Zdravotní pojišťovna-nejlepší pojišťovna na léčbu-zkušenost

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 7. 2018 15:54

Chci se zeptat, ohledně zdravotních pojišťoven.Jaká je nejlepší zdravotní pojišťovna z hlediska úhrady zdravotné péči lékařům či zdravotnickým zařízením z vašich zkušeností?
Resp. s OZP měl lékař problém a nechtěl mě vzít, s VZP třeba v pohodě, ať už vaše zkušenosti či vašioch známých. Nebo třeba můj lékař rozvázal s pojišťovnou smlouvu?
Nikdo bohužel neví, kdy vážně onemocní a dobrá pojišťovna mu může trochu pomoci.

Zcela pominu různé preventivní programy, které jsou sice příjemné, ale v těžké životní situaci ( vážná nemoc), má člověk opravdu jiné starosti.

Jsem aktuálně u VoZP a plánuji přechod K VZP, neboť jeden můj lékař nemá s VoZP s 201 smlouvu? Podobně prý dělá problémy OZP, která má tvrdé limity na léčbu?

Díky za názory a příběhy. Zajímal by mě i názor třeba konkrétního pracovníka ze zdravotnictví, jaký na to má názor?

Díky za názory
anonymni

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2018 16:39

VZP? Tak kde bych teda rozhodne nesel ani za zlaty prase.

A jinak pokud vim, tak tema zdravotnich pojistoven uz tu na foru je.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 7. 2018 18:13

Přes všechny nedostatky je rozhodně nejlepší VZP. Má nejširší síť smluvních zařízení a jsou s ní všeobecně nejmenší problémy při krytí mimořádně drahých výkonů.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 21. 7. 2018 19:10

Jediný důvod pro přechod k jiné pojišťovně by bylo to, že můj lékař s danou pojišťovnou rozváže smlouvu. Stejně všechny výkony z veřejného zdravotního pojištění se hradí dle úhradové vyhlášky.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 7. 2018 20:17

Úhradová vyhláška je samozřejmě závazná pro všechny, ale existují léčiva, zdravotnické prostředky nebo výkony zdravotní péče, kde je úhrada vázána na předchozí souhlas revizního lékaře, anebo dokonce některá (někdy realativně drahá) léčiva, zdravotnické prostředky či výkony, které normálně ze zdravotního pojištění hrazeny vůbec nejsou, ale zdravotní pojišťovna může povolit úhradu, pokud se prokazatelně jedná o jedinou možnost zdravotní péče. A právě v tom je problém, který ovšem naštěstí většinu lidí nepotká.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 21. 7. 2018 21:01

Zrovna známý pojištěn u VZP - řidič autobusu měl celkem závažný zdravotní problém s očima, a VZP odmítla zaplatit operaci ( cca 52.000Kč ), s tím, že to proplatí až další rok, že tento rok mají vyčerpáno, musel být doma na nemocenské - opravdu špatně viděl, právě zde zmiňovaná OZP neměla problém proplatit operaci ihned.. a není to poprvé co slyším na VZP spíše negativa..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2018 14:26

Problem u VZP jsou planovane vykony, kdy se realne stane, ze cekas na operaci X mesicu, zatimco jinde bys sel hned (osobni zkusenost).

A pro vsechny fanousky VZP maji nove i moznost pojisteni majetku, takze hura do toho :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 23. 7. 2018 22:20

Byl jsem dosud u VZP a od ledna přecházím k ZPMV. Ne, že by mě k tomu vyloženě něco nutilo, ale už delší dobu jsem si s myšlenou přechodu pohrával vzhledem k minulosti VZP, která na mě působí jako "tunel" a v posledních dnech pro mě poslední kapkou byly informace ohledně pochybných milionových zakázek s "lobbisty" Janouškem a Horáčkem. Pro ZPMV jsem se rozhodl zejména z důvodu, že je to hned druhá největší pojišťovna, takže bych s ní nikde neměl mít problém a nemám ji spojenou s žádnými pochybnými zakázkami. Pohrával jsem si také ještě s možnostmi OZP, kterou jsem však nakonec vyloučil z důvodu, že s ní nemusí mnozí lékaři a doktoři spolupracovat (což se mi teď vlastně viz úvodní příspěvek potvrdilo) a dále VOZP, ale o té mě odradil tento článek a vlastně mi "doporučil" prvně zamýšlenou ZPMV:
http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/11 ... va-vnitra/
Mimo to se lze v jiných článcích také dočíst, že v posledních letech největší zdrav. pojišťovně VZP klienti ubývají (leč se konkrétní důvody neuvádí) a naopak se jich nejvíce hlásí právě k ZPMV.
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2018 06:49

Určitě ZPMV ČR není špatná pojišťovna. Teď je zajímavé, že kladnou bilanci odchodů/příchodů k poslednímu termínu k 1.1.2018 má kupodivu VZP a VoZP. Ostatním pojišťovnám pojištěnci ubývají.

Více v článku:

https://domaci.eurozpravy.cz/zdravotnic ... -bratrska/

Pak je také důležité si zjistit, zda má pojišťovna smlouvu se všemi lékaři, kam člověk chodí či zamýšlí v budoucnu případně navštěvovat.

Co by mě zajímalo, pokud člověk třeba opravdu těžce onemocní, zda třeba pojišťovna typu Vozp, ZPMV ČR, OZP, ale i nejměnší RBP a ZP ŠKODA uhradí drahou a nákladnou léčbu. Těžko říci.
anonymni

Odeslat příspěvekod soora 24. 7. 2018 08:05

No VoZP napr. hradila drahou a nakladnou lecbu Havla v Rakousku, kdyz mu nebyly jako prezidentovi CR dost dobre nemocnice a lekari v CR.
soora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lika123 31. 7. 2022 19:41

za mně tedy jednoznačně OZP. Mají hodně výhod pro pojištěnce a širokou nabídku příspevku na relax, sport a zdratovní vyšetření
Lika123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 8. 2022 06:42

OZP je hodně dobrá na bonusy tedy pro zravé kusy,
ale při plnění u vážnějších chorob tam hlavně nebýt
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 8. 2022 11:54

S474N píše:Problem u VZP jsou planovane vykony, kdy se realne stane, ze cekas na operaci X mesicu, zatimco jinde bys sel hned (osobni zkusenost).
A pro vsechny fanousky VZP maji nove i moznost pojisteni majetku, takze hura do toho :mrgreen:

Nejsou to fanousci, nevim jak zda znalejsi, ale priznam se, ze tomu ja a ni dalsi pratele nerozumime :(
Tudiz kdyz na vetsine ustavu nemocnice, zubar, dalsi lekar vidime hlavne VZP, tak to clovek neresi a ma to od mala :-)
VZP mi proplatila teda ockovani 1000czk, takze tam problem nebyl proti fakture.
Nikde s akceptaci u lekare, taky problem nebyl, pokud to byl treba soukromi zubar, kde clovek zjistil aha ze ten ma napsano jako ze dela pouze s VZP ale hradi se jen prohlidka a pak uz nic.
Dal karticka, vetsinou VZP meli lidi i po EU do zahranici a rikali ze taky nebyl snad problem :)
nebo je tu nejaka lepsi, kde ukazes karticku treba v Nemecku / Rakousku a vse zaridi? :-)

Druha pojistovna co nekdo mel a je velka je 211 ZPMV Ministerstva Vnitra a ten kdo ji ma, chvali tu.
Takze jak poznam ten rozdil?
Jedine zkusenosti, pokud budu met jit na operaci do nemocnice, jaka je teda lepsi? Opravdu zajisti ze budu rychleji na rade? Neni tam spis nejaka uplata, ze musim doktorovi prinest bokem tucnejsi obalku? :hm :?:

-- 2. 8. 2022 13:00 --

soora píše:No VoZP napr. hradila drahou a nakladnou lecbu Havla v Rakousku, kdyz mu nebyly jako prezidentovi CR dost dobre nemocnice a lekari v CR.

To zni sice zajmave, ale pozor na to, prezident je nekdo, takze tam je to uplne jinej level kdyz prijede vedle i kdyby s VZP kartickou :D Uz kvuli jmenu, proste to je uplne i jinej pristup, kterej ty nikdy nedostanes.
Stejne jako rozdil je kdyz zjisti zda mas maturitu vs VS vzdelani, to treba tu a tam vypozoroval jeden znami.

pozn. a ani podle ceny to nejde porovnat vse, treba byl jsem u zubare co nedelal ani s VZP. Polozili me ve velike mistnosti specialni sedackou az jsem lezel, meli mega svetlo, mega obrazovku jak do kina. Ukrajinsky me vysvetlili ze jsem spokojen s normalnim zubarem? No nestalo me to poprve nic, ale bezne prohlidka u techto veci stoji jen ze ti projde zuby 3000czk. Nemluve o tom, kdyz nekdo neco ma se zubem, vypln kanalku. Stejne jsem to nechtel, ani me to nevyhovovalo a ukrajinsky neumim (no mluvi cesky ale proste jim dobre nerozumim), takze jsem tam nikdy uz nesel.
ripper6
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků