Silniční daň

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lucky-x 12. 8. 2008 09:09

Ahoj,

jsem členem jednoho občanskýo združení a nyní nám přišla platba na silniční daň. Jak je možné že po nás chtejí platit tuto daň i přes to, že k doprave používáme vlastní auta a v podstatně v účetnictví ani žádná auta vedená nejsou?
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 8. 2008 09:33

A psali jste si cestaky?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 12. 8. 2008 09:36

Ano, piseme.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 8. 2008 10:33

Lucky-x: tak v tom pripade nechapu, cemu se divite :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 12. 8. 2008 10:45

Ja uz asi taky ne. :( dik

Ja jen ze my to nepouzivame k podnikani. Ale mas parvdu ze musime danit veskery penize no.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 8. 2008 11:34

Lucky-x: ale to je jedno, jakmile si tahate ven prachy z cestaku, tak proste musite platit silnicni dan.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 12. 8. 2008 14:50

Silniční daň platit musíte ... dle § 4 odst. 2 písm. a) zákona o dani silniční
Ale můžete platit 25 Kč za den pokud je to pro vás výhodnější než roční sazba ... viz § 6 odst. 4
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietrooo 11. 12. 2008 18:55

Dobrý den, po novém roce mám v plánu pořídit ojetý automobil. Chtěl bych vědět, jestli je pro mě tedy výhodnější napsat si ho jako OSVČ, zaplatit silniční daň a pět let odepisovat, nebo ho mít jako soukromé a dávat si do nákladů benzín a nějakou tu částku za to, že ho provozuji k podnikání? To bych také chtěl vědět jak se dělá. Jezdil bych z Prahy do Plzně a zpět a nevím jak si ty cesťáky účtovat.
Poslední otázka: Je možné si za letošní rok dát něco do nákladů, když jsem jezdil autem rodičů? Jak by se to udělalo?
Děkuji mockrát za radu
Pietrooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 11. 12. 2008 19:28

Já jsem pro cesťáky ...

tj. 4,10 + cena benzínu na km = cestovné na km

silniční daň zaplatit musíte tak jako tak ...

A s těmito cestami jde operovat (přidat či ubrat) .... s nakoupeným benzínem a odpisy už moc nenaděláte

Auto rodičů ... smlouva o výpujčce ... ale jako cestovné si můžete dát jen cenu benzínu ... paušál 4,10 na km již nikoliv

Ceny benzínu stanoví ve finančním zpravodaji 1/2009 ministerstvo financí

edit: tak změna ... jestli projde novela zákona o daních z příjmů tak benzín se bude uplatňovat stejnou částkou jako bylo vyhlášeno pro zaměstnance na začátku roku .... takže letos to bude ještě hodně :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 12. 2008 20:22

hele, jak je to s 4 zálohou na silniční daň? sečtu říjen a listopad a pošlu to finančáku s tím, že prosinec se vyřídí v přiznání v lednu?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 12. 12. 2008 15:21

Neříkej mi Hele já ti taky neříkám milé Jů :lol:

Jinak ano je to tak. Čtvrtá záloha na silniční daň se platí do 15. prosince a to za měsíce říjen a listopad. Následně do 31. ledna dalšího roku jsi povinnen podat daňové přiznání a případný nedoplatek na této dani ve stejném termínu zaplatit.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 12. 2008 20:29

myslel jsem si to. nebetyčná buzerace. teď jim dám 75kč, za měsíc a pů dalších 150. jako bych jim nemohl poslat rovnou celých cca 400 najednou a mít pokoj.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vari 12. 12. 2008 21:08

Pokud je daň malá (relativně), tak je možné ji zaplatit v dřívějším termínu. Osobně se mi nechce hlídat termíny, tak k 15. dubnu pošlu celoroční daň a pokud některý měsíc nejezdím, v přiznání si ho odečtu. Letos to bude docela dost na slevě.
vari
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 13. 12. 2008 11:37

Přesně tak ... v oblasti daní se může zaplatit na zálohách víc ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 12. 2008 12:42

nechci vědět, kdo by na zálohách na daně dával víc než musel...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků