Pojištění nemovitosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eL Ká 7. 6. 2016 08:13

Kupuji byt, hypotéka na krku a banka požaduje potvrzení o pojištění nemovitosti.

Ocenil bych nějaká doporučení a osobní zkušenost u koho je nejlepší se pojistit (výše plnění vs poplatek, kdo dělá nebo nedělá problémy při dokazování atd.)

Dodám, že pojištění má být na zničení nebo poškození živly (požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřice, krupobití, tíha sněhu, námraza) nebo vodou unikající z potrubí + odcizení části nebo součásti nemovitosti.

Předem děkuji za postřehy.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 6. 2016 08:48

Problém je, že ne všechny pojišťovny umí pojistit "kus domu". Jde to obejít přes pojištění domácnosti a pojištění "stavebních součástí", ale je to dražší.

Ideální je pojistit celý dům, jenže SVJ asi nebude chtít vinkulovat pojistku ve prospěch tvé banky :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 9. 6. 2016 04:35

Mě se nikdy nic nestalo, tak nemůžu sloužit, jak funguje, ale pokud jde o cenu pojistky pro potřebu hypotéky, zjistil jsem že nejlevnější je sjednat online pojištění u allianz (jen stavební součásti). Ale u tohoto typu pojištění cena závisí na povodňové mapě.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 9. 6. 2016 06:10

PatrikChrz píše:Problém je, že ne všechny pojišťovny umí pojistit "kus domu". Jde to obejít přes pojištění domácnosti a pojištění "stavebních součástí", ale je to dražší.

Ideální je pojistit celý dům, jenže SVJ asi nebude chtít vinkulovat pojistku ve prospěch tvé banky :(


A vy byste jako předseda výboru SVJ navrhl členům SVJ, aby byl zvýhodněn jeden ze členů SVJ? Nebo by jste to jako předseda SVJ rovnou podepsal a vinkuloval pojistnou smlouvu ve prospěch banky? Že tím můžete poškodit ostatní členy SVJ, vám nevadí?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eL Ká 9. 6. 2016 09:30

avathar píše:Mě se nikdy nic nestalo, tak nemůžu sloužit, jak funguje, ale pokud jde o cenu pojistky pro potřebu hypotéky, zjistil jsem že nejlevnější je sjednat online pojištění u allianz (jen stavební součásti). Ale u tohoto typu pojištění cena závisí na povodňové mapě.


Díky za doporučení. Koukal jsem na ně a vychází to o trochu víc než Generalli, kterou mi nabízeli přímo v bance.

vladimir.svorba píše:A vy byste jako předseda výboru SVJ navrhl členům SVJ, aby byl zvýhodněn jeden ze členů SVJ? Nebo by jste to jako předseda SVJ rovnou podepsal a vinkuloval pojistnou smlouvu ve prospěch banky? Že tím můžete poškodit ostatní členy SVJ, vám nevadí?


Však Patrik nic takového neřekl.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fantucci 9. 6. 2016 11:33

ta "bankovní" Generali má i vodovodní škodu? Pokud si dobře pamatuji, tak ta základní varianta ne. Ale asi se mýlím
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 10. 6. 2016 03:54

Generali jsem mel dříve, ale migroval jsem pryč od nich k allianz dvě tyhle pojistky. Nejspis upravili cenu smerem dolu. Jednak neměli nebarevnou telefonní linku a obhajovali mi to tím, ze šetří moje peníze, protože sdílejí náklady na hovory, druhak jsem měl několik škodních událostí ( u jiných pojistek, malého rozsahu) kdy vždy zamítli plnění, nepříjemné jednání s lidmi od nich co to telefonicky vyrizovali, neúplné, zavádějící informace na "infolince", takže od jisté doby šlo vše placené od generali pryč a nikde a nikdy je nedoporucim i kdyby se na hlavu stavěli a odstrkovali ušima.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 10. 6. 2016 10:58

avathar píše:Generali jsem mel dříve, ale migroval jsem pryč od nich k allianz dvě tyhle pojistky. Nejspis upravili cenu smerem dolu. Jednak neměli nebarevnou telefonní linku a obhajovali mi to tím, ze šetří moje peníze, protože sdílejí náklady na hovory, druhak jsem měl několik škodních událostí ( u jiných pojistek, malého rozsahu) kdy vždy zamítli plnění, nepříjemné jednání s lidmi od nich co to telefonicky vyrizovali, neúplné, zavádějící informace na "infolince", takže od jisté doby šlo vše placené od generali pryč a nikde a nikdy je nedoporucim i kdyby se na hlavu stavěli a odstrkovali ušima.


Děkuji za doporučení

-- 10. 6. 2016 11:59 --

Fantucci píše:ta "bankovní" Generali má i vodovodní škodu? Pokud si dobře pamatuji, tak ta základní varianta ne. Ale asi se mýlím


Koukal jsem do papírů a je to tam. Díky za připomínku.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2016 13:56

Pokud Vám jde jen o to abyste vyhověl čerpacím podmínkám banky: Tak doporučuju Allianz - Optimal. Sám to mám a platím 973 Kč ročně na 25 m2 garsonku v reprodukční hodnotě 1.150.000 Kč. Jinak online to neuzavírejte, protože banky chtějí to potvrzení o vinkulaci v papírové podobě.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 11. 6. 2016 15:31

Když to uzavře on-line, dostane 15% slevu a papír - pojistka mu prijde do týdne poštou...a platit se dá kartou. Na vinkulaci maj banky svoje formuláře, které pojišťovna potvrdí v kanceláři...
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2016 18:41

Na pobočce jsem dostal obchodní slevu 10 %. Ono když jste v časovým pressu a potřebujete čerpat do nějakýho data (k datu vyčíslení hypotéky protistrany - prodávající), tak nemáte čas čekat na to, až vám pojišťovna pošle pojistku, abyste poté spěchal na pobočku potvrdit vinkulaci. Já jsem ráno uzavřel na pobočce pojišťovny pojistnou smlouvu, pak jsem letěl na katastrální úřad vložit zástavní smlouvu a odpoledne po práci téhož dne jsem již podával na pobočce banky žádost o čerpání.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 6. 2016 18:30

Už ví někdo, jak bude fungovat pojištění nemovitosti a domácnosti u KB, která začala toto pojištění nabízet?
Mám již 3 roky Allianz, platím za to nějakých 1750,- při vinkulaci nemovitostí na 1.400.000,- a domácnosti na 300.000,-, s údajnou 30% slevou, ale nelíbí se mi, že při nečerpání nedochází k dalším slevám
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 14. 6. 2016 21:31

není ta sleva těch 30% právě za bezeškodný průběh(využito jako obchodní sleva)? To u Allianz standardně bývá plus případně další obchodní slevy, pokud si vzpomínám dobře.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 6. 2016 22:35

Tu slevu jsem dostal hned při podpisu smlouvy..ale další už nic..navíc mám u Allianz havarijko
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 15. 6. 2016 03:40

Proč nedáš výpověď, daj ti slevu, aby tě udrželi...
avathar
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků