nakupní a prodejní cena podílového listu

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vojsek 20. 7. 2016 20:16

Mam ižp b250, ve smlouvě v ceniku mam spread rozdil mezi nakupni a prodejní cenou podíloveho listu max 3%. A na strance https://pojistovna.nn.cz/fondy-zivotnih ... nt=0#tabs1 je to pres 5%. Nevite jak to funguje?
vojsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 20. 7. 2016 21:27

Přes ZP máte nižší vstupní poplatek
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod vojsek 21. 7. 2016 14:47

Tak to platim vstupní poplatek za ižp z počátečních jednotek a ještě k tomu vstupní poplatek fondu? O vstupním popatku fondu nikde ve smlouvě nic nemam, ani že by se řešil takle.
A jestli to dělaji takle, tak to je stejně porušení smlouvy (když to nemam ve smlouvě)!?
vojsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojsek 10. 8. 2016 10:59

Prosim odpovezte mi, tohle urcite hodne z vas vi.
vojsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojsek 30. 8. 2016 15:04

Tak mi aspon napiste kdo to neví.
vojsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 30. 8. 2016 20:24

Výše vstupního poplatku na fondech/rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou bývá v sazebníku v rámci pojistných podmínek. Jinak ano, platíte počáteční nákladovost životního pojištění a pak ještě onen vstupní poplatek na investicích
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod vojsek 9. 9. 2016 08:39

děkuji
Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou jsem psal hned v první otázce že mam v sazebníku (v mojí smlouvě) maximálně 3% a na internetu udavají 5%, tak sem chtěl vědět jestli si to můžu nějak ověřit ten poplatek za spread max. 3%.
A v tom sazebníku nemam položku vstupní poplatek. Je tam administrativní poplatek 30,- měsíčně; poplatek IŽP z počátečních jednotek; správní poplatek fondu 1,7% (snižují prodejní cenu podílového listu) tak to vypadá že by se mě neměl týkat sazebník fondu.

AXA má v nabídce program pravidelného investovaní do fondu za počáteční poplatek a pak se jeste platí všechny poplatky fondu. V čem je lepší tento pro program než posílat peníze měsičně do fondu přímo a platit tak je poplatky fondu?
vojsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 9. 9. 2016 10:16

Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod vojsek 9. 9. 2016 14:23

Ano to souhlasí jenom u bodu 8 (Poplatky spojené s řízením fi-
nančních fondů (nejdou na vrub
klienta, ale ve svém důsledku
snižují ceny fondů)
mam v sazebniku přesně hodnotu 1,7%. To souhlasí když sečtu poplatky u fondu českých akcií, 20% mam ale u fondu flexibilnich akcií, tak celkově to mam horší než je tady.
Ten vstupní poplatek fondu tady není, jenom ten správcovký, a ten je v tom poplatku 1,7%. Tak to snad chapu dobre.
díky tak to je asi všechno, jenom posledni otazkajestli se vám chce: jak od roku 2015 nejde mimoradny vyber nebo si odečítat pojistne od zakladu daně. Když sem jim nic odpověděl tak co pro mě platí?
vojsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojsek 12. 9. 2016 17:04

Ano to souhlasí, jenom u bodu 8 (Poplatky spojené s řízením fi-
nančních fondů (nejdou na vrub
klienta, ale ve svém důsledku
snižují ceny fondů)
mam v sazebniku přesně hodnotu 1,7%. To souhlasí když sečtu poplatky u fondu českých akcií, 20% mam ale u fondu flexibilnich akcií, tak celkově to mam horší než je tady.
Ten vstupní poplatek fondu tady není, jenom ten správcovký, a ten je v tom poplatku 1,7%. Tak to snad chapu dobre.
díky tak to je asi všechno, jenom posledni otazkajestli se vám chce: jak od roku 2015 nejde mimoradny vyber nebo si odečítat pojistne od zakladu daně. Když sem jim nic neodpověděl tak co pro mě platí?
vojsek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků