Příležitostný příjem za vyplňování internetových dotazníků

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod farang 17. 11. 2018 15:58

Dobrý den,

jako fyzická osoba nepodnikající mám příjmy za náhodné internetové vyplňování dotazníků u několika společností. Tyto příjmy dosahují částky cca. 2.000 Kč měsíčně. Jsou takové příjmy posuzovány jako příležitostný příjem, pokud jejich úhrn nepřesáhne 30.000,- Kč za rok?

U některých společností jsou odměny připisovány na tzv. virtuální konto, z kterého je převod na můj bankovní účet umožněn až po nastřádání určité výše. V každém měsíci tedy nedochází k převodu na můj bankovní účet.

Jaké datum je rozhodující pro posouzení, zda se jedná o příjem letošního roku – je to datum, kdy je odměna připsána na virtuální konto (z kterého ovšem nemohu provést převod kdykoliv – vázáno na nakumulování určité částky) nebo je to datum, kdy mi je odměna připsána na můj bankovní účet?

Děkuji Vám za odpověď.
farang
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arismendo 27. 11. 2018 23:01

To je divné já dělám dotazníky asi 5 let mám plný důchod 3 stupně a vydělám si maximálně tak na internetové připojení průměr není ani těch 250 tak to ani nestačí ,co jsem se ptal podával jsem daně při prodeji chaty a odpis na poplatníka a bylo mi řečeno ,že částka je příliš malá tak se neuvádí je fakt ,že celkově 3000 nedám ani za rok možná tak přes dva tisíce ,takže asi tak občas něco prodávám ,ale to jsou drobné zkrátka částka je nízká a pak se neuvádí dříve platilo výdělek celkový do 20 000 za rok dnes nevím ,jaká je částka ,jinak případná pokuta také není milion ,je to dáno z částky ,která nebyla odvedena .
arismendo
Kolemjdoucí