Pojisteni u cizincu - musime za ne rucit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 11. 2015 09:40

Byla u me nejakou dobu znama ze Slovenska, zde se ji stal uraz a skoncila ve spitale (asi 4dny). Nejaka jen ta kapacka, pobyt na luzku, potom propustka. Chteli po ni jeji OP, karticku pojistovny, potom Ceskou adresu, kde je zde a telefon. Ona tam napsala moji adresu.
Po asi ctyrech mesicich me volal nekdo z nemocnice. S tim ze pani hledaj, nejde jim zadat udajne do systemu jeji inciale, nejspis vcetne te jeji pojistovny (SK). Chteli nejake cislo na mobil, tak jsem ho dal (jen CZ cislo).
Dotycna jim to ale nejspis nezveda, jelikoz Ceske cislo uz mozna ani davno nema.
Muzou ted chtit nejake plneni po me za cizince? Pripadne to proste jde nekam na statni dluh? a nebo posilaji dopis do SK?
Ja jen vim ze dotycna nemela pojisteni v CR, SK udajne pojistovna Dovera (jestli placena nevim).
Zamestnavatele zde mela, ale to bylo nacerno chvilku a potom nic. Tudiz zadne placene VZP nehrozi ze by dotycna mela.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 12. 2015 17:58

Ja myslim, ze to jde na vrub nemocnice a zalezi na nemocnici, jestli to bude po pacientovi vymahat, kdyz neni pojisteny. V ramci EU nejspis bude. Co to je za nemocnici?
osobne2
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků