Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 9. 10. 2009 21:00

miki: Jak jsem koupil tak prodavam.

Jinak na me pusobila nejlepe konstrukce LLC a Ltd a ceska organizacni slozka, je to zatim to to nejinteligentnejsi z toho, co jsem videl. Akorat i tak mam pocit, ze je to cele zalozene na vire, ze UK financak do toho nebude prilis stourat, pokud mu nechas "primereny" zisk. Pokud by do toho UK financak zastoural a spolupracoval s ceskym FU, tak si musi vlastnik Ltd. dat zatracene pozor, aby mu nekde neco neuteklo a nemel na krku danovy podvody.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 27. 10. 2009 07:48

Máte někdo k dispozici orientační ceník vedení UK účetnictví pro Ltd.?
Případně, není tu v čechách někdo, kdo nabízí vedení UK účetnictví?
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alkejda 6. 12. 2009 11:59

Dobré odpoledne.prosím pana diskutéra Stříbrného zda by jse mi mohl ozvat na pneu-sber@email.cz. Děkuji. Rudá tlapka
alkejda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 12. 2009 12:31

pan diskutér Stříbrný to tu před pár měsíci zabalil...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 12. 2009 12:40

Nebo mozna nekdo zabalil jeho :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenicka1313 13. 4. 2010 19:54

mikcik píše:Chci se zeptat, jestli je založení firmy v anglii (ltd.) skutečně tak jednoduché a výhodné jak to vypadá?
Viz zprostředkující stránka http://www.firmavanglii.cz/

Předmět mého podnikání by byl v podstatě "webdesign" činnost, tzn. čistě "virtuální" činnost, ke které potřebuju jen PC a kterou můžu vykonávat kdekoliv (doma, na zahradě, prostě nepotřebuju kancelář).
Už ted něco dělám a zákazníkovi bych potřeboval co nejdříve vystavit fakturu.
Do české s.r.o. se mi nechce jít, z mnoha důvodů (200 000kč, složité, zbyrokratizované prostředí, potřebuju to rychle založit abych už mohl vystavit tu fakturu a to u s.r.o nejde, tam bych musel dlouho čekat).

Existuje tam pro mě nějaké významné mínus a důvod proč nejít do ltd. ve VB namísto ČR s.r.o? (podotýkám v mém případě, kdy příjmy za rok nebudou velké, (rozhodně ne nad 1 milion, takže nebudu ani plátce DPH, a hlavně činnost kterou vykonáván je "virtuální"). Existuje v mém případě nějaké mínus a důvod proč nejít do toho Ltd. (přes tu zprostředkující činnost?)

Shrnuto: Jsem student, potřebuju to založit co nejdříve, anglicky umím, můj hlavní zákazník je čech ale firmu má založenou v USA (tedy asi offshore), příjmy budou malé (ne nad milion, ani ne nad půl milionu CZK), předmět mé činnosti je čistě "virtuální" a spjat jen s PC (nepotřebuju fyzickou kancelář).


No zkus se optat v nějaké firmě, která se tím zabývá (viz. http://www.profispolecnosti.cz). Tam ti dají podle mého nejlepší rady;)
Lenicka1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 4. 2010 21:03

Lenicka1313: a kam tu reklamu ještě hodláš hodit?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenka76 27. 10. 2010 13:12

Dobrý den, našla jsem vaší zajímavou diskuzi ohledně založení a provozování živnosti ltd v Anglii. Jsem úplný začatečník a potřebovala bych co nejvíce informací. Poradíte mi kde? Nevíte jestli můžu na ltd provozovat i mezinárodní kamionovou dopravu? Díyk Lenka
lenka76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobb11 2. 12. 2012 20:35

Bohužel neznám fórum ale právnickou poradnu, kde vám i ltd. společnost přímo založí. Mají na stránkách online chat, takže při založení společností v anglii vám pomůžou. Sám jsem si přes ně zakládal společnost a jsem nadmíru spokojený. Ke svým zákazníkům jsou velmi vstřícní a ochotní.
Naposledy upravil mikicz dne 2. 12. 2012 20:37, celkově upraveno 1
Důvod: ano jistě, jednou ten odkaz stačil
Bobb11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bagl 7. 3. 2013 08:48

Zdravím, máte zkušenosti s: pokud založím LTD v LND a budu s touto pracovat i v dalších zemích EU protože ji budu vnímat jako britskou firmu s mezinárodní působností. Mohu i nadále zůstat v zaměstnaneckém poměru v CR? Díky 8-S
bagl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omgf 7. 3. 2013 21:40

Pokud tě nezabásnou za daňové úniky, můžeš zůstat zaměstancem české firmy.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my-key 13. 3. 2013 17:22

Dobrý den,

zakládám společnost v UK, ale společnost, která mi zprostředkovává registered office a celý proces zakládání po mně vyžaduje certified copy of ID, což mi ovšem nikdo v Česku dle platných zákonů neudělá. Máte někdo zkušenost s takovým požadavkem a jak jej řešit? Je mi jasné, že v rámci právní úpravy proti praní špinavých peněz je potřeba řádně ověřit identitu budoucího majitele společnosti, ale není mi jasné, jak dostát tomuto požadavku.

Díky za reakce

M.
my-key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikcik 13. 3. 2013 21:50

a co si zkusit ověřit national ID (asi myslíte občanku) na ambasádě daného státu tady v ČR (praze)?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod distro 12. 4. 2013 09:34

Ahoj ve spolek,
díky za podnětnou diskuzi k založení fy v UK. Uvažuju o ní pro jeden projekt, do kterého bych chtěl získat zahraničního investora (což je u českého s.r.o. téměř nemožné). Českou akciovku se mi kvůli tomu zakládat nechce - přijde mi to zbytečně nákladné a navíc je s tím složitá administrativa v případě změn struktury. Náš stát je v tomhle opravdu hodně puntičkář.

@mikcik
Podnikam celkem úspěšně už 4 rokem (s.r.o.), a před tím jsem začínal na ŽL. Můžu tenhle postup vřele doporučit, tak jako většina diskutujících zde. Z toho co píšeš že chceš docílit je to nejvhodnější varianta. Zakládat ltd v UK má smysl za účelem snížení administrativy, nebo pokud plánuješ nějaký mezinárodní projekt. Rozhodně ltd a zrovna v UK nemá podle mě smysl zakládat, pokud chceš provádět daňovou optimalizaci - a ani Ti to nedoporučuju. UK je EU (tj. rychlá výměna informací, dohody mezi FU UK a FU CR) a pokud český fu zavětří pokus o daňový únik, tak si rychle info o Tobě z UK zjistí (mám kamaráda co měl offshore na Kypru a byť to bylo na Kypru, tak to špatně postavil a měl s tím nepříjemný opletačky s českým fu). Jinak fakturaci jako osvč vlastní fy v čr z vlastní zkušenosti nedoporučuju. Dělal jsem to tak, když jsem přecházel z žl na s.r.o. a ne pro to, že bych něco chtěl optimalizovat, ale proto, že jsem byl v zákonech týhle země dost zelenáč a moc jsem to neřešil :) Abych to zkrátil, nakonec jsme se s fu dohodli na rozumné pokutě a drobném doplatku (měl jsem tehdy naštěstí ještě nizké obraty) - byla to milá paní :)
Z toho co píšeš by jsi v podstatě chtěl postavit offshore strukturu, ale to má smysl až někde od 5++mil czk obratu (a ještě jen pokud máš reálně nízké náklady na podnikání). Takže je potřeba se spíš orientovat na offshore fora. Ale upozorňuju, že to není levná záležitost (pokud ji chceš postavit dobře a spolehlivě) a při Tvých obratech nesmyslná. Souhlasím zde s ostatními diskutéry, že ve Tvém případě je nejlepší a hlavně - nejlevnější - a s nízkým rizikem zůstat u žl. Tvoje představa, že nebudeš při podnikání "nikdy platit nic" je podle mě zcela mimo realitu. Buď část příjmů utratíš na služby, které ti budou zisk optimalizovat (a tím si zisk snížíš), nebo ze zisku zaplatíš daně. Výrazné úspory tam naskakují teprve až budeš točit miliony, resp. desítky mil. Navíc - možná mě tady označíte za staromódního - ale přijde mi fér rozumnou část zisků vyprodukovanou v daný zemi do ní férově vrátit formou daní. Nepodnikáme přeci ve vzduchoprázdnu :)

@my-key
Nejednal jsem ještě s úřady v UK, ale co mi akceptovali jak v Německu, tak ve Švýcarsku, byl papír, na kterém byla ofocená občanka/pas obě strany a pod to jsem dopsal v Čj/Aj větu ve smyslu, že čestně prohlašuji, že OP č.XXX na jméno XXX je mým OP atd... Pod to datum a podpis a pod to si necháš dát na CzechPointu razítko a podpis úřednice - tj. budeš ověřovat podpis - což Ti úřady udělají v pohodě (oproti zákazu vystavování ověřené kopie ID dokladů). Bez problémů mi to uznali a ušetřil jsem za soudní překlad/ambasádu :)

Mějte se všichni fajn a ať se daří!
d.
distro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alzbeta1970 21. 5. 2015 10:15

A vám jde o danění nebo ne? Pokud ne tak lze založit
alzbeta1970
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků