IZP od NN - změna pojistných částek

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod speedees 3. 3. 2018 19:44

Asi od roku 2009 mám uzavřené IZP - U140 + nějaké připojištění. Popravdě jsem ho uzavřel někdy, když jsem začal pracovat, více méně bez nějakého hlubšího rozmýšlení (důvěra v poradce).

Jelikož se má životní situace změnila a taky jsem se to začal trochu zajímat mám zájem si IZP trochu upravit.

Poradce mi navrhl, že je možné změnit pojištění na NN UZ3C.
Měl jsem zájem zrušit všechna připojištění a ponechat si (navýšit) hlavní pojistnou částku na 2mil. kč.
S tím, že do investic by šla jen nějaká minimální částka. Investice bych si řešil sám jinde.

Načež poradce vypočítal nějakou modelaci, při které mi řekl, že v tomto případě bych platil asi 2000kč měsíčně. A taky mi nedokázal odpovědět na to, zda existuje nějaká minimální částka na investice. Řekl jen že, "něco se tam dávat musí".

Našel jsem si ceník UZ3C (viz odkaz 1) a našel jsem (na straně 6), že, pokud to chápu správně, podle sazebníku hlavního pojištění by mělo být pojistné např.
30 let => 2mil = 141kč
a minimální výše vkladů mimořádného pojistného je 1000kč.

To by znamenalo, že se poradce docela sekl.

Otázky:
Je zmíněná minimální výše vkladů mimořádného pojistného ta investiční složka, která pak jde do investic? Je ta částka 1000kč myšlena ročně?

Je tedy možné, že poradce schválně šponuje cenu výš a myslí si, že si to nemumím vyhledat? :-D

EDIT: Existuje nějaké nezávislé finanční poradenství, které by bylo schopné mi dle toho sazebníku cen v odkaze zkusit vypočítat pojistné, dle mých požadavků, tak abych pak mohl správně argumenotvat u mého nn poradce?

Odkaz:
(1)https://pojistovna.nn.cz/archiv/cz-pojistovna/sazebnik/514477.pdf
speedees
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivo_2 4. 3. 2018 18:47

Podle dotazu spíš doporučuji změnit poradce .
Už podle toho že pochybujete o jeho návrhu .

Našel sem soubor z roku 2015 konverze smluv - http://interportal.ceska-pojistovaci-ag ... i_2015.pdf

Nevím jestli jsou ty podmínky stále platné
ivo_2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků