Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod verdin 21. 11. 2016 14:18

Poradí někdo pojišťovnu na sjednání pojištění odpovědnosti - tzv. blbenku, zejména za škodu způsobenou při výkonu povolání. Rád bych získal nejvýhodnější podmínky a nejlépe pouze ve vztahu k používání + řízení služebního vozidla, pokud to samostatně půjde...
verdin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 11. 2016 14:21

Pojisteni odpovednosti ma snad provozovatel vozidla ne? Co na tom chces dublovat?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 21. 11. 2016 14:29

Jenže když rozstřelíš zaměstnavateli vozidlo, tak po tobě může chtít 4,5násobek mzdy/platu. Samozřejmě škoda způsobená další osobě se hradí z povinného ručení.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod verdin 21. 11. 2016 14:30

Tak to si úplně nemyslím...Pokud zaměstnanec havaruje se služebním autem v naší organizaci a je to jeho vina uznaná Policií ČR, tak přirozeně tu škodu chce po daném zaměstnanci zaplatit organizace. Tj. přesně až do 4,5 násobku hrubé mzdy. A např. ti, kteří jsou v odborech, tak si připlácí malinko peněz a zbytek pojistky hradí odborová organizace za dotyčné...Nicméně takové pojistky kryjí většinou 90% předepsané škody a těch zbývajících 10% platí zaměstnanec, který škodu způsobil.
verdin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 11. 2016 17:00

A havarijni pojisteni zamestnavatel nema?

Ale jo, take mam pojistku na blbost, platim 270 Kc rocne Generali. Ale nase odbory vyjednali u pojistovny nejakou slevu. Vztahuje se to asi jen na skodu zamestnavateli na sverenych vecech, takze i na zavinenou skodu na sluzebnim vozidle. Havarijne pojistena nase vozidla urcite nejsou a jeden cas nemela ani povinne ruceni. Ale je to podle me stejne pojisteni nahovno.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 11. 2016 17:20

Tak policajti snad nemusí povinné ručení na služební vozidla. To by zaplatil stát tu škodu. Taky mám Generali, ale odbory nám nepříspívaj, takže platím 845 Kč ročně, limit 100.000 Kč a spoluúčast 5.000 Kč. Mám to ale krátce, tak nemám s tím takové zkušenosti.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod verdin 22. 11. 2016 05:41

On ten limit je různý = pod 100.tis., někde nabízejí 120 tis. a snad i 200.tis. A cena pojistky se mění v návaznosti na tom limitu a i té spoluúčasti - u nás přes odbory je mám za to 10%, ale já v nich nejsem a tak to musím řešit individuálně (viděl jsem i spoluúčast 1000 Kč, ale to pak se ročně platí více).

Sice např. zde je nějaký srovnávač: http://www.srovnavac.cz/pojisteni-odpov ... 0wod_RMI0A
verdin
Kolemjdoucí