změna finančního poradce

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davson 22. 12. 2016 15:17

Nejsem spokojen se službou přiděleného finanční poradce u stavebního spoření. Dá se poradce změnit ?
Mám produkt u ČMSS, která patří pod ČSOB.
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod avathar 22. 12. 2016 17:38

Dá. Dokonce můžeš řešit cokoliv s kýmkoliv bez ohledu, koho ti přidělili. Ale nevím, jestli si moc pomůžeš....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 12. 2016 17:41

Normalni clovek zadneho financniho poradce nepotrebuje.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod davson 22. 12. 2016 18:15

avathar píše:Dá. Dokonce můžeš řešit cokoliv s kýmkoliv bez ohledu, koho ti přidělili. Ale nevím, jestli si moc pomůžeš....


To je dobrá zpráva. Hned toho využiji. Snad se mezi sebou potom nepoperou. Ten můj bude asi dost naštvaný až se to dozví.

-- 22. 12. 2016 19:17 --

osobne2 píše:Normalni clovek zadneho financniho poradce nepotrebuje.

Asi nejsem normální, závidím Ti :-))
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 12. 2016 18:19

By mě zajímalo, co se s takovým finančím poradcem dá dlouhodobě řešit s produktem stavební spoření ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 12. 2016 18:33

Muze mu k tomu nabidnout vyhodne pojisteni. ;-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod davson 22. 12. 2016 18:51

Nejlépe životní :-))
Ale nyní vážně. Chtěl jsem na stavební spoření dát mimořádný vklad 200 000 Kč, protože to bude úročené víc (0,5 %) než na spořícím účtu, kde mám O,2 %. Poradce mi řekl, že to nejde, ale myslím si, že to není nijak zakázané.

Vím, že existuje lepší investice (podílové fondy, akcie), ale zároveň také rizikovější.

Jsem starší konzerva :-D
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 12. 2016 19:08

Co takhle sporici ucet u jine banky? Porad se jeste da dosahnout az na 1%
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 12. 2016 19:12

Nevím, jak to funguje u ČMSS, u nich nic nemám, ale obecně to u stavebních spořitelen funguje tak, že bys asi musel navýšit cílovou částku, aby mimořádným vkladem nedošlo k přespoření. Za navýšení asi bude třeba zaplatit nový "vstupní" poplatek 1 % ve výši rozdílu mezi stávající a novou cílovou částkou.

Problém pak bude s flexibilitou, protože před uplynutím vázací lhůty nejde peníze standardně vybrat, patrně by požadovali zaplacení pokuty, která může být např. 1 %. Často se to řeší tak, že se nejprve sníží cílová částka na minimum (tj. 50.000 Kč) a pokuta by pak při předčasném zrušení stavebka činila jen 500 Kč.

Také je otázka, jestli úrokový výnos nezkonzumuje roční poplatek za vedení účtu, který je určitě nějakých 300-400 Kč?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 12. 2016 20:09

Taky bych to viděl na sjednání raději nějakého SÚ (třeba od ledna slibuje Creditas, že nějakou dobu podrží aspoň 1 % p.a. bez podmínek). Na to stavebko to přece můžeš poslat kdykoliv později (btw. jak je "staré", že to chceš takhle řešit)? Právě z hlediska vysokých poplatků za vedení se mi to nejeví moc vhodné (pokud neplánuješ třeba na něj čerpat úvěr)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod avathar 22. 12. 2016 22:04

Mimořádný vklad na stavební 200 tisíc? Tady ani změna finančního poradce nepomůže....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 12. 2016 02:19

Take jsem dal na stavebko skoro 300000 Kc, coz je cilova castka, jenze ja mam urok 2 % p.a. u RSTS. Odhadl jsem to tak nejak, aby se mi do konce vazaci doby pricitali pouze statni prispevky a uroky a dosahl tak priblizne cilove castky bez placeni dalsich splatek. Ale s urokem 0,5 % p.a. bych to tedy nedelal. A hlavne jsem se zadneho financniho poradce na nic neptal, jestli jsou mimoradne splatky zakazane, se dozvis jednoduse ze smlouvy nebo smluvnich podminek.
8-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod avathar 23. 12. 2016 08:35

Takže jsi jim dopředu zacvakal 1%?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 12. 2016 09:04

Já mám před pár lety uzavřeno SS u RSTS s cílovou částkou 300000 Kč a úrokem 2% p.a., takže ano, při uzavření smlouvy jsem platil poplatek za cílovou částku, ale myslím, že to bylo v nějaké akci jen 0,5 % z cílové částky, čili 1500 Kč. Nemusím platit pravidelné splátky, takže jsem vložil hned skoro cílovou částku a už mi tam připisují pouze úroky a státní podporu a odepisují poplatky za vedení.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod avathar 23. 12. 2016 10:45

Takže platíš poplatky za to,ze sporis? A dále jim provizi za to že sporis? A šest let to nemuzes vybrat? Nebyl v té době rozumnější nějaký termínovaný vklad? Je SS součástí ochrany vkladů? Když jses ta konzerva...
avathar
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků