Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod verdin 21. 11. 2016 14:18

Poradí někdo pojišťovnu na sjednání pojištění odpovědnosti - tzv. blbenku, zejména za škodu způsobenou při výkonu povolání. Rád bych získal nejvýhodnější podmínky a nejlépe pouze ve vztahu k používání + řízení služebního vozidla, pokud to samostatně půjde...
verdin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 11. 2016 14:21

Pojisteni odpovednosti ma snad provozovatel vozidla ne? Co na tom chces dublovat?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lexx 21. 11. 2016 14:29

Jenže když rozstřelíš zaměstnavateli vozidlo, tak po tobě může chtít 4,5násobek mzdy/platu. Samozřejmě škoda způsobená další osobě se hradí z povinného ručení.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 21. 11. 2016 14:30

Tak to si úplně nemyslím...Pokud zaměstnanec havaruje se služebním autem v naší organizaci a je to jeho vina uznaná Policií ČR, tak přirozeně tu škodu chce po daném zaměstnanci zaplatit organizace. Tj. přesně až do 4,5 násobku hrubé mzdy. A např. ti, kteří jsou v odborech, tak si připlácí malinko peněz a zbytek pojistky hradí odborová organizace za dotyčné...Nicméně takové pojistky kryjí většinou 90% předepsané škody a těch zbývajících 10% platí zaměstnanec, který škodu způsobil.
verdin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 11. 2016 17:00

A havarijni pojisteni zamestnavatel nema?

Ale jo, take mam pojistku na blbost, platim 270 Kc rocne Generali. Ale nase odbory vyjednali u pojistovny nejakou slevu. Vztahuje se to asi jen na skodu zamestnavateli na sverenych vecech, takze i na zavinenou skodu na sluzebnim vozidle. Havarijne pojistena nase vozidla urcite nejsou a jeden cas nemela ani povinne ruceni. Ale je to podle me stejne pojisteni nahovno.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 11. 2016 17:20

Tak policajti snad nemusí povinné ručení na služební vozidla. To by zaplatil stát tu škodu. Taky mám Generali, ale odbory nám nepříspívaj, takže platím 845 Kč ročně, limit 100.000 Kč a spoluúčast 5.000 Kč. Mám to ale krátce, tak nemám s tím takové zkušenosti.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod verdin 22. 11. 2016 05:41

On ten limit je různý = pod 100.tis., někde nabízejí 120 tis. a snad i 200.tis. A cena pojistky se mění v návaznosti na tom limitu a i té spoluúčasti - u nás přes odbory je mám za to 10%, ale já v nich nejsem a tak to musím řešit individuálně (viděl jsem i spoluúčast 1000 Kč, ale to pak se ročně platí více).

Sice např. zde je nějaký srovnávač: http://www.srovnavac.cz/pojisteni-odpov ... 0wod_RMI0A
verdin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 1. 2018 17:43

Me zde chybi a nebo to nemohu najit, prave pojisteni a kde by bylo vyhodne?
Dival jsem se na CSOB tam to stoji cca 600kc / rok pojisteni na 60 - 80 000kc.
Spoluucast je teda casto 1000kc.
Je zde nejaky typ, kde spoluucast zadna neni?
Myslim pouze pojisteni bez rizeni vozidel do prace.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod m_p_ 4. 1. 2018 18:35

ripper6 píše:Me zde chybi a nebo to nemohu najit, prave pojisteni a kde by bylo vyhodne?
Dival jsem se na CSOB tam to stoji cca 600kc / rok pojisteni na 60 - 80 000kc.
Spoluucast je teda casto 1000kc.
Je zde nejaky typ, kde spoluucast zadna neni?
Myslim pouze pojisteni bez rizeni vozidel do prace.


Nevím, jestli takové pojištění bez spoluúčasti existuje, ale pokud ano, bude nesmyslně drahé. Pojišťovna v takovém případě musí do ceny pojistky zakomponovat to, že s nimi budeš kvůli každé blbosti jednat a čerpat jejich mzdové náklady na likvidátory, účetní, atd., tj. náklady převyšující uplatňovanou škodu.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2018 17:33

Jeste me zde chybi nejaka realna zkusenost, treba CSOB pojisteni na blbost spoluucast 1000kc, rocni cena cca 850kc.
vs
Kooperativa ta ma tusim spoluucast 10% a 20% a 30% jen. Pokud ale lepe vyplaci, dela min problemu, potom i tech 10% muze se nekomu hodit.

Kdo lepe potom vyplati? Me se zdalo nejvyhodnejsi tech 1000kc ale zas co ctu tak CSOB ne kazdej chvali. Proto me zajma, jestli CSOB nedela vetsi problemy?

Z vyluk je problem neco zjistit... co tam mam se docist kdyz tam jsou jen vseobecne blbosti?

Jen ten web a info dole, to proste je malo. Vyluky?
https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni ... z-povolani

Tam jich ctu zas dost
https://www.csobpoj.cz/pojisteni/pojist ... volani-3.2

-- 17. 2. 2018 18:10 --

A jen pro zajmavost, ty pojistky na blbost jsou pouze na hmotny majetek firmy, kdy treba nesikovnej clovek vyleje kafe do PC?

a nebo je i nejaka pojistka co kreje, kdyz firma dostane pokutu, jelikoz zamestnanec treba neco prehlidl, dal to zakaznikovi, ten firmu zaluje a uplatnuje sankci? :)
To druhe jako u pokuty firme, to prave se stane tim spis.
Nez ze je nekdo takovej nesika, zakopne o kabel a znici cele pc :D
Proto pojisteni na PC jen tak ci rozliti kavy do notasu me neprijde az tak smyslny :)
ripper6
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků