OSVC nakup auta bez DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Hornster 18. 7. 2018 09:10

Dobrý den,

jsme OSVČ plátce DPH, který využívá paušální daň 60%. Chtěl bych si pořídit auto (SUV) do podnikání a odečíst si z něj DPH. Cena vozu je zhruba 1 milion s DPH. Financovat budu finančním leasingem. Chtěl bych uplatnit 100% odpočet, protože vůz budu využívat jen pro účely podnikání (denní cesty do kanceláře a prezentace u klienta). V soukromém majetku mám vlastní auto na soukromé cesty.

1) Chtěl bych se zeptat kdy nadměrný odpočet (cca 200 000,- kč) FU vrátí a zda nehrozí kontrola. Daně mám ve směs v pořádku :) a toto by byl můj první a nejspíše poslední nadměrný odpočet.

2) chápu že budu muset vést knihu jízd, ale momentálně bydlím v bytě v Praze, ale budu se stěhovat cca 20 km za Prahu, ale trvalé bydliště plánuji ponechat v Praze kvůli parkování a FU uřadům (kancelář mám cca 2km vzdušnou čarou od bydliště). Chtěl bych se zeptat zda není poté problém v knize jízd vykazovat cesty 20km do kanceláře, kdyz budu mít trvalé bydliště (a provozovnu) v Praze

Děkuji za odpovědi
Hornster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 18. 7. 2018 13:03

0. Bude to nákup nebo leasing?

1. Kontrola hrozí vždy při nadměrném odpočtu

2. Cesty z domu do práce nejsou přece služební. Ty budou soukromé.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hornster 19. 7. 2018 08:56

Jedna se o úvěr - CSOB Autopujcka
Ona to ani neni tak kancelar jako spise cesta ke klientovi, vlastni kancelar mam take, ale casteji jezdim ke klientovi, kde musim byt, protoze znacna cast nelze provest z domu - musim byt fyzicky u nich na siti. Toto se bere jako složební cesta? Kancelář si pronajímám pouze z důvodu schůzek.
Hornster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 7. 2018 20:35

Tak si přestěhuj jenom sídlo dle živnostenského zákona. To jde mít sídlo jinde, než je bydliště. A nic se ti nezmění - berňák se totiž řídí bydlištěm.

Pak už to jako průchozí vidím.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků