Životní pojištění pro OSVČ

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lu.kas 11. 10. 2017 21:35

Zdravím všechny,
po převážně neproduktivních komunikacích s různými finančními poradci a pročítáním různých nářků na internetu zkusím načerpat info zde (případně ocením odkazy na další zdroje).

Aktuální situace:
Je mi 25, pracuju na IČO, podnikání s nízkými výdaji, takže většina toho, co vyfakturuji, mi reálně zůstává. Jde řekněme o nižší desítky tisíc měsíčně. Finanční rezervu si pomalu tvořím, ale to není to, co tu chci řešit.

Žádný zdravotní problémy aktuálně nemám, ale považuju za pravděpodobné, že časem přijdou.

O co mi jde:
Rád bych měl zajištěné případy, kdy bych se vinou zranění nebo vážnějšího onemocnění stal dočasně (víc než měsíc) neschopným pracovat/vydělávat. Abych po tuto dobu dostával aspoň nějakou základní částku, se kterou se dá slušně vyžít a případně hradit placené zdravotní výdaje. O částce nemám moc představu, je reálné například aspoň něco jako 600-1000 Kč denně?
Sekundárně pak řeším riziko trvalé invalidity, třeba jen částečné. Pojištění pro případ smrti není pro mě z hlediska podmínek prioritní.

Investovat v rámci ŽP nechci.
Různá připojištění bych řešil podle konkrétní nabídky.

Otázka zní:
Jak situaci řešit? Nechat si od někoho ze schopnějších poradců nechat vypracovat pár nabídek a srovnávat?
Nebo jste někdo schopen mi rovnou doporučit, po kterých konkrétních produktech koukat?

Kterým pojišťovnám se vyhnout obloukem a které mají naopak bezproblémové jednání a rozumné výluky z pojištění? Kde tyto informace čerpat?

Díky za všechny informace a odkazy.

Prosím, aby mě nikdo nekontaktoval jinak než veřejně tady ve vlákně.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod euroz 11. 10. 2017 22:00

Zivotni pojisteni je jen zbytecne vyhazovani penez z oken. Se musim smat tve naivite, preklenout docasnou zdravotni indispozici tim rozhodne nepujde, nez se pojistovna rozhodne vubec plnit, tak ta docasna zdravotni indispozice bude davno pryc. Bud ti pak zustane trvale postizeni, za ktere dostanes nejake male pojistne plneni, o ktere se ti pripadne snizi socialni davky od statu, nebo budes opet zdravy a pojistovna nebude plnit nic.
euroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lu.kas 18. 10. 2017 13:43

Hm, to jsem se tedy moc nedozvěděl.
Nějaké konstruktivnější info by nebylo?

Třeba která pojišťovna dělá menší vosery s vyplácením plnění atd. Že vyřízení trvá, to je mi jasné, to období by v nejhorším holt překlenula třeba nějaká půjčka od rodiny atd., kterou bych zaplatil následně tím, co mi pojišťovna dá zpětně za období indispozice.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiay 18. 10. 2017 14:00

Vsechny pojistovny delaji stejne vosery s plnenim.
jiay
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jiay 18. 10. 2017 14:00

Vsechny pojistovny delaji stejne vosery s plnenim.
jiay
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 18. 10. 2017 14:11

Ono opravdu nejlepší si dát peníze stranou a pojišťovny neřešit. Ty podmínky, aby se člověk k nějakému plnění dostal, jsou většinou (tj. zatím jsem jiné ani neviděl) takové, že to nemá cenu. Jé to jen drahé falešné bezpečí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod lu.kas 21. 10. 2017 18:45

Hm, takže použitelný produkt na trhu není?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bryt 21. 10. 2017 18:47

Ne.
bryt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alanalda22 14. 10. 2018 08:26

Ahoj
rád bych se zeptal na stejnou věc, ale bez plnění denní dávky. Nastaveno bych měl až někdy od 50. dne.

Je vhodné si zařídit IŽP nebo raději úrazové, jde mi hlavne o případnou invaliditu.
dik
alanalda22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alanalda22 15. 10. 2018 17:37

innogy píše:Uzaviraji to jen nejvetsi hlupaci, tak musis posoudit, jestli je to vhodne pro tebe.

takze kdyz usoudim ze to pro me je vhodny tak jsem hlupak?

Nerozumim v cem je problem u toho pojisteni.
alanalda22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m_p_ 16. 10. 2018 20:44

innogy píše:Uzaviraji to jen nejvetsi hlupaci, tak musis posoudit, jestli je to vhodne pro tebe.


A ještě větší hlupáci píši takovéto nesmysly.
m_p_
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků