Zdravotní pojišťovna - jakou vybrat?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

U jaké jste zdravotní pojišťovny?
111 Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR 11 %  22%  [ 11 ]
201 Vojenská zdravotní pojišťovna ČR 3 %  6%  [ 3 ]
205 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 6 %  12%  [ 6 ]
207 Oborová zdravotní poj. zam. bank, poj. a stav. 12 %  24%  [ 12 ]
209 Zaměstnanecká pojišťovna Škoda 0 %  0%  [ 0 ]
211 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR 17 %  34%  [ 17 ]
213 Revírní bratrská pokladna, zdrav. pojišťovna 1 %  2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 50

Odeslat příspěvekod jichaj 20. 9. 2018 07:18

souhlas...ale i kdyz je clovek zdravy tak rocne vic jak 460 od nich nedostane nebo ano?

200 pro "staleho zakaznika", 100 vyplneni zdravotniho dotazniku, 100 odsouhlaseni "uhrad", 60 preventivni prohlidka zubar

Pripadne, je to jinde lepsi? :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod carodei 20. 9. 2018 09:44

U ZPMVCR to lepsi tedy neni. Uz nejde ziskat ani 211 Kc rocne za nakup vitaminu v lekarne. Ale zas jsem mel zdarma ockovani na klistovou encefalitidu.
carodei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 20. 9. 2018 10:24

jinak ZPMVCR ma taky online nahled na vykony lekarske pece
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod linda78 20. 9. 2018 12:07

Co prechazeni k jine pojistovne? Je to jednoduche?
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bond2 20. 9. 2018 12:28

https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/vyhody ... ence-2018/
http://www.ozp.cz/benefity
https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky

VZP pro dospělé - dost nepříjemné omezení :-( :
Příspěvek není určen na extrémní, nebezpečné a nepojistitelné druhy sportů (např. box, horolezectví, sportovní gymnastika, kiting, vodní slalom, lední hokej, vzpírání, motorismus, freediving, freeriding, rugby aj.)
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 9. 2018 14:00

+50 ještě přehled osvč na vedlejšák
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 9. 2018 14:22

Já si myslím, žen než příspěvky pojišťoven je velmi důležité, jak jsou spokojeni s vaší pojišťovnouz lékaři či zdravotnická zařízení a zda zdravotní pojišťovna v případě opravdu vážné nemoci je schopna uhradit drahou léčbu.

Co jsem četl, tak nejvíce penět pro pojištěnce má připraveno pro rok 2019 VZP. Co jsem také někde četl, tak kladné saldo příchodů/odchodů při posledním termínu měla jen VZP a VoZP. Uvidíme jak bude následující termín k 1.1.2019.

Jak máte vy zkušenosti s vaší zdravotní pojišťovnou, jsou s ní lékaři spokojeni nebo uvažujete o přestupu jinam?
Může někdo i napsat ze strany zdravotnického zařízení. Co mi říkala lékařka, tak třeba 201 - VoZP nebyla dříve špatná, teď dělá problémy, neboť nemá peníze. Prý je rozhodně lepší VZP a špatná prý není ZPMV ČR - 211 či ČPZP - 205. Oborová také šetří a velmi tvrdě trestá lékaře, když překročí limit. Každý lékař, jiný názor či osobní zkušenost.
anonymni

Odeslat příspěvekod carodei 20. 9. 2018 15:12

Nesmysl. Nekteri lekari by chteli mit proplaceny ukony, ktere neprovedli, nektere pojistovny to kontroluji vic, nektere vubec, to je vsechno.
carodei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2018 17:42

VPZ ma predepsany pocet ukonu za mesic, a lekari to proste nepresvihavaji, tedy odnasi to pacienti, ktere objednavaji "diky" tomu pozdeji.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 9. 2018 18:29

Jakou tedy doporucite pojišťovnu, když VZP má limit předepsaných úkonů?
Mě na endokrinologii doporučili VZP, alergolog, prakt.lekař, zubař, gastroenterolog, rehabilitace mi řekli, že nemají problém s VZP. Tak nevim.
anonymni

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2018 18:31

Tak si dej VZP. Jinak vysledky hlasovani snad vidis, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carodei 20. 9. 2018 18:35

Tak chapej, VZP ma nejvic klientu, nestiha u nich kontrolovat opravnenost pozadavku platby za ukon, tak jen omezila pocet ukonu limitem. Ostatni ZP nemaji limit, ale kontroluji lekare. Muze se stat, ze se jako pojistenec VZP dostanes do poradniku a klienti ostatnich ZP nebudou muset v poradniku cekat.
carodei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2018 18:47

A to se stava kazdy den, osobni zkusenost v rodine. Mimochodem, uz se to tu na foru resilo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linda78 21. 9. 2018 07:25

jan.za píše:OZP: člověk s nimi musí hrát jejich "hru". Převádět získané body na bonusy - ne každému to může vyhovovat. Jinak ten online náhled čerpané péče mají pěkný!


Vysvetli mi nekdo prosim jak funguje jejich bodovy system? jsem taky u ozp, ale nejake body jsem asi zatim uspesne ignorovala... Diky za odpoved
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 9. 2018 08:43

Tak to ti povím, že ses každý rok připravila o pár stovek.
Vše najdeš ve Vitakartě..
zákl. info zde: http://www.ozp.cz/benefity/vitakonto (ale google znáš, ne?)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků