Daň z autorské činnosti

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod IXOXI 14. 7. 2009 20:16

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám jako student postupovat v případě autorské činnosti pro média. Spoustu informací jsem našel zde: http://www.podnikatel.cz/clanky/autorsk ... ovinnosti/
Nicméně si nejsem úplně jistý, a proto bych si to raději ověřil.

1) Příjem pod 7K měsíčně (od jednoho subjektu)
O vše se stará zaměstnavatel a já se nemusím o nic starat. Je to tak?
2) Příjem nad 7K měsíčně (od jednoho subjektu)
Na konci roku musím podat daňové přiznání. Je potřeba ještě něco?

Za případné odpovědi předem děkuji.
IXOXI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zbynek.sk. 29. 9. 2009 12:08

Dobrý den všem,
prosím, potřeboval bych poradit.
1)
Mám trvalý prac. poměr, nejsem ani na vedlejšák OSVČ, ale napsal jsem knihu a dostal autorský honorář. Je povinost odvádět z něj zdravotní a sociální pojištění? Jsem tedy povinen podat přehled na ZP a sociálku? Musím se nahlásit na FÚ? Jestliže ano, mohu si odečíst paušálem výdaje 60 %, včetně tedy do daní?
2)
Jaká je nezdanitelná část za rok 2009, tedy výdělky "bokem", které se nemusejí nikde uvádět?
3)
Když někdo podniká "na vedlejšák", má k tomu tedy trv. PP, týká se ho též minim. daň?
4)
Jestliže si někdo uplatňoval do daní životní pojištění, to zrušil, musí to dodanit. Jak se to technicky provede? Ty částky, které upltňoval, sečte a přičte si je k daňovému základu? Je to takto jednoduché?

Předem moc díky za informace!
zbynek.sk.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dandenka 19. 11. 2009 09:05

Ráda bych se zeptala, na jaký portál přispíváte? Také píšu, ale bez odměny. Děkuji
Dandenka
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků