Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikcik 12. 6. 2009 14:33

Chci se zeptat, jestli je založení firmy v anglii (ltd.) skutečně tak jednoduché a výhodné jak to vypadá?
Viz zprostředkující stránka http://www.firmavanglii.cz/

Předmět mého podnikání by byl v podstatě "webdesign" činnost, tzn. čistě "virtuální" činnost, ke které potřebuju jen PC a kterou můžu vykonávat kdekoliv (doma, na zahradě, prostě nepotřebuju kancelář).
Už ted něco dělám a zákazníkovi bych potřeboval co nejdříve vystavit fakturu.
Do české s.r.o. se mi nechce jít, z mnoha důvodů (200 000kč, složité, zbyrokratizované prostředí, potřebuju to rychle založit abych už mohl vystavit tu fakturu a to u s.r.o nejde, tam bych musel dlouho čekat).

Existuje tam pro mě nějaké významné mínus a důvod proč nejít do ltd. ve VB namísto ČR s.r.o? (podotýkám v mém případě, kdy příjmy za rok nebudou velké, (rozhodně ne nad 1 milion, takže nebudu ani plátce DPH, a hlavně činnost kterou vykonáván je "virtuální"). Existuje v mém případě nějaké mínus a důvod proč nejít do toho Ltd. (přes tu zprostředkující činnost?)

Shrnuto: Jsem student, potřebuju to založit co nejdříve, anglicky umím, můj hlavní zákazník je čech ale firmu má založenou v USA (tedy asi offshore), příjmy budou malé (ne nad milion, ani ne nad půl milionu CZK), předmět mé činnosti je čistě "virtuální" a spjat jen s PC (nepotřebuju fyzickou kancelář).
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 12. 6. 2009 15:34

Když někomu vystavíš fakturu, pak ti taky někam musí poslat peníze.

A jestli to chceš hned, tak to nevím.

Založit firmu v Anglii je naprosto triviální, ale pak taky musíš založit účet v bance a to chvíli potrvá. Já jsem potřeboval toto:
1. apostilu, na které bude jméno ředitele - ten musí přijít do banky, nebo může někomu udělit plnou moc, kdo ten účet založí
2. ještě v bance chtěli společneskou smlouvu a stanovy, ve které vyčtou, kdo ten účet může založit.

Princip je stejný, jako o českého s.r.o. - kdy jménem firmy vystupuje jednatel. V Británii jménem firmy vystupuje ředitel, ale je to vlastně stejná funkce.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 12. 6. 2009 19:25

Dobře, takže samotné založení je triviální, to rád slyším... Můžu k němu tedy použít i tu společnost na kterou jsem tady uvedl tu webovou stránku ano?

Právě ten účet mě taky napadl, že s tím mohou být problémy... Měl bych dotaz:
1) Mohu k tomu podnikání využít i účet v jiné zemi, co je v EU (třeba německo?). Nebo musí to být vyloženě jen účet ve VB?
2) Mohu si takový účet založit i v korunách (at už v té VB nebo v jiné zemi)? Očekávám totiž zakázky hlavně z čech, tedy v korunách a převádět to jednou na libry a pak hned zpátky na CZK je celkem blbost, už jen kvůli výkyvům kurzů. Mohu tedy ten účet (at už ve VB nebo v jiné zemi) vést v CZK?
3) Samotné založení je triviální, je pak celkem jednoduchá i "správa" té společnosti, nebo to už je složitější?

Děkuji za rady každopádně!
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 12. 6. 2009 21:23

Účet lze určitě založit kdekoli.

Třeba v Německu, tam je mimochodem celkem normální, že se podniká na anglickou Ltd., protože pro Gmbh byl hodně vysoký základní kapitál, což nezvládali ani Němci. Nyní je 1 euro, ale myslím, že je Ltd. v Německu pořád dost populární.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 12. 6. 2009 22:17

Kdekoliv...? Tak by dost problémů vyřešilo... :-)!
Chápu, že tu není žádná poradna, ale pokud by mi ještě někdo mohl poradit, byl bych vděčný...

1) Lze pro podnikání Ltd. použít český účet, když jsme v EU?
2) Pokud ne a potřebuju zahraniční účet (ať už ve VV nebo třeba v tom německu), je pro založení takového účtu možné ho založit přes českou pobočku (třeba citibank je snad jak v CR tak ve VB)?
3) Je tento účet možné vést v CZK (i když je firma Ltd. ve VB, která má libry jako svoji měnu?)
4) Lze pro zřízení té Ltd. využít toho zprostředkovatele na www.firmavanglii.cz, nebo jsou to nějaký "podvodníci"?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 12. 6. 2009 22:31

Nevím, jestli ti správně rozumím.

Každopádně si přečti téma o DPH:

viewtopic.php?f=319&t=301644&st=0&sk=t&sd=a&start=75

tam se ptám na něco podobného ohledně bankovního účtu.

Ale každopádně Limited je jako české s.r.o., soukromá obchodní společnost. Může si založit účet kdekoli na světě, možná s výjimkou KLDR.

Účet přece můžeš vést v jakékoli měně chceš, v korunách nebo librách.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 12. 6. 2009 23:18

To co se píše o anglické Ltd. na firmavanglii.cz zní moc hezky, až to skoro člověka láká si tam taky založit firmu. Bohužel to co je tam pro srovnání psáno o české s.r.o. je jeden nesmysl vedle druhého, celkově ten web na mě působí tak jakoby ho dělal 18-letý kluk, který nemá zkušenosti s podnikáním v ČR, takže si nejsem jistý, jestli mu mám věřit že má nějaké větší zkušenosti s podnikáním v Anglii.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zip07 12. 6. 2009 23:29

Už sis zjišťoval na kolik tě vyjde účetnictví?
zip07
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikcik 13. 6. 2009 09:40

DPH: No jeto moc dlouhé ale ok... Podstata je teda ale jaká? DPH přece platit nebudu muset ne?(/v mém případě)

účetnictví: No já doufám že to nebude moc složité... firma totiž bude mít zisk 0 kč, příjmy desetitisíce, max tak 250 000 kč. Ročně. A vše hodlám poslat potom do CZ na ,ůj CZ živnostenský účet (budu mít živnostenský list)+část pošlu i jiným živnostníkům, co se mnou dělají. Ltd. ve VB hodlám použít jen jako "tranzitní jednotku". Na konci roku bude mít vždy zisk 0 kč... Navíc bude mít jen jednoho zákazníka. Takže účetnictví by mělo být jednoduché ne?

Je nějaký jiný zprostředkovatel, který by mi to mohl založit, když se ta stránka www.firmavanglii.cz nejeví úplbě důvěryhodně?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 6. 2009 09:50

mikcik: než tu začneš bez důkazů pomlouvat...

Vidím, že v tom máš guláš, ale to já na začátku, než jsem začal podnikat taky. Proto ti spíš nedoporučuju zakládat ani firmu v Anglii, ani v ČR, ani kdekoli jinde.

Ty furt řešíš tu fakturaci. Proč ti vadí ŽL? Vyzkoušej si ŽL a za rok, když se rozvineš ho zase můžeš zrušit (to uvidíš potom sám) a založit s.r.o. v ČR. nebo Ltd. v Anglii, nebo třeba v USA či v Honkgongu...
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 6. 2009 09:59

zip07: narážíš na vyšší cenu práce, s tím ale musíš počítat všude na zapádě, to je jasné.

Ale obávám se, že mikcik právě účetnictví řešit nechce :-)

Jinak k samotnému účetnictví - záleží na typu podnikání. Já nemám žádný majetek ani zaměstnance. Tak si eviduji příjmy/výdaje, faktury mám dvojjazyčné (hlavní je angličtina). To mi poradil britský účetní, abych to tak dělal. Levné účetní lze najít různé na diskusních fórech, ten můj chtěl za vypracování přiznání 200 liber. Ale přes web FÚ http://www.hmrc.gov.uk můžeš podat přiznání sám, podívej se na Corporation Tax, nepřipadá mi to složité.

Přiznání budu podávat v listopadu, tak dám pak vědět, jak jsem dopadl.

Každopádně pro mikcika: každý rok musíš posílat na OR výroční zprávu, jinak ti firmu zruší, je to podobně jako u nás, kdy na OR posíláš účetní závěrku. Takže pokud si myslíš, že v Anglii nemusíš platit daně, tak se pleteš. Rozdíl je v tom, že tam se s tebou tak nemazlí jako u nás a jednoduše ti firmu zruší - tuším po roce, cos měl tu zprávu vypracovat.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 6. 2009 10:05

mikcik: nebo když tvůj hlavní zákazník sídlí v USA, tak si taky založ firmu v USA :-)
http://www.firmavusa.cz/
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 13. 6. 2009 10:12

Moment... v čem a koho pomlouvám :-D??(!) (to jsem nějak nepochopil)
Ale já vím proč chci Ltd a proč nemuzu mít jen živnostenský list, mám k tomu důvod.

Mohla by mi nějaká dobrá duše odpovědět na ty otázky?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 6. 2009 10:13

Čím ti vadí firma v USA? Mám v USA registrovanou Inc., ale podrobnějšími informacemi zatím sloužit nemohu, ještě na ní aktivně nepodnikám.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 13. 6. 2009 10:17

Ale vy mě nějak nechápete :-)!?
Já tam daně platit chci, ale budu mít nulový zisk (příjem třeba 100K a 100K pak rozešlu živnostníkům co spolu se mnou na tom pracovali (včetně mě). Rozešlu jim to na CZ účty. A část sobě, protože na tom taky budu jako živnostník pracovat. Samotná Ltd. v anglii která bude sloužit jen jako tranzitní jednotka bude mít zisk 0 kč a to se snad danit nemusí. Jinak žádné zaměstanance ani fyzické sídlo (jen virtuální adresa) mít nebudu. Takže tam snad žádný peníze odvádět nebudu muset, žádná daně, žádné zdrav soc pojištění?
Max budu muset zaplatit toho účetního jednou za rok.
mikcik
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků