Osoba bez zdanitelných příjmů - OBZP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod huaweilite 12. 6. 2018 19:53

Haloooo ?
huaweilite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod protektor1 13. 6. 2018 10:35

Ano, v praxi to funguje bez problémů.
protektor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dgsg 17. 7. 2018 20:46

Zdravím,
již dva roky aplikuji princip odhlašování a přihlašování se na ÚP. Doposud vše probíhalo v pořádku. Dne 25.5 jsem se šla (pro mě již standardně) přihlásit, úřednice mě předala okamžitě mé Reference z důvodu nedávné krátkodobé evidenci ( předtím jsem se 2x přihlásila a do 5ti dnů zas odhlásila). Referentka se mnou udělal klasický první pohovor a dala mi seznam doporučujících pracovních míst. Řekla mi, že do příští schůzky (tedy za měsíc) mám na daná pracovní místa odeslat CV a jednu kopii CV jí donést či poslat emailem. Dodala také, že mi žádnou doporučenku zatím dávat nebude. Schůzku jsme v poklidu ukončili a Já odešla. Před další schůzkou jsem podle dohody odeslala emaily s CV a jednu kopii si připravila na schůzku.
Na schůzku jsem se dostavila v čas a předkládala pracovnici důkazy o mé splněné práci. Ta mě ale pořádně vyvedla z míry. Že jsem vyřazena z evidence a je se mnou zahájeno správní řízení. Vzhledem k tomu, že jsem nebyla přibližně 14 dní na adrese trvalého bydliště, tak jsem si nevyzvedla dopis a tím spadla do správního řízení. V dopise mi byla doručována doporučenka, která ( když jsem nahlédla do spisu) byla vystavena téhož dne co Já se přihlásila do evidence tedy 25.5. Podala jsem tedy odvolání a vysvětlila důvody proč jsem si nevyzvedla dopis ( tzn. nezdržovala jsem se na adrese trv. bydliště, starala se o babičku) dále jsem k odvolání připsala můj nesouhlas s odesláním doporučenky poštou, když mi mohla být předána osobně, vzhledem k tomu, že byla vystavena toho samého dne mé registrace. Doporučenka se týkala zaměstnání, které jsem měla nabídce volných pracovních míst od pracovnice UP.
Takže po skoro dalších 3 týdnech mi na mé odvolání konečně odpověděli a to, že jsem stejně vyřazená jelikož jsem neuvedla žádné důvody, které má na zřetel zákon o zaměstnanosti. Mám možnost teď dalších 15 dní na odvolání k Ministerstvu práce a sociálních věcí...

Někdo nějaký nápad jak z toho vybruslit? či spíše vůbec nereagovali na můj podnět k tomu, že pracovnice UP mi osobně řekla, že mi doporučenku nedá a ve chvíli kdy opustím místnost mi ji vystaví...Není to trochu hraničení s "šikanou" ?? Dá se s tím nějak pracovat? ( ne smyslu použít to proti ním)
Co mi vyplývá z odvolání k Ministerstvu práce?
Moooc děkuji za každý nápad a předem se omlouvám, že otravuji :)

DGSG
dgsg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod huaweilite 17. 7. 2018 21:02

možná si to už ohlídali a pokud se každý měsíc přihlašuje a odhlašuje tka je to asi podezřelé... nicméně dva roky je dobrý ne?
huaweilite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dgsg 17. 7. 2018 22:46

Naprosto souhlasím, mám v plánu si zařídit Datovou schránu, aby se mi nestalo, že nebudu o dopise vědět. Jen teď to asi už nezachráním. Dva roky rozhodně fajn....
dgsg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod protektor1 24. 7. 2018 20:32

Dgsg: Jakým způsobem vas úřednice předala referentce? Nejprve vas musela zaregistrovat ne? Nebo i registraci provedla referentka? To vas jako hned poslala do jiných dveří, bez toho, ze by vas zaregistrovala? Šikana je naplní práce urednic, bohužel... Obavam se, ze neprevzeti dopisu bude znamenat půlroční pauzu v registracich, odvolání resi mpsv, které, co si budem nalhávat je sice nadrizeny organ up nicméně mpsv up oci nevyskrabe... Datovka je v tomto směru jistější, nehledě na to, ze zadost o zpr. Zaměstnání lze podat datovkou, ke dni podani vas up zaregistruje a vyzve vas k osobní návštěvě. Da se tim efektne preklenout konec a začátek měsíce, jelikož vas registruje zpětně a vy si jejich vyzvu vyzvednete z datovky az po několika dnech, v rámci zákone lhůty.
protektor1
Návštěvník

Předchozí stránka