Zrušit AXA životní pojištění?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kukulkan 4. 10. 2016 16:18

Před uzavřením smlouvy před lety mi jako finančně negramotnému byl předložen nástin vývoje, kde poradce plánoval s 8% růstem investic p.a. Což se mi z dnešního pohledu jeví jako dosti nereálné, proto těch 2,2 mil., které mi tehdy namaloval, že bych vybral v roce 2049 je absurdních. 475 nebo 480 tisíc by tam na konci být mělo, pokud bude vývoj fondů stagnující. Otázka spíše zněla, zda je reálná naděje, že se zaplacené pojistné pokryje časem z investic.
kukulkan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kukulkan 12. 10. 2016 20:19

kukulkan píše:Dobrý den všem, nebudu zakládat nové téma a připojím se k tomuto s vyhovujícím názvem.

Mám IŽP u AXA, uzavřené v roce 2009, měsíční částka 1500 Kč (500 na pojištění, 1000 na investice), do této chvíle tedy zaplaceno již více než 125 tisíc Kč. Momentální hodnota investic činí 75 tisíc, hodnota odkupného 55 tisíc. To je velmi tristní stav. Otázka zní, jak s tím dál? Nejsem si moc jistý, zda je pro mne produkt životního pojištění výhodný a zároveň shledávám, že produkt jako spořící nástroj není vůbec vhodný. Nerad bych v tuto chvíli panikařil, ale přemýšlím, co bude nejvhodnější? Vyplatí se produkt zachovat ještě několik let s nadějí, že se investice zvednou a výše odkupného se více přiblíží vložené částce? Nebo nechat produkt doběhnout až do konce (2049) s nadějí, že bude následná výplata vyšší než celková vložená částka po 40 letech? (tedy že bude na kontě víc než 720 tisíc Kč?) Zde je tedy otázka důvěry k podílovým fondům, se kterými AXA pracuje. Nebo je nejvýhodnější varianta ukončit smlouvu v nejbližší době a tím minimalizovat budoucí ztráty? Jinými slovy, doteď jsem zaplatil školné ve výši 70 tisíc Kč, bude to školné časem stoupat, nebo klesat? Mockrát děkuji za případnou nápomoc.

Žádná rada?
kukulkan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 12. 10. 2016 21:41

a) odkupné poměřujte ne s celkovým pojištěním, ale s tím, co šlo na investice.
b) jestli nevíte, zda ŽP potřebuje, tak si o něm něco přečtěte a ujasněte si to
c) jestli do toho sypat další peníze jako do investičního nástroje? - porovnejte klady a zápory oproti ostatním způsobům/nástrojům ke zhodnocování peněz a uvidíte
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 12. 10. 2016 22:18

Je potřeba to rozdělit. Na pojistné jsi zaplatil za 7 let 42 tis.(7 x 12 x 500). To nejsou ztracené peníze, pokud jsi pojištění potřeboval. Tuhle platbu nebudu uvažovat.

Do spoření jsi dal zatím částku 84 tis. (7 x 12 x 1000). Hodnota odkupného je 55 tis. Tzn. ztráta (kdybys to dnes zrušil) je 29 tis. (35%).

Jestli to počítám správně, tak při výnosu fondu 5% p.a. (nevím co je to za fond) budeš muset platit dalších 6 let, aby ses dostal na své.
Za celou dobu (7+6 let) zaplatíš 13 x 12 x 1000 = 156 tis.
Ze současné hodnoty 55 tis. a při platbách 1000 Kč/měs. s výnosem 5% se dostaneš za 6 let na cca 158 tis.
=BUDHODNOTA(5%/12;6*12;-1000;-55000) = 157960 Kč

Vůbec nevím, co na to říct. Po 13 letech investování se dostat na své, to chce opravdu silnou povahu.
Ten kdo vymyslel IŽP by měl dostat Nobelovu cenu za zlodějinu.
mlsal
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron