SwissLife Select - zkušenosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Hadvar 12. 10. 2016 12:30

Dobrý den,

nevím kam můj dotaz položit, kdyžtak to prosím přesuňte.

Byl jsem osloven jedním finančním poradcem zmíněné firmy s nabídkou životního pojištění. Schůzku jsem s ním nedomluvil, řekl jsem, že si to promyslím a zavolám mu.

Takže bych se Vás rád zeptal, jestli s touto firmou nemáte nějaké zkušenosti - jestli tam jsou lidé, kteří tomu rozumí a dobře mi poradí. Sám se moc v tomto oboru nevyznám...

Děkuji.
Hadvar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 10. 2016 12:41

Zásadní otázka je především - a ty se potřebuješ (anebo chceš) pojistit?

(Teda s největší pravděpodobností jde o nahrávku na spam a za několik hodin se dozvíme, jak je tohle skvělá společnost a jaké má obětavé a ochotné poradce, ale co už... Obecně se stačí řídit tím, že když něčemu nerozumím, tak se nenechat oškubat - když nevím za co platím, tak to nekupuji; no, aby to nevyznělo úplně skepticky - vůbec nepochybuji, že ti někdo poradí "dobře" - dobré to bude především pro něj)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 10. 2016 12:56

Swiss Life Select je bývalá AWD, která zase vznikla oddělením od OVB (ještě v tehdejším Západním Německu, k nám už přišla jako samostatná společnost), stejně, jako u nás Partners. Takže se švýcarskem má tahle firma společný jen název, už tedy to beru jako určitý podvod na zákazníky a důvod, proč jim nevěřit.
Jinak co se lidí v této společnosti týče, tak nejsou jiný (horší, lepší) než v ostatních podobných společnostech, jako je OVB, Partners, Brooker consulting, Kapitol, ZFP Akademie a další. Jejich cílem je prodat. To je to, co je živí, za rady je nikdo neplatí. Je to hodně o konkrétních lidech, jeden klidně udělá IŽP s vysokou rezervotvornou složkou na 40 let studentovi bez stálého zaměstnání, druhý pomůže ušetřit při hypotéce nebo povinném ručení. Oba ale maji jediný zájem - prodat a je úplně jedno, pod kterou společností pracují.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 12. 10. 2016 13:13

PatrikChrz píše:... Takže se švýcarskem má tahle firma společný jen název, už tedy to beru jako určitý podvod na zákazníky a důvod, proč jim nevěřit...

To, že je součástí švýcarského holdingu, znamená podle tebe co?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Limak28 6. 10. 2021 17:44

Zdravim,
tiez som bol osloveny panom od Swiss Life Select,robit u nich.Ma niekto skusenosti ? Ist, ci neist do toho ?
Dik
Limak28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 10. 2021 06:19

Strašně jednoduché - umíš prodat? Pokud jo, tak finanční poradenství je zlatý důl. A na rozdíl od prodeje jiného zboží (drogerie přes Amway, výživové doplňky přes Herbalife a podobně) máš výhodu nulového skladu. Nemusíš s sebou vozit plné auto zboží a naopak nikdy ti "zboží" nedojde, prodáš jakékoliv množství, na které máš kupce.

Blbé je, že trh je zahlcen a hledat nové zájemce je velmi těžké. Hlavně pozor na to, že některé takové společnosti si účtují různá školení, která, pokud od nich odejdeš, po tobě budou chtít zaplatit.

Pokud nejsi prodejce, co prodá Eskymákovi ledničku, tak jdi od toho.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Limak28 7. 10. 2021 07:12

Dik Patrik za info, zvazim to.
Pekny den �
Limak28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 7. 10. 2021 08:29

A nejde jen o školení. Určitě si třeba pročíst velmi dobře všechny smlouvy s nimi. Ale i kdyby tohle bylo ok, stejně tě můžou stáhnout z kůže, když to tam třeba za rok nebo dva ukončíš. Jde o to, a to ti asi při kávičce neřekli, že za různé investiční atp. produkty se ručí i několik let. Jinými slovy, někomu střelíš investice na 30 let dopředu předplacené, velká vata - provize pro tebe a za rok z firmy odejdeš. Na toho klienta pak často naběhne nováček, který mu střelí ještě "lepší" investice a tvoji starší smlouvu s klientem zruší. V ten moment vracíš prakticky celou provizi zpět. U některých smluv je ručení snad až 5 let....

Vím, že tímhle způsobem dost poradců skončilo v exekucích. Skoro vše, co vydělali, si od nich firma zase vzala pro nové průtokové nováčky, a když ty prachy utratili, tak najednou nebylo z čeho. Běžně v těchto firmách je stornofond, takže dostaneš provizi krácenou o provize těch, co jsou nad tebou a ještě jde něco do storno fondu, někde snad i 30% provize, ale ani to nemusí stačit, právě proto, že v některých těch firmách krmí nováčky přeboucháváním smluv těch, co odešli.

Taky se ten obor má čím dál tím víc regulovat a budoucnost toho je nejspíš v automatizaci a botech, nějaké takové služby už fungují, tedy budoucnost je, čím dál tím víc papírů a zkoušek, a postupná smrt oboru, ale to ještě potrvá pár let.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Limak28 7. 10. 2021 09:46

...dik yowie za tvoj nazor, no moc zaujimave, skoro mi to pride ako dost vysoky vabank bez istoty.
Limak28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 7. 10. 2021 12:07

Neříkám, že je to takhle všude, ale slyšel jsem to od hodně lidí, co tím protekli a dává to smysl, protože ty MLM jsou docela dost sekty "vulgárního úspěchu" -tedy "buď jsi s námi, nebo proti nám".

A jinak samozřejmě, byl bys jen IČař v podstatě ve švarc systému, takže když nosíš a neděláš problémy, tak ok, a kdyby něco, tak zítra už nechoď...

A vabank to je, slyšel jsem o borcích, co naskočili na ten "úspěch" nabrali úvěry atp., a pak je to dohnalo. Je to právě sranda, že fin. poradce je často až po uši v dluzích, čímž si je ty firmy vážou k sobě. A takový člověk pak rozdává rozumy o finanční gramotnosti... :-D Což je samozřejmě líbivé, ale v reálu cílem není opravdu poradit, ale prodat co nejvíc produktů. Proto taky do hypoték motají investice atp. Ty jejich plány jsou udělané tak, aby klientovi, který se nechá, nastříleli co nejvíc produktů s vysokými provizemi.
yowie
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků