Cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miroňňň 25. 8. 2017 20:25

Zdravim lidi, v nejbližší době budu řešit cestovní pojištění do země mimo EU. Jezdím takhle 2x ročně na minimálně měsíční dovolenou a napadlo mě, jestli by nebylo výhodnější udělat nějaké pojištění na rok než to řešit před každým výjezdem zvlášť. Pojištění mě v této situaci vychází od 3 600,- do 5 000,- ročně.

Pro jistotu jsem si teďka kvůli cestovnímu pojištění založil premium konto u ČSOB, ale nejsem si jistý, jestli to je vůbec srovnatelné s normálním pojištěním.

Díky za jakýkoliv názor k tématu.
miroňňň
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 25. 8. 2017 21:46

No nevim no, ja radeji duveruji Erste Premier s jejich bezkonkurencnim pojistenim a zdarma. A konkurovat muze uplne s prehledem, vsak si to srovnej.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Mich87 25. 8. 2017 22:30

Tak tohle je taky zadarmo, pokud plnis podminky.
Mich87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 8. 2017 23:19

@Mich87 to sice jo ale zatimco csob ma pojistne plneni limit 3,5M, erste ma 10M
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2017 05:08

Pojištění Erste má opravdu velmi dobrý rozsah, nejen co se týče částky, ale třeba i pojištěných sportů, například je tam i potápění (s nějakými omezeními, které ale jako držitel nejnižší licence stejně nepřekročím)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod miroňňň 26. 8. 2017 08:26

Takže i pojištění ke kartě ČSOB je srovnatelné s pojištěním přes OZP, VZP apod?
miroňňň
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2017 08:50

To zase ne - je zásadní rozdíl mezi veřejným pojištěním (obecně bez limitu s možnou spoluúčastí v zemích EU) a komerčním (obecně bez spoluúčasti, ale s limitem). Také komerční pojištění kryje třeba převoz (živého či mrtvého) a/nebo opatrovníka.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2017 09:49

Tazatel se pta na non EU, tedy mista, kde si muzes s kartickou VZP tak leda............natrit chleba maslem.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod xls 26. 8. 2017 11:26

Myslím, že až na nějaké výjimky jsou cestovní pojištění srovnatelná. Bohužel jsou srovnatelná i ve výlukách, takže pokud nejste zdraví jako řípa, tak se to bude pojišťovna snažit navléci na pokračování nějakého zdravotního problému a neplnit nic. V praxi bych tedy viděl pojištění užitečné pro případ nějakého úrazu nebo infekční nemoci, zbytek smolík pacholík, třeba i s tím převozem.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 26. 8. 2017 16:24

S474N píše:Tazatel se pta na non EU, tedy mista, kde si muzes s kartickou VZP tak leda............natrit chleba maslem.

Pojišťovny (VZP) taky nabízí komerční cestovní pojištění. Spíš podle mě chce tazatel pojištění ke kartě srovnat s klasickým zakoupeným cestoním pojištěním (VZP, Axa, Generali....).
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod miroňňň 26. 8. 2017 16:54

Jsem prostě pojištěncem u OZP ale jejich cestovní pojištění vyjde dráž, než u VZP proto mě zajímá, jestli je v rámci kreditní karty pojištění v případě úrazu dostačující, nemluvím vyložené o smrti nebo těžkém úrazu.
miroňňň
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2017 08:13

Ach tak - no, dříve opravdu platilo, že pojištění ke kreditním kartám bylo jen "prázdnou skořápkou", kdy za málo peněz bylo nabídnuto ještě méně muziky, zatímco samostatná smlouva s denním tarifem byla výrazně lepší (jak limitem krytí, tak rozsahem, zejména co se sportů týče), ale také patřičně drahá, cena za den začínala na tom, co dnes je u pojistek ke kartám měsíční sazba.
Časem ale došlo k určitému "sevření nůžek", kdy pojistky ke kreditním kartám se výrazně zlepšily zatímco u denních tarifů přibyly levné pojistky s mizerným krytím.
Aktuálně se tak vyplatí opravdu podrobně zkoumat podmínky, v obou táborech je možné narazit na solidní pojistku, stejně jako mizernou.
To jestli se sjednává pod hlavičkou zdravotní pojišťovny (ať už tvé nebo jiné) nebo pod hlavičkou banky, pojišťovny či asistenční služby nehraje roli. Ono těch asistenčních služeb zas tak moc není odhaduji, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Takže spíše doporučím pořádně si pročíst podmínky, tedy limity i případné výluky, jestli to odpovídá tvým požadavkům.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petr.J. 31. 8. 2017 09:50

miroňňň píše:Jsem prostě pojištěncem u OZP ale jejich cestovní pojištění vyjde dráž, než u VZP proto mě zajímá, jestli je v rámci kreditní karty pojištění v případě úrazu dostačující, nemluvím vyložené o smrti nebo těžkém úrazu.

Ano, v rámci kreditní karty mám cestovní pojištění 2 500 000 Kč, to je myslím dostačující.
Petr.J.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannk 13. 12. 2017 12:36

Dival jsem se na rodinne cestovni pojisteni k FIO karte at se o pojisteni nemusim porad starat, tech 60Kc/mesic mi prijde ok. Zatim jsem se pojistoval na kazdou dovolenou extra (u nejake bezne cestovni pojistovny typu Vitalitas)
Prehlizim prosim nejaky hacek v cem je takove pojistene ke karte horsi? A v extremnim pripade - co kdyz si ho budu platit jenom ty mesice, kdyz jsem na cestach - to bych mel vzdy na 60Kc pojisteny cely mesic? (obvykle pojisteni stoji o dost vice)
dekuji
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 12. 2017 13:20

Si vezměte podmínky Fio a podmínky komerčního pojištění a porovnejte si to. Z podstaty jsou odlišná, ale musíte se sám rozhodnout, co je lepší. ´
Pojištění obvykle nejde aktivovat na kratší období než 1 rok, nebo se po zrušení musí čekat rok na další aktivaci, jinak by takových vyčůránků bylo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 13. 12. 2017 14:08

Ok, dik - primarne nechci usetrit tim, ze bych pojisteni aktivoval jen na jednotlive mesice, spise by se mi libilo se o neho nestarat.

Ale porad uplne nechapu jak moc se lisi cestovni pojisteni treba na vitalitas, allianz, generalli, ... a pojisteni ke kartam - laicky u obou vidim nejake lecebne vylohy v zahranici, odpovednost za skody a par dalsich, ktere me moc nezajimaji. Umim porovnat vysi limitu, umim porovnat omezeni na nektere sporty - ale to mi porad neprijde jako z podstaty odlisne pojisteni ... ?
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 13. 12. 2017 14:27

xls píše:Pojištění obvykle nejde aktivovat na kratší období než 1 rok, nebo se po zrušení musí čekat rok na další aktivaci, jinak by takových vyčůránků bylo.

Konkrétně u Fio jde cestovní pojištění ke kartám aktivovat a deaktivovat prakticky kdykoli. Sám jsem si takto např. u RB pojištění taky aktivoval jen na měsíc, kdy jsem někam cestoval a nevidím na tom nic vyčůraného.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 13. 12. 2017 17:27

jannk píše:Ok, dik - primarne nechci usetrit tim, ze bych pojisteni aktivoval jen na jednotlive mesice, spise by se mi libilo se o neho nestarat.

Ale porad uplne nechapu jak moc se lisi cestovni pojisteni treba na vitalitas, allianz, generalli, ... a pojisteni ke kartam - laicky u obou vidim nejake lecebne vylohy v zahranici, odpovednost za skody a par dalsich, ktere me moc nezajimaji. Umim porovnat vysi limitu, umim porovnat omezeni na nektere sporty - ale to mi porad neprijde jako z podstaty odlisne pojisteni ... ?

Jak se tu psalo, stáhni si podmínky k pojištění ke kartám, co tě zajímají a pak ke komerčnímu a porovnej je (plnění, podmínky, výluky, ...)
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod FrantaPetruj 5. 2. 2018 14:44

Nedoporučoval bych jednu univerzální pojišťovnu vhodnou pro všechny situace, nejlepší je to srovnat třeba na Topce https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni
FrantaPetruj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marierutova 25. 5. 2018 14:44

Taky srovnávám na Topce, mají nejlepší srovnávač
marierutova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 5. 2018 13:13

Dva kolemjdouci si hezky notujiv jedne minute. To fakt neni podezrele, ze...
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jidis 26. 5. 2018 13:24

Pred cca 18 lety jsem pres ne uzaviral povinne ruceni, tehdy to byl nejlepsi srovnavac.
jidis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 5. 2018 22:45

Myslíš jako v roce 2000 ? Kdy byl net na univerzitách a jinde měli dial Up ? Ještě v roce 2006 kdy stal internet 1100 Kč od O2 a jelo to sotva 2 mbs? Dyt ta doména je registrovaná někdy v roce 2005.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 6. 2018 17:01

Ot: audiobullys se myli, Internet na doma pres dial up byl cca od 1995 (tehdy se platilo okolo 500 mesicne + SPT Telecom... tam kde byl analog to bylo za 1,- nez to spadlo, kde uz byla tarifikace tak pekne podle delky spojeni), na Čvut byl internet pres pevnou linku v unoru 1992 a v 1996 uz jim to litalo pres sit TEN 34 po cele CR svetelnou rychlosti a chodilo se s harddiskem na univerzity pro data ;-)

jidis píše:Pred cca 18 lety jsem pres ne uzaviral povinne ruceni, tehdy to byl nejlepsi srovnavac.
On spise nez srovnavac to je prodejce pojisteni za provizi, myslim ze byli a jsou nejmene tri, top pojisteni, epojisteni a jeste klikpojisteni... takze to neni zrovna objektivni srovnani ale tlaci ti to nejlepsi z ceho ma nejvic provize... tim nerikam ze to nemuze byt nejvyhodnejsi pomer cena/cas/hodnota pro laika... take jsem to parkrat vyuzil na nektere druhy pojisteni...

CESTOVNI pojisteni pres Vasi banku ke karte:

Unicredit ma nejspise nejlevnejsi pojisteni - Travel Basic za 25,- a Travel plus za 60-70,- cenik viz:
Ceny jsou v bodu 3. na strance 5 https://www.unicreditbank.cz/content/da ... CZ_V01.pdf
Limity https://www.unicreditbank.cz/content/da ... 015_CZ.pdf

EquaBank ma od 49,- a pak priplatkove za specialni sporty...
https://www.equabank.cz/pojisteni/cesto ... stne-kryti
Limity pojistneho plneni UCB i EB od 1,7M

Raiffeisen bank ma jednotnou nabidku Uniqa K4P 89,-/měs.
https://www.rb.cz/attachments/pojisteni ... 500240.pdf
https://www.rb.cz/attachments/pojisteni ... ni/VPP.pdf
Limit = 2M

Cena je za zapocaty kalendardni mesic, aktivuje se typicky od 0:00 dalsiho dne po objednani a do 14. dnu by to melo jit zrusit ze zakona odstoupenim (neplatite nic pokud pojistka nebyla uplatnena).

Doplnujte dalsi pojisteni, pokud mate dalsi karty. Pokud to zde nekdo ctete, pripadne to srovnejte s klasickym pojistenim mimo banku...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2018 18:04

Myslím, že kdo cestuje a cestovní pojištění využívá, tak má některý z účtů, ke kterému je cestovní pojištění zdarma.
Já mám hned čtyři - Unicredit, CS (Erste), ČSOB a Komerčku. Z Komerčky jsem si nechal už plnit (zrušený let).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 19. 6. 2018 01:01

To myslis pojisteni k premiove karte kterou mas k premiovemu uctu kde si prehazujes penize vidlema? ;-) to vazne myslis ze to dela “kazdy”? Jinak mimo CSAS to pojisteni je vzdycky ke karte, ne k uctu...

Nasel jsem prehled https://www.penize.cz/cestovni-pojisten ... -dat-pozor
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 6. 2018 10:45

vpe píše:To myslis pojisteni k premiove karte kterou mas k premiovemu uctu kde si prehazujes penize vidlema? ;-) to vazne myslis ze to dela “kazdy”? Jinak mimo CSAS to pojisteni je vzdycky ke karte, ne k uctu...

Nasel jsem prehled https://www.penize.cz/cestovni-pojisten ... -dat-pozor

No jo no, každý máme nějakou "referenční skupinu". Z lidí, se kterými obvykle cestuji, má alespoň jeden z premiových účtu téměř každý :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mojmax 19. 6. 2018 11:37

Cena je za zapocaty kalendardni mesic, aktivuje se typicky od 0:00 dalsiho dne po objednani a do 14. dnu by to melo jit zrusit ze zakona odstoupenim (neplatite nic pokud pojistka nebyla uplatnena).

Např. v Unicredit bank můžeš ale pojištění ke kreditní/debetní kartě sjednat pouze na pobočce, potom ale lhůta 14 dnů na odstoupení neplatí, pokud je mi známo. Nebo u kterých ústavů to lze takhle očůrat? :)
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod chjoo 19. 6. 2018 13:13

... v Unicredit bank můžeš ale pojištění ke kreditní/debetní kartě sjednat pouze na pobočce,... :?:
mně to teda nabízí taky možnost sjednání online: https://www.unicreditbank.cz/cs/obcane/pojisteni/cestovni-pojisteni.html
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 19. 6. 2018 14:41

To je ale klasické cestovní pojištění na konkrétní období (o hodně dražší), to není pojištění k platební kartě!
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod aliLenka 22. 6. 2018 12:32

Pokud mohu doporučit, sjednat přes srovnávač - srovnator najde vám výhodné nabídky.Ten jsme zkusili minulý rok ale letos bych ráda zkusila něco nového, nějaké rady?
Srovnání povinného ručení www.srovnator.cz
Nejlevnější povinné ručení 2015 www.povinne-ruceni.com
aliLenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 1. 7. 2018 22:36

Edit: USA jsem již vyřešil u Kooperativy.

Aktuálně hledám nejvhodnější pojištění Chorvatsko (2 dospělí + dítě). Pokud by se zaštěstilo vzít roční, tak do toho spadne třeba ještě dovolená příští rok.

Při procházení hodnocení tuzemských pojišťoven to je ale z bláta do louže. Doteď jsem využíval pojišťovnu Axa a jsem rád, že se nám nikde nic nestalo. Uniqa, Slavia, Union a další levné pojišťovny také za moc nestojí. Generalli a ČPOJ opět na houby.

Účty mám u většiny bezplatných bank v ČR (a část placených s přehazování "vidlema"), s tím že u některých mám tuším i kreditky (RB a Hello Bank), ale nevyužívám připojištění (paušální náklad i když necestuji a zpravidla nízké krytí). Byla-li by ale výhodná nabídka a šlo to po návratu zrušit, tak to vůbec nevylučuji. Tady z těchto bank viewtopic.php?p=11960176#p11960176 nemám ani jednu.

Zvažoval jsem i zahraniční pojistku, dříve jsem při cestách využíval Chartis, která měla neúměrně vyšší krytí oproti těm našim. Díval jsem se i na pojištění Revolut, ale při zběžném prolétnutí podmínek se mi ten White Horse moc nepozdával. Navíc jsem se díky tomu dozvěděl, že v zahraničí začíná být poměrně běžná spoluúčast (exces např. 75-100 GBP u každé PU platíte vy).

Co by jste v takovém případě doporučili za pojišťovnu s dostatečným krytím?

Díky předem za rady.

Pozn.: Mám jako student i ISIC (jsem ale přes 26 let), tak jsem schopen kombinovat, ale to jsme opět u Uniqa (hodnocení viz výše) a rozdělit pojštění pro dospělé na více smluv.
Mufinmufi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otilrak 25. 10. 2018 12:31

Dotaz na cestovní pojištění k platebním kartám.

Mají u cestovního pojištění (Equa, Fio, Air) i připojištění storna cesty?

Fio má v podmínkách pár vět o stornu cesty, ale v tabulce plnění ani zmínka. Proto se ptám erudovanějších.

Plánuji na únor Indii a komenční pojištění se stornem nejlevněji vychází na cca 1750 Kč. Tak jsem si říkal jet třeba s pojištěním přes kartu.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>N 6300>Sa E1120>N 6300>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>UlefoneU008
otilrak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 10. 2018 13:07

to je na 30 dní ne ? za 58 Kaček na den, ne ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 10. 2018 13:56

Ono je taky dobrý si přečíst pořádně podmínky toho storna. Většinou je potřeba mít uzavřenou pojistku už od nákupu letenek a pak je z toho vyloučená spousta situací, které reálně mohou nastat, bývají tam nízké limity + velká spoluúčast, atd. Na pojištění bych v tomhle moc nespoléhal.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod otilrak 27. 10. 2018 06:42

audiobullys píše:to je na 30 dní...

Jedná se o pojištění od Axy, jejich nejlepší.

xls píše:Ono je taky dobrý...

Je to trochu jinak než klasická dovolená. Pobyt jsem platil už v polovině září (100% a bez možnosti vrácení, max posunutí termínu. Jinak to nešlo.) a letenky chci kupovat v listopadu. A s nimi i pojištění. Odlet je 1. února. Dohromady cca 35000 Kč. A na to bych chtěl právě i to storno. Ale jak pročítám podmínky pojišťoven, možná budu rád za pojištění letenek, protože od úhrady ubytování už je dlouho. Již zmiňovaná Axa třeba píše nejpozději 14 dní po úhradě cesty (https://www.axa-assistance.cz/pojisteni-storna-zajezdu/).

A já myslel, že pak zadám jen celkovou sumu a bude. Ale asi jsem se mýlil...
otilrak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 27. 10. 2018 08:11

Jasný, tohle je první úskalí. Druhý je to, že neuznají skoro nic z důvodů pro zrušení. Tj. např. smrt v rodině - to se dá podle podmínek skoro vždycky napasovat na to, že člověk umřel na něco, na co se někdy léčil, atd. A třetí úskalí je v částce, kterou by plnili, kde bývá třeba max. 10-15 tis. + 30% spoluúčast.

Jinak se dost divím tomuhle způsobu plánování, většinou je lepší začít těmi letenkami a všechno ostatní tomu přizpůsobit. Časy se mění, někdy se dají letenky koupit výhodně s předstihem 8 měsíců, někdy 6, někdy 2, někdy týden. Poslední dobou ale právě ty letenky s předstihem 1-2 měsíců bývají nejméně výhodné. A vůbec rozvoj srovnávačů způsobil, že se ceny velice vyrovnaly spíš na takový dražší průměr, takže opravdu výhodnou nabídku člověk skoro nekoupí. Pak už je lepší vybírat podle jiných kritérií - noční let, ne moc dlouhé přestupování.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod otilrak 27. 10. 2018 09:13

Mně jde třeba o mou nemoc nebo zlomeninu. To jsou důvody, kdy bych vážně nejel.

A plánování tak muselo být. Byl jsem omezen termínem, který mi poskytli v Indii a kryl se podle volna v práci. Přeci jen měsíc volno už musí být odsouhlaseno na obou stranách. I tak se divím, že jsem ho dostal. Na akční letenky moc nedám, nikdy se mi netrefily do mého termínu.
otilrak
Návštěvník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor