Vhodnost životního pojištění pro ml. slečnu

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 2. 2016 14:23

A že ty sociální dávky typu invalidní důchod za to stojí...
Jak souvisí výše sociální dávky s pojistným plněním z komerčního pojištění??
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 2. 2016 14:52

Vse souvisi se vsim.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod kamey 14. 2. 2016 15:07

osobne2 píše:
Fantucci píše:
paty07 píše:...
Když nemá závazky, má rodinu, co by ji uživila, pojištění bych nesjednával. ...

Tohle napsat už chce slušnou kuráž. Počítat s tím, že když se něco stane, tak zůstanu rodině na krku.... tvl...

Kdyz se neco stane, bude rodina cerpat socialni davky, pokud bude mit nejake pojistne plneni, budou socialni davky o to nizsi. ;-)


A jaké sociální dávky asi tak bude čerpat? Důchod, a ten sám pro 1 osobu postačuje k tomu, aby pokryl životní minimum a normativní náklady na byldení pro 1 osobu, takže NIC víc. Příspěvek na péči? Ten se nepočítá do příjmů pro hmotnou nouzi, ani do příspěvků na bydlení. Ale PNP může dostat 8000, ale také 2000 měsíčně. Kdo ji bude obskakovat za 2000 za měsíc?

Jo, nikdo nezestárne, a nikomu se nemůže nikdy nic stát. A když už se náhodou stane, tak má smůlu, a měl ve 20, ve 30, mít našetřeny miliony, aby si péči do smrti zaplatil.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 14. 2. 2016 20:08

Mě tedy úplně stačí 3 čísla:

- příjem 12-13 tisíc
- pojistné měsíčně pětikilo (tedy celkem ne úplně zanedbatelná část příjmu)
- a tady to mě rozesmálo nejvíc - pojistná částka v případě smrti 10 tisíc!!!

Pak se tam určitě někde "spoří" a to tak že do kapsy poradce co to sjednal.

Za mě - slečna byla jednoznačně napálena a ten co to prodal je prostě ha*zl!
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 2. 2016 20:17

osobne2 píše:Vse souvisi se vsim.

velice kvalitní příspěvek

-- 14. 2. 2016 20:20 --

bigboban píše:Mě tedy úplně stačí 3 čísla:

- příjem 12-13 tisíc
- pojistné měsíčně pětikilo (tedy celkem ne úplně zanedbatelná část příjmu)
- a tady to mě rozesmálo nejvíc - pojistná částka v případě smrti 10 tisíc!!!

Pak se tam určitě někde "spoří" a to tak že do kapsy poradce co to sjednal.

Za mě - slečna byla jednoznačně napálena a ten co to prodal je prostě ha*zl!


Vzhledem k tomu, že na smlouvě jsou připojištění, která jsou násobně dražší než smrt, Váš příspěvek bude poměrně "unáhlený".
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 2. 2016 20:58

No OK, připustíme-li, že připojištění mají smysl, pak by zřejmě šly sjednat samostatně bez smrti a dožití (což je dle mého laického názoru "spořicí složka") levněji - o půlku? Fakt je, že pak by asi nešlo pojistné odečítat od základu daně, ale je to vlastně až taková ztráta?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod czhunter 14. 2. 2016 21:29

Pojištění úmrtí je u drtivé většiny (možná u všech) životních pojistek k uzavření nutné, 10000 Kč je obvykle minumum a za toto ze platí asi 10 Kč měsíčně.

Alespoň tak je to v mé pojistce, a to jsem si pojišťovnu vybíral dost dlouho.
A mimochodem platím cca 550 Kč měsíčně, z toho spořící složka je ode mě 0 (tu platí zaměstnavatel) a to tam nemám žádné pobyty v nemocnici a denní náhrady.
V podstatě pouze trvalé následky úrazů (ty jsou levné a mají obrovské progrese - velká čísla dobře vypdají) a nemocí (ty jsou drahé a žádné progrese nemají, ale zato jsou důležitější).

Udělal jsem jen jednu chybu (stejně jako slečna) - úmrtí je potřeba pojistit na myslím 40 000 Kč, aby šlo o IŽP snižovat základ daně z příjmu.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 15. 2. 2016 00:17

Pro odecet z dani je podminkou uzavrit smlouvu min. do 60 let a min. delka pojistne smlouvy musi byt 5 let.
Vyse pojisteni smrti absolutne nehraje roli, tedy lze odecitat i s pojistenim na 10tis. (coz je minimum).
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 2. 2016 07:53

Můžete se podívat na ty dokumenty? Pojištění smrti je sice jen 10000,-, ale na tuhle část (smrt+dožití) jde zjevně více než polovina pojistného. Už to nebudu otvírat, takže částky nebudou přesné, ale z celkového zaplaceného pojistného za rok 2015 šlo cca 740,- na smrt a dožití a cca 724,- na připojištění dalších rizik. Já se v pojistkách nevyznám, jsou pro mne nepřehledné, ale z tohoto bych usuzoval, že je tam spořicí složka. Že by nešla uzavřít pojistka jen na úrazy a těžké nemoci (případně + smrt) bez spořicí složky, bych se dost divil.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 2. 2016 08:03

No hlavne je tam slozka na provizi pro zprostredkovatele. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod bigboban 15. 2. 2016 08:08

drkarel píše:... jsou pro mne nepřehledné, ale z tohoto bych usuzoval, že je tam spořicí složka...


Už tohle samo o sobě ukazuje jaký jsou pojišťovny zmetci když udělají smlouvu z který nejde na první pohled do minuty poznat kolik peněz spořím a kolik jde na pojištění a kolik na poplatky. A to je samozřejmě záměr - proto je nejlepší se "spořícím" životkům zdaleka vyhnout, protože člověk na tom VŽDY prodělá!!

Pokud se chce někdo pojistit na riziko má si udělat rizikovou smlouvu, pokud chce spořit ať spoří. Ale jak se to smíchá je to na pytel.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 2. 2016 08:38

bigboban: To se tu snažím naznačit, ale místní odborníci nějak nechtějí potvrdit, že domněnka je správná.

osobne2 píše:No hlavne je tam slozka na provizi pro zprostredkovatele. :D


Tak jistě, na tu zatím padlo všechno pojistné (a ještě chvíli bude padat).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 2. 2016 09:01

Jakmile prestane pojistne padat na provizi pro zprostredkovatele, pribehne zprostredkovatel s navrhem na "velmi vyhodnou" zmenu smlouvy. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod czhunter 16. 2. 2016 11:03

Dnes vyšel o životním pojištění článek na babišovinách.
Myslím, že docela dobrý:

http://finance.idnes.cz/zivotni-pojiste ... 32_poj_sov
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NIXON 16. 2. 2016 11:14

jojo ten jsem četl, ale děkuji :)
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků