Pojištění domácnosti - darovaná věc

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2017 05:56

Nejspíše přepětí, do wifi zařízení se dostalo přes napájecí adaptér. Kdyby šlo o "přímý úder blesku", tak by to neodnesla jen síťová karta.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod for.ce 18. 8. 2017 06:03

Takze by pojistovna stejne neplnila.
for.ce
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ab84 18. 8. 2017 06:04

Strávíš s tím x hodin svého času, dalších xy hodin o tom budeš v noci přemýšlet a pokud vše klapne, tak po dvou měsících dostaneš od pojišťovny tisícovku. Ale chápu, že jde o princip.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod for.ce 18. 8. 2017 07:12

A nebo take nedostane nic.
for.ce
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 18. 8. 2017 08:55

Nevím jak ab84, for.ce a podobní, ale já pojištění nemám primárně proto, aby mi zaplatio síťovku za 100 kč nebo wifi za 589 kč apod, ale aby mě chránilo, kdyby mě soused vytopil nebo naopak já vytopil souseda, kdyby byt vyhořel (ať mojí příčinou nebo od sousedů) a škody budou desítky až stovky tisíc. Stejné to je u zdraví. Nemám pojištění na 2 stehy, sedřený nehet nebo zlomenou ruku atd., ale na devastující a omezující trvalé stavy.

To jak to vypadá v reálu jsem zažil na vlastní kůži a ne jednou. Bohužel neštěstí nechodí po horách. 2 kamarádi věk cca 44, s odstupem času oba autonehoda, oba bohužel smrt. Jeden pojištění měl, druhý ne. Tomu druhému jsme se skládali 500-2000 kč (věděli jsme, že pojištění neměl), aby měli vůbec za co žít a následně se ještě pomáhalo a to nejen finančně. I zde se ukázalo, že velkou chybou také je, když lidí žijí jen na hromádce = vdovské, sirotčí důchody, řešení dědictví, nemožnost se dostat na účet zemřelého atd.... Pojištění Vám nikoho a nic nenahradí, ale v danou chvíli odlehčí na starostech..

Stejný příklad mám, když byly povodně. Opět jsem v blízkém okolí zažil, jaké to je mít pojištěný nebo nepojištěný dům. Pak jsou v TV reportáže, jak tam lidé břečí, že jim shořel dům nebo voda odnesla dům a oni ho neměli pojištěný. Co na to říci.

Bohužel pojištění je pořád v drtivé většině chápano špatně. Nebo možná spíše i špatně nabízeno. Pojišťováci se předhánějí, jak dostanete zaplaceno hned první den v nemocnici, od 0,00000001 % následků atd.......takže každý pak řeší rozbité kolena, steh, apod drobnosti....a chlubí se jak dostali za zlomenou ruku 4500 kč apod. Pak v hospodě přemýšlejí, co vše by se dalo přehnat na pojistku. A když se jich zeptám, jaké mají pojištění třeba na těžké následky (přijdou o ruku, nohu, zrak), tak neví, neřeší, to se nestane atd......

Na druhou stranu pojištění není všemohoucí a pojišťovna, jako každý podnikající subjekt, musí vydělávat, takže i zde je spousty výluk (zejména závažná onemocnění) a někdy i problémů s plněním.

Ale říci, že pojištění j blbost a zbytečnost je min. 2x větší blbost.

Každému podle jeho potřeb a zásluh :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bagrous 18. 8. 2017 10:26

Já s tím souhlasím do puntíku. Ale zase jsem si říkal, že když si pojištění platím a rozbila se věc za 5000,-, tak proč to nezkusit. Kdyby šlo o věc za 500,-, tak mávnu rukou...
bagrous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 19. 8. 2017 18:46

for.ce: obavam se, ze resit vec za stovku z pojistky by mohl jen blazen. I kdybys mel nulovou spoluucast, tak by se ti to nevyplatilo - minimalne ne treba kvuli rocnimu bonusu za bezeskodni prubeh.

Jak jiz bylo receno, pojisteni ma resit "zivot ohrozujici veci", to, ze ti shori sitovka za kilo je nemile, ale kdyz ti shori byt za mega, tak je ten pomer trosicku nekde jinde.

Mimochodem, primy uder blesku jde jednoznacne poznat - osobne jsem ho videl jednou v zivote a to jsou prokreslene i vodice k zasuvkam, vypinacum skrz omitku :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků