznou slevu.

Ale to není to hlavní. Zaznělo tu, že se někdo nepojišťuje třeba kvůli vytopení. To je hodně velký hazard. Rodičům se před 3 lety stalo, že je vytopila sousedka, která bydlí o 2 patra výše. A protože to bylo v létě, o víkendu, kdy byli všichni mimo dům, přišlo se na to až poté, co začala kapat voda na sousedku, která bydlí pod rodiči... Jen u rodičů pak byla škoda asi 120 tisíc korun. Takže pojištění domácnosti má opravdu smysl, ať je to pojištěné kdekoliv. A pojištění odpovědnosti taktéž - je to pár stovek ročně. Mj. Direct kromě vysokých limitů umí pojistit i odpovědnost zvířete, což se může hodit (a prasklou trubku také).
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2017 19:00

Škoda by ale primárně měla být hrazena z pojištění odpovědnosti škůdce, pouze v případě, že není pojištěný, až pak z mého pojištění domácnosti.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod goob 21. 1. 2017 19:13

No jasně. Ale spoléhat na to, že jsou všichni kolem pojištěni, to je risk... Mj. auto má pojištěný skoro každý, domácnost už tolik ne, odpovědnost ještě méně, a to nejcennější - svůj vlastní život - málokdo :-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2017 22:27

astrapa: obvykle ti to hradi tva pojistovna a potom si to vymaha sama.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 1. 2017 23:20

Pokud mam za riziko se smesnym plnenim ve vysi radove desitek tisic platit nekolik tisic, tak nema smysl v ramci pojisteni vlastni nemovitosti resit vodu. Pokud by to tedy neznamenalo moznost plneho regresu (nepojistenych sousedu). Ale upise se k tomu nejaka?


Jen uz potrebuji spolehlive zjistit, zda to vytopeni jinych mnou kryje odpovednost za nemovitost + obsanska odpovednost. Tam jsou ceny dobre.

-- 22. 1. 2017 00:30 --

goob píše:Mj. auto má pojištěný skoro každý, domácnost už tolik ne, odpovědnost ještě méně, a to nejcennější - svůj vlastní život - málokdo :-)


Pojistit musi clovek to, co si nemuze dovolit ztratit a nebo kde se cena pojisteni dostava aspon na miru rizika. Takze auto mam pojisteno jen kvuli smesne spoluucasti a nizke cene. Domacnost stejne nikdo v odpovidajici vysi nebude za rozumnou cenu plnit. A zivot? Uz nekdo videl neco jineho nez nabidky nizkych plneni s milionem vyluk za nehorazne penize? Pokud bych mel hypoteku na krku a holou rit, tak mozna. Ale fakt me zatim nikdo neukazal nic zajimaveho. Treba jo a neco takoveho existuje.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod goob 22. 1. 2017 02:17

Vždy je to o tom si říci, čeho se obávám, a to si nějak zajistit. Myslím, že u pár připojištění u ŽP nebudou pojistné podmínky o nic delší než u pojištění auta. Nebo je hodinka na prostudování něčeho, kde budu platit měsíce několik tisíc moc? Skoro bych řekl, že když si budu kupovat pneumatiky na auto, strávím s výběrem daleko více času, abych nekoupil nějaký šmejd, na kterém se pak vymáznu v první zatáčce :-)

Pokud se mi pojistné podmínky nelíbí, jdu dál. Já třeba nemám problém je s klienty probrat, resp. nutím je do toho, ať si je přečtou. Že jsou nějaké výluky - faktem je, že kdyby se plnilo úplně všechno, budou pojistky tak drahé, že si je nikdo nekoupí. Proto jsou ve výlukách situace jako je pití alkoholu, požívání drog, nerespektování pravidel (např. při sportu) nebo třeba problémy se zády, se kterými má problémy většina a je těžké poznat, zda problém nevznikl něčím ještě před uzavřením pojistky. Proto znovu říkám - je fajn projet si alespoň zběžně pojistné podmínky, zda mi v nich nebude vyloženě něco vadit a co by mě mohlo v budoucnu překvapit.

Ale asi je pochopitelné, že zde bylo a asi pořád je spousta šejdířů, kteří jdou po provizích a na první schůzce nastřelí člověku investiční životní pojištění a ani neřeší, jaké jsou skutečné potřeby. Pak je lepší snad nebýt pojištěný vůbec. Nicméně pokud si pojistím auto, a to navíc havarijně, je trochu nepochopitelné, že nepojistím sám sebe, který auto řídí a který se mačká trochu více než ony plechy :-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 1. 2017 12:59

Přijemně překvapili na pobočce:

- při spoluúčasti 10 000Kč sazba 0,00015% na požár (tzn. za každých milion pojistné 150Kč ročně)
- s pojištěním odpovědnosti na 15 mil. Kč (spoluúčast 1000Kč) a pojištěním domácnosti (požár) na "400 tis." ročně nějakých 993Kč

Sami nabídli 20% slevu.
To dopojištění domácnosti vyšlo na necelou stovku kvůli 10% slevě za kombinaci pojištění. A vzhledem ke skladbě ceny bytu se to i hodí.

U druhého bytu trochu "problém" s tím, že po slevě pojistné musí být aspoň 500Kč :-)
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků