Stránka 3 z 3

Re: Předplacení Rodinného právníka - vyplatí se?

Odeslat příspěvekNapsal: 1. 3. 2017 00:46
od Mrusnok
Zaplatí advokáta maximálně podle advokátního tarifu (vyhláška Msp č.177/1996 Sb.), ne? :mrgreen: To by si pak každej najal Sokola a DASka by se nedoplatila. :mrgreen:

Re: Předplacení Rodinného právníka - vyplatí se?

Odeslat příspěvekNapsal: 3. 3. 2017 22:18
od dalich
Jsem u DAS více jak 10 let a nemám jim co vytknout. Několik událostí a vždy cajk. A když už to bylo ve výlukách, bezplatně poradili. Ovšem "bezplatná rada" v pojetí DAS u mě vždy byla tak dvou či třístránkový A4 elaborát drobně popsaným písmem.

Re: Předplacení Rodinného právníka - vyplatí se?

Odeslat příspěvekNapsal: 5. 3. 2017 12:14
od astrapa
A za tu radu nesou odpovědnost? Dávají tyto písemné rady i po rekodifikaci? S ohledem na § 2950 předpokládám, že s písemnými radami budou opatrní.

Re: Předplacení Rodinného právníka - vyplatí se?

Odeslat příspěvekNapsal: 5. 3. 2017 15:46
od Mrusnok
No nevím, ale ten vámi zmiňovaný § 2950 nehovoří o tom, že by rada nebo informace musela být nutně v písemné formě.

Re: Předplacení Rodinného právníka - vyplatí se?

Odeslat příspěvekNapsal: 5. 3. 2017 23:48
od astrapa
Samozřejmě, že ne, ale ústní radu u soudu při uplatnění náhrady škody prokážu jen obtížně, nebo se mi nepodaří prokázat vůbec. Ale dalich říká, že obdržel písemný elaborát. Dost bych se divil, kdyby DAS písemná stanoviska s konkrétním doporučením dávala i po 2014.