První klubová - P2P pojištovna

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomocici 22. 3. 2016 13:44

Dnes som na aktualne narazil na propagacny clanok ohladom Prvni klubove - prvej p2p poistovne v CR. Cital som si tych par produktov co tam maju, a podmienky nevyzeraju zle, co myslite? Do zmluvnej dokumentacie sa mi ale este nechcelo zahlbit.
http://www.prvniklubova.cz/cs/default.aspx

Komentare, skusenosti, podozrenia a otazky :)
tomocici
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2016 14:24

U nás je potřeba k provozování pojišťovny licence, nevím, jestli ji mají. Pokud ne, může to ministerstvo financí kdykoliv zavřít - a teď je otázka jakým způsobem do toho budou zainteresováni jednotliví členové, aby to taky nedopadlo trestním stíháním pro podíl na nějaké nezákonné činnosti. Takže to, že člověk přijde o peníze, resp. nedostane zaplacenou škodu, se může ukázat jako ten menší problém.

Při běžném shlédnutí stránek to "vypadá moc hezky na to, aby to byla pravda". Jednoduché pojistné podmínky, rychlá likvidace, dělení zisků,... Principem pojištění je právě to, že ti, kteří nemají škodu, platí těm, kdo škodu mají. Běžně pro sebe pojišťovny spotřebují asi 30 % vybraného pojistného, což znamená, že nějakých 70 % vybraného pojistného je spotřebováno na výplaty. Pokud bude tedy pojistné stanoveno ve srovnatelné výši s ostatními pojišťovnami, moc velká částka na "zpětné výplaty" nezbude. Nějaké náklady ta klubová pojišťovna bude mít také a cenu pojistného v rámci konkurenčního boje bude potřebovat nastavit spíše podprůměrnou. Navíc lze, alespoň zpočátku, očekávat vyšší podíl pojistných podvodů (kombinace nové, nezkušené pojišťovny, "vstřícných pojistných podmínek", atd).

Obávám se, že to je jedna z následujících možností:
1) Podvod - v momentě kdy výplaty škod přesáhnout nějakou mez, začnou nejdříve plnění zamítat, prodlužovat,.. až jednoho dne zmizí
2) Bláhový sen - jak se říká "cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly" - možná někdo má skutečně v úmyslu poskytnout produkt, jehož cílem nebude zisk, ale užitek všech uživatelů. Bohužel dříve nebo později přijde na to, že si ukousl větší sousto, než spolkne.

Já bych byl moc rád, kdyby něco takového konečně začalo fungovat, ale obávám se, že to není možné. Ne bez nějakého strategického partnera, který už v oboru zkušenosti má - stačí se podívat na P2P systémy půjček. Po mnoha pokusech typu Benefi, Bankerat to vypadá, že to konečně začne fungovat když na trh přišly Zonky podporované Home Creditem. A ani to není zatím jisté.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 3. 2016 14:38

Pokud bude pojišťovna vyplácet 70% vybraného pojistného na škody, tak bude na hranici přežití a rozhodně nebude ani omylem rozdělovat zisk ... Zvláště v případě, že bude začínat od nuly a nepřebere kmen od nějaké padlé pojišťovny (jako zmrtvýchvstalý Direct od Triglavu).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2016 14:40

No právě. Ale pokud nechce nasadit výrazně vyšší pojistné, tak jim to tak vyjde. Teď je otázkou, jak z toho vybruslit.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omgf 22. 3. 2016 14:57

Vzhledem k tomu, že je to projekt Janečka z RSJ, tak asi licenci mít budou a dost kapitálu na rozjezd asi taky.

Nicméně, jestli obchodní model bude fungovat, ani Janeček v zádech nezaručuje. Ale dává tomu punc důvěryhodnosti, že to není garážová firma a že kvůli pár milionům to nenechá krachnout tak, aby vznikla klientům velká škoda a tím i jemu škoda na dobré pověsti. Tedy jestli ještě tou dobou nějakou dobrou pověst mít bude, zatím úspěšně pracuje na tom, aby se stal oblíbeným bulvárním otloukánkem :)

http://www.opojisteni.cz/pojistovny/prv ... -ni-stoji/
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomocici 22. 3. 2016 15:26

Tak tak, kapitálovo za tým stojí RSJ, takže opatrnosť samozrejme, ale nemyslím že ide o od počiatku podvodný produkt. Licenciu (na neživotné poistenie) majú od leta 2015 https://apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WE ... p_ROL_KOD=

Podľa tých profilov na stránkách sú aj zakladatelia ľudia z brandže, takže som zvedavý. Každopádne, ak sľubujú podiel na zisku, a k zisku sa chcú dostať až po prvých 4 rokoch, tak budú mať problém zohnať na prvé štyri roky investorov. Väzňovo dilema nepustí :)
tomocici
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2016 15:34

Podle toho článku to vypadá zajímavě, držím jim palce. Já se tam pojišťovat tedy nebudu, ale bych bych rád, kdyby uspěli. Současná situace postřebuje nového dravého hráče jak prase drbání.
Jakkoliv jim ale fandím, tak si nemyslím, že to skončí úspěchem. Ale budu jen rád, když se budu mýlit.

Zásadní je, dle mého názoru, personální politika. A to na všech úrovních - od těch, kteří budou v kontaktu s klientem, přes ty, kteří budou vymýšlet produkty a jejich podmínky a ceny, po management. Jestli nechají, tak jako spoustu jiných firem, výběr zaměstnanců na pracovních agenturách, tak to nedopadne dobře.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 3. 2016 16:42

Vypadá to docela zajímavě, kdyby mě někdo pozval, asi bych uvažoval minimálně o pojištění domácnosti, časem i auta...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omgf 22. 3. 2016 17:24

No, zrovna s autem bych byl opatrný. Pravděpodobnost vzniku škodní události je největší zrovna u auta a škody z odpovědnosti mohou dosahovat milionů. Nedat přednost autobusu, způsobit milionové škody a muset zaplatit odškodnění zraněným cestujícím a pak zjistit, že se pojišťovna položila by byl průšvih.

Pojištění domácnosti klidně, tam je výše škody jasně limitovaná, tak proč ne.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 3. 2016 18:11

I pojistovny se pojistuji.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod omgf 22. 3. 2016 18:50

JJ, asi dva roky zpátky se tu řešilo pojištění splácení nájemného u jakési maďarské pojišťovničky AIM, která krachla, i když byla pojištěná (byla pojištěná málo). Klienti si mohli pojistné nároky přihlásit do konkurzní podstaty a nemyslím, že by dostali plné nárokované plnění.

http://www.opojisteni.cz/zahranici/krac ... cesky-trh/
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 3. 2016 08:42

Na Měšci dnes vyšel na toto téma článek

http://www.mesec.cz/clanky/prvni-klubov ... -pojistku/

V diskusi tam někdo podotkl, že pojišťovna chce fungovat na principu MLM. Myslím, že to není dobrý nápad. Pro rozvoj to není špatná strategie, ale ve výhledu jí to bude příliš nákladově zatěžovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 23. 3. 2016 20:51

Kolik dostali na rozjezd? - 130 mega? A není to málo, Antone Pavloviči? To je tak na krytí třech vážných nehod skrze povko.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 3. 2016 22:17

Nemají šanci, s tímhle mohli začínat tak před 15 léty. Teď možná nalákají pár hejlů, kteří se nechají nachytat na pohádku o podílu na zisku, ale do 3 let dopadnou jako Triglav nebo Direct.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stenly11 19. 2. 2017 16:13

Tak První klubová pojišťovna jede. Za loňský rok vyplácela velice slušné dividendy. Bylo předběžně počítáno 1 bod zisk 10,-Kč, vyplaceno ale bylo 1 bod 14 korun, tj. 40% navýšení. Pojišťovna měla skvělý rok a já ušetřil velké peníze. Mají jedno z nejlevnějších pojištění a ještě vyplácejí dividendu, kterou by jinde vyplatily svým akcionářům. Tady ji vyplácejí svým pojistníkům-takže jste zároveň pojištění i akcionáři. Nic lepšího a výhodnějšího v ČR neexistuje-pokud nejste šílenci, kteří mají jednu nehodu za druhou. Takové pojišťovna nechce. Tito ať se radši pojistí u normálních pojišťoven. Já jen nechci rvát do chřtánu peníze pojišťovnám a doplácet na druhé zejména řidiče, kteří mají mnoho nehod a platí to samé pojistné co já, který absolutně nebourám. Tady se s nikým nedělím a část peněz dostávám zpět.
Stenly11
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků