Sluníčko Plus

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chlkar 4. 1. 2017 11:26

Zdravím. Babička založila úžasný produkt Sluníčko plus na základe kamarádky která dělá na poště (aby měla bonus). Teď po 3.5 letech nám to teprve řekla. Je tam cca 21 tis. Jde ta smlouva převést do splaceného stavu nebo to nějak zamrazit aby už nemusela platit a ty peníze co už tam jsou vybrat na konci toho pojištění? Děkuji
chlkar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2017 11:35

Jak už jsem psal zde http://forum.mesec.cz/index.php?topic=9273.0

Náklady smlouvy už máte zaplacené a zpátky je už nedostanete, pojišťovna, pošta i přepážková pracovnice své peníze už dostaly a taky o ně nepřijdou. Zbrkle rušit by byla chyba.
21 tisíc tam není a nikdy nebylo, je potřeba odečíst ty počáteční náklady (které se sice ve smlouvě možná ukazují jako počáteční jednotky, ale jsou to čistě virtuální peníze, které na smlouvě nikdy nebyly).

Samozřejmě se smlouvou je možné dělat ledacos - zrušit, snížit platbu,... ale nic z toho pro klienta nebude výhodné. Jestli to babičce do teď nevadilo platit, ať to platí, dítě bude alespoň pojištěno (i když na nijak významnou částku) a možná, když bude příznivá konstelace hvězd, tak si produkt za ta léta vydělá na ty poplatky a dostane alespoň to, co do toho vložila (v nominálním vyjádření, v reálné hodnotě peněz to bude, samozřejmě, méně). A hlavně babička nebude mít roupy při nejbližší příležitosti sjednat nějakou jinou blbost.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chlkar 4. 1. 2017 12:44

Děkuji. A když se babička dostane do situace že na hrazení nebude mít? Např. půjde do důchodu nebo nedejbože smrt co se děje s pojistkou?
chlkar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2017 13:45

Pokud babička na hrazení nebude mít, řešil bych to až v době, kdy na to nebude mít - jak jsem psal, alespoň nebude mít roupy uzavřít nějakou jinou blbost, až si zase na poštu půjde pro důchod.

Pokud zemře, tak záleží na té smlouvě, pokud je také pojištěna, tak bude vznikat nárok na plnění.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 1. 2017 14:38

Che che, babicka ma dobrou kamaradku na poste. :D
osobne2
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků