Musim platis soc. zdrav. pojisteni kdyz nepracuji?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod glimmer 28. 7. 2006 16:05

vydelavam si peniza na burze, tedy nemusim "normalne" pracovat. nejsem OSVC, nemam ZL- neni to potreba. je mi jasne ze zdrav.pojisteni musim platit, ale kolik? a social. nemusim? na urade rikaj ze musim. jak si to muzu sam spocitat? dekuji za info
glimmer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elit 28. 7. 2006 17:16

Mel jsem to tak nekolik let. Nepracoval jsem, nemel jsem ZL a platil jsem si zdravotni pojisteni. Myslim, ze to bylo to minimalni.

Socialni jsem si neplatil. Tusim, ze nebylo povinne a stejne se pocita az od urciteho veku.



pokud se nepletu :wink:
elit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 7. 2006 18:10

Být tebou tak si u obojího platím aspoň minimální částku. Pak ti to bude chybět.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 30. 7. 2006 22:28

elit píše:Mel jsem to tak nekolik let. Nepracoval jsem, nemel jsem ZL a platil jsem si zdravotni pojisteni. Myslim, ze to bylo to minimalni.

Socialni jsem si neplatil. Tusim, ze nebylo povinne a stejne se pocita az od urciteho veku.



pokud se nepletu :wink:


Jestli se nemýlím, tak je poviné placení zdravotního a sociálního pojištění. Nemocenské není. Ovšem v době nemoci nedostanete nemocenskou.

Za děti, důchodce a nezaměstnané registrované na Úřadu práce platí stát.

Jinak bych si to raději doplatil, protože penále jsou dost citelné.
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 31. 7. 2006 07:17

Takže rozuzlení:

Musíte si platit zdravotní pojištění ... budete registrován jako samoplátce a měsíčně to vás bude stát 1074 Kč (aktuálně). Pokud víte, že jste nezaplatil, byť i jen za jediný den tak fofrem na vaší zdravotní pojišťovnu udělat smutný oči, že jste nějak zazmatkoval s placením a že byste chtěl to doplatit (nebo si pro jistotu nechte vytáhnout jak jste platil).

Sociální pojištění se platit nemusí .... ale neplatíte si nic na důchod, nepřispíváte na naše nezaměstnané spoluobčany, a nedostanete nemocenskou. Tam záleží rozhodnutí na vás .... :wink:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glimmer 31. 7. 2006 09:26

dekuji vsem na info.
glimmer
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků