Pojištění odpovědnosti - rozvoz jídel a pizzy

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Shaman888 24. 9. 2017 15:48

Ahoj,
chtěl bych poradit s pojistkou "na blbost" - pojištěním odpovědnosti zaměstnace vůči zaměstnavateli. Naskytla se mi možnost brigádně pracovat u rozvozu jídel a pizzy za minimální mzdu. Zaměstnavatel mi sdělil, že auta nejsou havarijně pojištěná (Škody Felicie) a že každý z rozvozců má svoje vlastní pojištění odpovědnosti. U ČP by měla být nejnižší pojistná částka 50 000 Kč a spoluúčast 10%.

Má otázka: na co se to pojištění přesně vztahuje? Jsou tam nějaké "háčky"? Jaké máte s tímto typem pojištění zkušenosti? Jsou tam nějaké poplatky?

Mé požadavky, na co by se to mělo vztahovat: 1. pomačkané plechy atd., prostě vizuální poškození na autě zaměstnavatele; 2. nějaká součástka větší či menší v autě odejde a zaměstnavatel mi to bude chtít strhnout ze mzdy; 3. škoda na cizím autě; 4. autem zničím nějaký majetek; 5. někoho autem srazím/zraním.

Vím, že po mne může zaměstnavatel požadovat maximálně 4,5 násobek mé hrubé mzdy. Což se u práce například 3x týdně na DPP za minimální mzdu špatně stanovuje - vyčísluje. Samozřejmě nesmím být pod vlivem alkoholu nebo drog, to pak po mne můžou vymáhat libovolnou (miliónovou) částku - pokud způsobím takovou škodu.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.
Shaman888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.arus 24. 9. 2017 16:19

To by se vztahovalo pouze na bod 1 a rozhodne bych kvuli tomu pojistku neuzaviral, jsou to vyhozene penize.
m.arus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 9. 2017 19:14

Hovínkář je zase chytrej... Má pravdu v tom, že by se to vztahovalo pouze na bod 1, on by to neuzavíral, protože z našich daní bere takovejch peněz, že ho nabouranej služební auťák nerozhodí...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.arus 24. 9. 2017 19:18

Vzdyt pise, ze bude ridit Skodu Felicii, to je uz dnes auto s nulovou hodnotou.
m.arus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 24. 9. 2017 20:04

@haman888 body 3,4 a 5 řeší povinné ručení auta.
bod 2 je problematický, rozhodně to po tobě vymáhat nemůže a pojistku, která by to kryla neseženeš
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 25. 9. 2017 05:40

Zdeněček má slabou chvilku a poradil správně. Felicia má tak nízkou hodnotu, že se pojištění za víc než pár korun nevyplatí.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2017 05:52

Pozor na to, že naprostá většina pojistek odpovědnosti se na škodu způsobenou provozem motorového vozidla nevztahuje.
Ty, u kterých se to vztahuje, jsou výrazně dražší a i tak tam často bývá spoluúčast. A nejspíše tam nebude "škoda na dopravovaném nákladu". A nejsem si jist, jestli by se vztahovala na jiný, než běžný pracovní poměr.

Abych pravdu řekl, ta nabídka mi od zaměstnavatele nepřijde nijak zvlášť fér - minimální mzda, nulová odpovědnost. Když odečteš náklady na pojištění, tak je to bída s nouzí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 9. 2017 10:53

ČSOB provoz vozidla má, ultralevna Generali to má v těch 30 nebo kolik výlukách.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod maru.s 25. 9. 2017 12:07

My mame v zamestnani skoro vsichni pojistku na blbost od Generali a skodu na vozidlech normalne hradi. Platim myslim 270 Kc rocne, ale je to site na miru jen nasemu zamestnavateli.
maru.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2017 10:23

Tak to je super nízká cena, i měsíčně by to byla výhodná cena.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marax1 26. 9. 2017 16:18

Myslím, že za tuto cenu ( i měsíčně ) se to dnes pořídit nedá. Zvláště s autem.
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maru.s 26. 9. 2017 16:25

No nejsem o vyhodnosti pojisteni zcela presvedcen, zatim jen platim pojistne a pojistne plneni necerpam. Ale vedouci to po me pozadoval, tak jsem to uzavrel. A koukam, ze tam je v pripade pojistne udalosti jeste spoluucast 1000 Kc. Je to tohle:
http://m.generaliprostejov.webnode.cz/policie2/
maru.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 9. 2017 13:07

To je rámcová pojistná smlouva pro x tisíc zaměstnanců, proto se to pojišťovně vyplatí. Navíc tam nemáš ztrátu svěřených věci. By mě zajímalo limity třeba na majetku.pokud auto narazí do tramvaje tak se policista nedoplati. Jen tak tak stačil limit 30 milionů a to tam nebyli škody na zdraví.
A auta policie ČR nejsou pojištěna u komerčních pojišťoven co jsem kdysi koukal přes ik.ckp.cz
https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod maru.s 27. 9. 2017 19:18

Co se tyce vozidel, tak se dle me to pojisteni vztahuje jen na skodu zpusobenou na vlastnim sluzebnim vozidle, nikoli skodu zpusobenou jinemu sluzebnim vozidlem. Nektera nase sluzebni auta maji povinne ruceni a ta ktera nemaji, maji vyjimku a tam plati skodu jinemu primo provozovatel.
maru.s
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků