Předplacení Rodinného právníka - vyplatí se?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KoulK 19. 2. 2017 01:03

Vyskočila na mě reklama:
"AXA ASSISTANCE Vám podává pomocnou ruku ve formě Rodinného právníka. Unikátní rodinný produkt pojištění právní ochrany, který si v Evropě získal již mnoho příznivců je tu nyní i pro vás jen za 330 Kč měsíčně."

Docela mě zaujalo. Občas si člověk říká, že by se hodilo mít na drátě právní pomoc, někoho, kdo by za mě řešil reklamace, zkontroloval smlouvy...

Co si o tom myslite? Vyhozené peníze nebo to k nečemu bude?
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 19. 2. 2017 05:52

Vyhozene penize.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 2. 2017 09:05

Nejak si nedovedu predstavit, ze v CR za me nekdo bude rest treklamace, smlouvy, atd. Tady je byznys o tom, koho se podari nebo nepodari natahnout a zakaznik prestave existovat v okamziku podpisu smlouvy nebo zaplaceni. A nechapu, jak by se asi resila odpovednost za spatne zkontrolobanou smlouvu nebo nepovedenou reklamaci. Podle me vyberou penize a snaha neco resit zadna.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 19. 2. 2017 09:30

Tak je to asistence, poradi ti na dalku, po telefonu. Napr. zpusobis dopravni nehodu se zranenim, zavolas jim, oni ti poradi, abys odmitl vypovidat, dostanes 5 let natvrdo a to vse jen za 330 Kc mesicne.
:D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 2. 2017 11:46

Je to nejen asistence, ale i pojištění právních výloh.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 19. 2. 2017 19:33

Něco podobného mám na kreditce mBank zdarma. Ještě jsem to nepoužil. ;-)
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 19. 2. 2017 20:16

Ve vyluce maji jakykoliv zasah vyssi moci. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 2. 2017 22:09

protože se zásah vyšší moci těžko nějak vymáhá?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 19. 2. 2017 22:32

Spíš protože na to jde našroubovat všechno. :-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 2. 2017 23:10

třeba vadné zboží, vymáhání vlastnického práva u nemovitosti,... ?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2017 07:22

Kdyby to fungovalo, byla by to super věc. Správná rada ve správný čas může být k nezaplacení, ale já moc nevěřím tomu, že tam skutečně 24 hodin denně budou kvalitní právníci.

Pojištění právní ochrany u nás nabízí více společností, nejaktivnější v tomto oboru je DAS, ale všechna mají nějakou tu mezeru - například u DAS se mi nelíbí, že dle pojistných podmínek mohou kdykoliv odmítnout plnění, stačí když dojdou k názoru, že šance na úspěch je malá.

Na druhou stranu někdy pomůže už jen dopis s hlavičkou právní kanceláře, například u reklamací.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 20. 2. 2017 09:10

Zažil jsem jak okamžité uznání reklamace poté, co byla tato služba zmíněna, tak i plné využití předplaceného limitu na právní služby při soudní při ohledně nabytí vlastnického práva k nemovitosti.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 2. 2017 09:30

Prostudoval bych si podmínky "pojištění právní ochrany". Jakou mají odpovědnost, v jakých případech mají právo odmítnout plnění a co garantují.

Axa je velká, snad to nebudou lichváři typu - neustálé odročování, hledání mezer v zákoně apod. I tak bych do toho ale nešel, vyhozené peníze.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 20. 2. 2017 10:17

Už vidím, jak si při sporu o určení vlastnického práva k nemovitosti (prakticky jediného hodnotného osobního majetku) najímám advokáta od nějaké pojišťovny, kterého vůbec neznám. :D
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 20. 2. 2017 10:59

A on ti nekdo brani si najmout vlastniho? Ja si platim DAS uz pres 10 let a kdyz jsem cokoliv resil, tak vzdycky se svym pravnikem a fakturoval to pojistovne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků