Pojištění domácnosti - mobilní telefon

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LuiS_666 8. 5. 2017 12:06

Již delší dobu tápu s pojištěním všech mobilních telefonů v domácnosti. Existuje nějaký druh pojištění, která pokrývá nahodilou událost doma - zejména pád telefonu na podlahu (případně i venku).
Zachytil jsem, že by se nato mohlo vztahovat i pojištění domácnosti, jen podmínky se od pojišťovny k pojišťovně liší. Může někdo poskytnou typ na pojistku/pojišťovnu.

Vím, že to umí ošetřit pojistka na blbost, ale nerad bych přikrášloval událost při hlášení.

Předem děkuji.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 5. 2017 07:56

O takovém pojištění nevím a zdá se mi hodně nepravděpodobné, že by ho někdo nabízel - muselo by být opravdu drahé. Už sama pravděpodobnost škody je vysoká (přijde mi, že snad čtvrtina lidí v mém okolí má nějak poškozené sklo displeje) a navíc to navádí k pojistným podvodům (životnost řady mobilů jen tak tak přežije záruční lhůtu, takže "třísknout s ním o zem", když se rozsype těsně po záruce, nebo mi neuznají opravu jako záruční, tak s ním třísku o zem a dostanu buď nový nebo peníze zpět).

Jediné, co přichází v úvahu je pojištění koupené společně s přístrojem, ale i zde jsou dost velké mezery
https://www.novinky.cz/finance/417298-r ... orunu.html
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubik88 9. 5. 2017 08:22

CSOB tohle nabizi pul roku od koupe telefonu, pokud to zaplatis jejich kreditkou. Nejen na mobilni telefony
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 9. 5. 2017 10:51

Myslel jsem něco podobného:

www.ceskapojistovna.cz/p?jednoduche-poj ... o-studenty

V rámci pojištění domácnosti je tedy u všech pojištění mobil ve vylukach?
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 5. 2017 12:12

Pokud mi v té odkazované smlouvě něco neuniklo, tak to, co chceš, v ní také není.
Tam se totiž poškození nebo ztracení hradí jen v případě, že je v příčinné souvislosti s pojistnou událostí a pojistné události jsou zde vyjmenovány.
A z těch, co by přicházely v úvahu je tu jen "jednání pachatele směřující k odcizení věci" nebo "vandalismus", ale ten jen v případě, že "byl pachatel spolehlivě zjištěn". Tedy klasická pojistka domácnosti - pokud dojde ke krádeži vloupáním a při té příležitosti je poškozena či zničena nějaká elektronika, tak do pojištěného limitu bude uhrazena, ale nedokážu si představit pojistku, která ti uhradí to, že ti mobil upadne z ruky, nebo ho ztratíš.
V úvahu tak přicházejí jedině varianty koupě pojištění přímo s konkrétním výrobkem (případně nějaké to pojištění ke kreditce) a to ještě na omezenou dobu. Je to jednoduché, kdyby to bylo na neomezeně dlouhou dobu, tak s tím člověk po dvou, třech letech, až si poškrábe displej, třískne o zem a bude chtít nový mobil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků