ČP našla způsob jak se zbavit nevýhodných poj. smluv .

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lozin 13. 11. 2005 13:31

Dostal jsem dopis od České poj. kde mi oznamují že mi ruší živ. poj z roku 1984 a dětskou z roku 2002 z důvodu neplacení . Pátráním jsem se dozvěděl že zrušily původní bank. účty a nové jsem jaksi nepostřehl. V Komeřní bance kde mám po celou dobu zaveden trvalý příkaz to přestaly platit a na výpisech se mi neobjevil ani odchod ani vratka na již neexistující účet Č.P. taky kdysi u KB .Napsal jsem své vyjádření do ČP ale tuším jak si asi mnou ruce nad tím jak se elegantně zbavily pojistek které jim ležely v žaludku. Dle jejich poj. poradců to ale může být pro ně další hřeb do rakve od klientů jako kdysi, když vypověděli havarijní pojisky .
Jaké máte na toto názory a rady?
Honza
Lozin

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 11. 2005 17:11

Napsat nesouhlasnou reakci pojišťovně byl dobrý nápad (někdy to pomůže). Po eventuelním prvním neúspěchu se nenechat odradit a zkusit ještě jednou - nesouhlas se zamítnutím. Jde to i mailem (měla by ještě fungovat adresa podani@cpoj.cz ) Doporučoval bych okamžitě doplatit peníze na správný účet (v nejhorším případě to vrátí).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slavek69 21. 5. 2006 13:48

ČP má ještě jeden tah, jak rušit staré, pro ně nevýhodné živ. pojistky.
Pošlou mezi lidi své pojišťováky a ti lidem vysvětlují, že staré pojistky už vlastně ani platné nejsou, jelikož se neshodují s legislativou EU a že je lepší pojistku zrušit a založit si novou. Nenabídnou nic jiného, než DYNAMIK, největší to paskvil v tomto státě. Tím klienta připraví o vyšší garantovaný výnos a klient ani neví, co vlastně v závěru dostane. Jo, pan Kellner se vyzná.
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deimos262 25. 9. 2006 12:40

Jsem ve stejné situaci. Mám starou smlouvu na ŽP a nějakej pojišťovák z ČP mě tlačí, abych to předělal na Dynamik. Podle Vašich příspěvků to není asi dobrá volba. Můžete mě poradit co s tím? Díky za odpověď
deimos262
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 26. 9. 2006 08:27

Po osobních zkušenostech mě ČP nesmí do baráku. A lituji všechny, kteří se řídí názorem, že tady byla dříve, vlastně jediná a je největší, proto bude nejlepší.
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarmila 26. 9. 2006 09:43

Taky se mi to stalo, jednalo se o pojištění nemovitosti. Dneska mám jinou pojišťovnu a neplatím pojistky trvalým příkazem, ale převodem z účtu. Protože jsem sklerotická, hlavně na platby 1x ročně, chci takovou pojišťovnu, která za ty peníze není líná a pošle mi dopis, že "vážený zákazníku, blíží se termín platby, bla bla bla", a dole je složenka. Měla jsem i pojišťovnu, která toto neposlala, já na to pochopitelně zapomněla a pojištění domácnosti vypršelo pro neplacení. Takže jsme přehodnotili pojišťovnu a dneska máme lepší pojistku za polovic toho, co jsme platili předtím.
Jo, jo, žraloci jsou vychytralí.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 15. 2. 2007 16:48

Připojuji stejný názor - i nám zrušila ČP smlouvu na pojištění nemovitosti - bohužel jsme to zjistili až ve chvíli kdy nám přišlo po vichřici zamítavé stanovisko na vyřízení pojistné události s tím, že smlouva zanikla pro neplacení - placeno inkasem ČP z účtu - tedy jsme to ani netušili, že skoro rok nemáme dům pojištěn. - Česká pojišťovna - vyhnout se hodně velkým obloukem.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 2. 2007 23:04

Tak tohle je dobrá rada pro ty finanční instituce, kterým klienti platí inkasem a pro ty instituce jsou smlouvy nevýhodné... Prostě si splátku nevyinkasují a vypoví smlouvu pro neplacení...
Jak prosté, milý Watsone... Není náhodu ve smlouvách o úvěrech ze stavebního spoření klauzule, že když přestanete splácet, musíte zbytek zaplatit najednou?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 4. 3. 2007 22:28

nevím zda už pro Vás není pozdě, ale opravdu žeňte pojišťováka z české který Vám chce změnit starou pojistku na dynamik ze dveří bičem. Je to jen velký podvod, který se už během velmi krátké doby projeví - odhaduji tak na půl, max 1 rok - až lidem dojdou peníze z obytného, kterými si předplatili Dynamik - téměř nikdo z nich to netuší. Navíc jak jsem zaslechl, tak už u soudů leží několik žalob a vypadá to, že bude podvod prokázán - bohužel to asi dopadne tak, že obviněni budou pouze ti jednotlivý prodejci, kteří to chudáci dostali nařízeno, ale je zřejmé, že se takto česká chce vyvléknout z výplaty pojistné částky za dožití.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 4. 3. 2007 23:03

papshop

Konečně se našel někdo, kdo má na tento produkt stejný názor.

Přišla ženská od ČP, že syn má (bylo mu 16 let) neplatnou pojistku (to je ta, která se uzavírala v čase narození cca 118 Kč/měsíc), protože platí jen do 15 let. Věděl jsem na 100 procent, že pojistka je uzavřena do 19 roku věku dítěte. Ale nechal jsem ji vyjevit. Pak jsem vzal do ruky smlouvu, obrátil ji na druhou stranu, kde je to malé písmo a bod po bodu jsem drtil její názor o neplatnosti smlouvy.

Pak přišla řeč na Dynamik. Jak je to výhodné atd. Začal jsem se ptát na podrobnosti, co se stane se starou smlouvou. Jedna z prvních otázek byla, kdo zruší dosud platnou smlouvu. Pojišťovna, nebo já. Odpověď byla jasná ve smlouvě na dynamik, kde jsem žádal o zrušení stávající smlouvy, převedení financí a uzavření Dynamiku. Jasné předčasné vypovězení smlouvy z mé strany se všemi důsledky. A z financí by se převedl zůstatek po odečtení sankčního penále za předčasné vypovězení smlouvy. Asi hodinu jsem z ní ždímal informace, při kterých se stále více zamotávala do vlastních lží, než jsem ji doslova vyhodil.

Nechal jsem ji doma povídat tak dlouho ze studijních důvodů. Tak trochu se zabývám pojištovnictvím, ale pro jinou společnost a tohle byla skvělá příležitost poznat jejich slavný Dynamik.

Setkal jsem se s mnoha klienty, kteří se nechali napálit k přechodu na dynamik a pak těžce zaplakali nad ztrátou. Od tohoto produktu a z mé vlastní zkušenosti od ČP raději dále. :!:
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hazellee 23. 4. 2007 18:05

no ale to je strašné, nám doporučil pojistný makléř pojistit si u ČP nemovitost na živel a odpovědnost vlastníka. je to tak strašné s ČP i u tohoto pojištění ???
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 24. 4. 2007 09:33

U nemovitostí to tak strašné není, jen to plnění do 5 dnů jak láká reklama se nějak nedaří, no to víte, stále chybí nějaký papír kvůli kterému to nelze vyplatit. Jen jsem se včera opět setkal se známou, která dokonce již písemně obdržela dopis z ČP že její 14-ti letý syn má neplatnou pojistku - malou pojistnou částku na úrazovce - pojistka za cca 150,-Kč a že ji bude kontaktovat zástupce ČP. Tedy POZOR - ČP pokračuje v nájezdu na rušení starých pojistek a jejich převodu odbytným na super Dynamik. Nenechte se ČP napálit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim33 25. 4. 2007 06:53

Pojišťovací smlouva je smlouva jako každá jiná. Jestli je někdo tak hloupý nebo líný, že si nenajde čas přečíst to, co je tam napsáno tím drobným písmem v těch několika listech pojistných podmínek a zařídit se podle toho, tak bohužel má smůlu. V praxi potom často narazí a oklasifikuje ty pojišťováky jako podvodníky. Druhá věc je ta, že pojišťovny získávají smlouvy hlavně přes zprostředkovatele placené z provizí. Problém je v tom, že informační aktivita je obvykle na straně toho zprostředkovatele, ať už je to čerstvý zprostředkovatel, který klientovi nadšeně lije do hlavy to, co nalili jemu před měsícem na školení nebo dlouholetý zprostředkovatel, který jemně vede klienta tam, kde on chce. Je to podobná hra, jako byl kdysi třeba koňský handl na trhu, kdo o koních nevěděl nic a poslouchal jen handlíře, byl často napálen. Jenže dneska je možné příslušné věci nastudovat předem z papírů a z internetu.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne 25. 4. 2007 08:19

A když přijde např. ukrajinský mafiozo k např. majiteli restaurace a navrhne mu, aby mu zaplatil tzv. výpalné, protože se klidně může přihodit jemu nebo jeho provozovně spousta škodních událostí, proti kterým bude jako platič výpalného chráněn, tak je to vlastně také takový normální návrh pojistné smlouvy, na který může ale také nemusí majitel restaurace přistoupit.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 4. 2007 09:45

zajimave, ze mam smlouvu napriklad u DAS - uz jsem resil celkem 3 "pojistne pripady" a vzdycky k me spokojenosti. Financne bych byl bez tohoto pojisteni nekde jinde, respektive bych se treba do spravniho rizeni vubec nepoustel. Zajimave, ze ma praxe popira teorii "osobne".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků