Cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aliLenka 22. 6. 2018 12:32

Pokud mohu doporučit, sjednat přes srovnávač - srovnator najde vám výhodné nabídky.Ten jsme zkusili minulý rok ale letos bych ráda zkusila něco nového, nějaké rady?
Srovnání povinného ručení www.srovnator.cz
Nejlevnější povinné ručení 2015 www.povinne-ruceni.com
aliLenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 1. 7. 2018 22:36

Edit: USA jsem již vyřešil u Kooperativy.

Aktuálně hledám nejvhodnější pojištění Chorvatsko (2 dospělí + dítě). Pokud by se zaštěstilo vzít roční, tak do toho spadne třeba ještě dovolená příští rok.

Při procházení hodnocení tuzemských pojišťoven to je ale z bláta do louže. Doteď jsem využíval pojišťovnu Axa a jsem rád, že se nám nikde nic nestalo. Uniqa, Slavia, Union a další levné pojišťovny také za moc nestojí. Generalli a ČPOJ opět na houby.

Účty mám u většiny bezplatných bank v ČR (a část placených s přehazování "vidlema"), s tím že u některých mám tuším i kreditky (RB a Hello Bank), ale nevyužívám připojištění (paušální náklad i když necestuji a zpravidla nízké krytí). Byla-li by ale výhodná nabídka a šlo to po návratu zrušit, tak to vůbec nevylučuji. Tady z těchto bank viewtopic.php?p=11960176#p11960176 nemám ani jednu.

Zvažoval jsem i zahraniční pojistku, dříve jsem při cestách využíval Chartis, která měla neúměrně vyšší krytí oproti těm našim. Díval jsem se i na pojištění Revolut, ale při zběžném prolétnutí podmínek se mi ten White Horse moc nepozdával. Navíc jsem se díky tomu dozvěděl, že v zahraničí začíná být poměrně běžná spoluúčast (exces např. 75-100 GBP u každé PU platíte vy).

Co by jste v takovém případě doporučili za pojišťovnu s dostatečným krytím?

Díky předem za rady.

Pozn.: Mám jako student i ISIC (jsem ale přes 26 let), tak jsem schopen kombinovat, ale to jsme opět u Uniqa (hodnocení viz výše) a rozdělit pojštění pro dospělé na více smluv.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 25. 10. 2018 12:31

Dotaz na cestovní pojištění k platebním kartám.

Mají u cestovního pojištění (Equa, Fio, Air) i připojištění storna cesty?

Fio má v podmínkách pár vět o stornu cesty, ale v tabulce plnění ani zmínka. Proto se ptám erudovanějších.

Plánuji na únor Indii a komenční pojištění se stornem nejlevněji vychází na cca 1750 Kč. Tak jsem si říkal jet třeba s pojištěním přes kartu.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 10. 2018 13:07

to je na 30 dní ne ? za 58 Kaček na den, ne ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 10. 2018 13:56

Ono je taky dobrý si přečíst pořádně podmínky toho storna. Většinou je potřeba mít uzavřenou pojistku už od nákupu letenek a pak je z toho vyloučená spousta situací, které reálně mohou nastat, bývají tam nízké limity + velká spoluúčast, atd. Na pojištění bych v tomhle moc nespoléhal.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod otilrak 27. 10. 2018 06:42

audiobullys píše:to je na 30 dní...


Jedná se o pojištění od Axy, jejich nejlepší.

xls píše:Ono je taky dobrý...

Je to trochu jinak než klasická dovolená. Pobyt jsem platil už v polovině září (100% a bez možnosti vrácení, max posunutí termínu. Jinak to nešlo.) a letenky chci kupovat v listopadu. A s nimi i pojištění. Odlet je 1. února. Dohromady cca 35000 Kč. A na to bych chtěl právě i to storno. Ale jak pročítám podmínky pojišťoven, možná budu rád za pojištění letenek, protože od úhrady ubytování už je dlouho. Již zmiňovaná Axa třeba píše nejpozději 14 dní po úhradě cesty (https://www.axa-assistance.cz/pojisteni-storna-zajezdu/).

A já myslel, že pak zadám jen celkovou sumu a bude. Ale asi jsem se mýlil...
otilrak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 27. 10. 2018 08:11

Jasný, tohle je první úskalí. Druhý je to, že neuznají skoro nic z důvodů pro zrušení. Tj. např. smrt v rodině - to se dá podle podmínek skoro vždycky napasovat na to, že člověk umřel na něco, na co se někdy léčil, atd. A třetí úskalí je v částce, kterou by plnili, kde bývá třeba max. 10-15 tis. + 30% spoluúčast.

Jinak se dost divím tomuhle způsobu plánování, většinou je lepší začít těmi letenkami a všechno ostatní tomu přizpůsobit. Časy se mění, někdy se dají letenky koupit výhodně s předstihem 8 měsíců, někdy 6, někdy 2, někdy týden. Poslední dobou ale právě ty letenky s předstihem 1-2 měsíců bývají nejméně výhodné. A vůbec rozvoj srovnávačů způsobil, že se ceny velice vyrovnaly spíš na takový dražší průměr, takže opravdu výhodnou nabídku člověk skoro nekoupí. Pak už je lepší vybírat podle jiných kritérií - noční let, ne moc dlouhé přestupování.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod otilrak 27. 10. 2018 09:13

Mně jde třeba o mou nemoc nebo zlomeninu. To jsou důvody, kdy bych vážně nejel.

A plánování tak muselo být. Byl jsem omezen termínem, který mi poskytli v Indii a kryl se podle volna v práci. Přeci jen měsíc volno už musí být odsouhlaseno na obou stranách. I tak se divím, že jsem ho dostal. Na akční letenky moc nedám, nikdy se mi netrefily do mého termínu.
otilrak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schvarcik 30. 11. 2018 09:14

Využívám cestovní pojištění za 990 Kč s kreditní kartou, která slouží i jako záložní peněženka,na celý rok, platné i pro mé spolucestující s dostatečným rozsahem pojištění.
schvarcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 30. 11. 2018 11:52

Většina lidí zde má cestovní pojištění zdarma v rámci bankovního účtu, pokud chtějí větší limity (neomezené) šahají případně na jiné nabídky, než od karet.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 30. 11. 2018 12:31

Storno jsem pojišťovala vždy zvlášť na ww.pojisteni.com u Allianz, jednou došlo na plnění z důvodu akutního onemocnění dítěte a bez problémů proplaceno. Moc to nestálo a vrátili 80% stornopoplatků. Vycházelo mi to tak lépe než pojištění storna včetně pojištění cesty (tak já cestovní neplatila, někdy jen dítěti, ale taky necestuji do Indie).
K běžné kartě asi použitelné není, v létě to inzerovala ČSOB, ale je to drahý.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Davidovv 3. 12. 2018 10:49

Co se me tyce ja mohu doporucit pouze cestovni pojisteni pres srovnejto.cz
Davidovv
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burianka 3. 12. 2018 10:53

Za mě je nejlepší cestovní pojištění od Allianz i z toho důvodu, že to jde online.
burianka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 12. 2018 19:00

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 31. 3. 2019 10:12

Online cestovní už umí opravdu kdekdo. Navíc díky srovnávačům epojisteni a srovnej.to a další je i tlak na cenu. Docela mě překvapily rozdílné výsledky jednotlivých cestovních pojištění, protože se blíží sezóna a člověk chce vybrat to nejlepší nejen pro sebe, ale i rodinu.

Jedna pojistka u Allianz nám došla a tak pokukuju co jiného se mezitím objevilo. Dobře hodnocená je i ČSOB, kde celoroční cestovní pojištění má velmi slušné limity. Otázkou, je zda není zbytečné. Máte nějaký tip co se teď vyplatí ?
boromir (novy)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků