Předplacení Rodinného právníka - vyplatí se?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mrusnok 28. 2. 2017 23:46

Zaplatí advokáta maximálně podle advokátního tarifu (vyhláška Msp č.177/1996 Sb.), ne? :mrgreen: To by si pak každej najal Sokola a DASka by se nedoplatila. :mrgreen:
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 3. 3. 2017 21:18

Jsem u DAS více jak 10 let a nemám jim co vytknout. Několik událostí a vždy cajk. A když už to bylo ve výlukách, bezplatně poradili. Ovšem "bezplatná rada" v pojetí DAS u mě vždy byla tak dvou či třístránkový A4 elaborát drobně popsaným písmem.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 3. 2017 11:14

A za tu radu nesou odpovědnost? Dávají tyto písemné rady i po rekodifikaci? S ohledem na § 2950 předpokládám, že s písemnými radami budou opatrní.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 5. 3. 2017 14:46

No nevím, ale ten vámi zmiňovaný § 2950 nehovoří o tom, že by rada nebo informace musela být nutně v písemné formě.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 3. 2017 22:48

Samozřejmě, že ne, ale ústní radu u soudu při uplatnění náhrady škody prokážu jen obtížně, nebo se mi nepodaří prokázat vůbec. Ale dalich říká, že obdržel písemný elaborát. Dost bych se divil, kdyby DAS písemná stanoviska s konkrétním doporučením dávala i po 2014.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků