Vzor faktury - Neplátce DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fiftos 16. 7. 2013 12:29

Pře pár měsíci jsem zde poradil, kde sehnat vzor faktury a byla to reklamní vložka, tak pokud se to někomu vzor faktury stáhne na http://www.faktura-formular.cz. Je zdarma.
fiftos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 16. 7. 2013 19:57

Pořád platí, že je DIČ Daňové Identifikační Číslo? Pokud ano, musím ho uvádět i na nabídkových materiálech, protože k němu mám i osvědčení plátce daní z příjmů, z nemovitostí, ze závislé činnosti, spotřební daně, a dalších, např. DPH. V prvopočátcích DPH znamenalo zkratku pro Daň z Přidané Hodnoty (danila se jen marže a plátce DPH tak byl levnější než neplátce DPH). Jenže se podnikatelům nelíbilo bonzovat na sebe své marže, proto se význam změnil na Daň z Předané Hodnoty, kdy odběratel zaplatí DPH ze 100% v plné výši a příjemce DPH ji odvede darmožroutům z berňáku aniž by kdy fyzicky dostal zaplaceno. Proto jsou plátci DPH pochopitelně dražší, než neplátci. Pardon za nepřesnost v pojmech - podle nové legislativy je pojem neplátce DPH stejný jako neplatič DPH. Proto vznikl ručitelský závazek a pokud příjemce DPH ji neodvede berňákům, odběratel plátce DPH ji za svou blbost odvede ještě jednou. Ale co ouřada, to několik výkladů, takže záleží na náladě babizny, co zrovna dělá kontrolu. Nad její rozhodnutí není!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 17. 7. 2013 11:46

Kosťo, kdybych tě neznal, tak se zeptám: "Co to sakra pindáš?"
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanuleLu 24. 6. 2015 09:06

Já to vždy dělám podle tohoto vzoru: https://www.fakturaonline.cz/faktura-ne ... h-vzor.pdf, snad pomůže. Mě to pomohlo :-)
JanuleLu
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků