Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 14. 6. 2009 17:43

Co myslíš fyzickou přítomností, do Anglie vůbec jezdit nemusíš, LTD zaregistruješ přes internet.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 14. 6. 2009 22:32

mikcik píše:...Celkem mi tam za rok přijde asi takových dejme tomu 100 000-250 000kč. Vždy to bude od jednoho zákazníka a vždy to budu posílat na stejné (dva) účty dál. Všechny účty jsou zřízeny u české banky, vedené v CZK.
To bych celke měl zvládnout vést účetnictví sám ne?...

Víš co to je účetní osnova? Víš co znamenají pojmy "má dáti - dal"? Víš co se vlastně v účetnictví myslí pod pojmem účet? Víš co to je výsledovka? Rozvaha?

Neříkám že to nemůžeš zvládnout sám, určitě se to zvládnout dá, všechno se dá zvládnout když se opravdu chce. Ale je toho docela dost co se budeš muset naučit, vezme ti to pěkných pár dlouhých zimních večerů. Osobně si myslím, že je lepší se věnovat tomu co umím a dát pár tisíc někomu kdo za mě udělá to co neumím. Když mi poteče střecha, tak taky zavolám pokrývače a nebudu se snažit to zalepit sám, i když věřím že to není těžké a že bych to sám zvládl.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikcik 14. 6. 2009 22:59

No fyzickou přítomností myslím to, že tam někdo musí být fyzicky, ať už přímo já, nebo ten můj agent, prostě nějaký zprostředkovatel.
1) Takže "fyzično" tam potřebuju fakt jen při tom zakládání, potom už ne?

2) Založení s.r.o v čr mě vyjde BTW na kolik tak zhruba, pokud si "všechno co zvládnu" (obíhání úřadů atd.) udělám sám?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 6. 2009 16:23

stanislav.stribrny: přes koho jsi tehdy zařizoval tu anglii? tak to vypadá, že to nakonec budu na jeden projekt taky tak řešit, tak sbírám reference. btw, jak je to s tím UK účetnictvím? někd ejsem četl, že když splňuješ podmíánky malé firmy (tedy bez povinného auditu) tak stačí v podstatě to, čemu tu říkámě daňová evidence. tedy evidence příjmů, výdajů, pohledávek, závazků, majetku a hotovosti. je to tak?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 6. 2009 16:50

Zakládal jsem přes Coddan http://www.coddan.couk, ta firma patří ňákým Rusům, což jsem tehdy nevěděl a ani by mi to nevadilo, ale: jakmile jsem zaplatil (asi 14.000,-) přestali se mnou prakticky komunikovat, potřeboval jsem vědět, co mi chodí za poštu (chtěli docela dost vysoký paušál), a nebyli schopný mi říct, jestli jde o úřední dopisy (které bych si zaplatil), nebo reklamní nabídky, o které fakt nemám zájem a ještě abych za ně platil...
Ale to přeposílání pošty myslím ani nepotřebuješ, když máš přístupový kód do Obchodního rejstříku a potom až podáš daňové přiznání (nevzpomenu si přesně, ale myslím že přiznání se musí podat do 9 měsíců po skončení účetního období, což v mém případě je listopad, mají to v Anglii nějak jinak, počítají to nikoli na kalendářní rok, ale od okamžiku registrace firmy).
Ohledně účetnictví nevím, já to taky tak pochopil - eviduji prostě příjem a výdaj v Excelu a pak to pošlu tomu účetnímu, se kterým jsem předběžně konzultoval. Uvidím a možná si daňové přiznání podám sám - podle dema na webu FÚ http://www.hmrc.gov.uk to vypadá jednoduše. Taky se podívej na tento program za 16 liber měsíčně: www.kashflow.co.uk
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 6. 2009 16:51

No, možná jsme to měli přesunout do toho vlákna o Ltd viewtopic.php?f=319&t=1077504
Naposledy upravil mikicz dne 15. 6. 2009 17:08, celkově upraveno 1
Důvod: přesunuto....
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 6. 2009 16:52

Nebo si založ firmu v USA či Hongkongu, vyhneš se DPH.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 6. 2009 16:54

Audit se musí dělat asi od obratu 5 milionu liber, nebo tak nějak.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 6. 2009 17:09

no hongkong je problém s povinným auditem pro všechny. a usa se pro to na co to chci nehodí. nejlíp vychází zatím UK ltd
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 15. 6. 2009 18:29

Tak to bychom si mohli případně poradit uživateli mikicz ne?

Stanislav stříbrný: No tak tu zprostředkovatelskou firmu jak si
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 6. 2009 18:33

http://www.duport.co.uk/index.htm tihle taky nevypadají úplně marně...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 6. 2009 21:46

Ceny jsou u všech firem přibližně stejné. Ono se to ani moc lišit nemůže, když obchodnímu rejstříku se platí státní poplatek 15 liber :-)

Narazil jsem na české zprostředkovatele, kteří jsou schopní nějak psychlogicky zpracovat klienta a shrábnout za toto "nic" 60.000 Kč :D Samozřejmě výhradně v hotovosti.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 17. 6. 2009 10:00

stanislav.stribrny píše:Ceny jsou u všech firem přibližně stejné. Ono se to ani moc lišit nemůže, když obchodnímu rejstříku se platí státní poplatek 15 liber :-)

Narazil jsem na české zprostředkovatele, kteří jsou schopní nějak psychlogicky zpracovat klienta a shrábnout za toto "nic" 60.000 Kč :D Samozřejmě výhradně v hotovosti.


DObře a můžete sem hodit odkaz na nějakýho "vhodného" prostředníka s dobrýma cenama? IDeálně v CZ?
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 6. 2009 12:58

Globální podmínky pro podnikání se poprvé od roku 1996 zhoršily. Vyplývá to z aktuální analýzy Economist Intelligence Unit, sesterské společnosti týdeníku The Economist. Podle tohoto žebříčku, který zahrnoval průzkum podnikatelského prostředí pro příštích pět let v 82 zemích světa se v nadcházejících pěti letech ve více než polovině zkoumaných států výrazně zhorší podnikatelské prostředí. Analýza porovnávala nejen ekonomické a politické prostředí, ale i finance a infrastrukturu jednotlivých států.

Ve srovnáním s předchozím obdobím se skóre v žebříčku nejvíce zhoršilo pro Velkou Británii, která se propadla ze 13. místa na 25. pozici. Snížení se týkalo i Spojených států amerických, které jsou největší světovou ekonomikou. Největší zlepšení skóre překvapivě zaznamenal Egypt. I přes očekávaný ostrý pokles HDP v letošním roce bude mít v dalších pěti letech celkově nejlepší podmínky pro podnikání Finsko. Předběhne Singapur, který držel prvenství od roku 2004 do roku 2008.

Navzdory propadům v žebříčku a trvající ekonomické recesi bude ve srovnání s jinými zeměmi světa pro podnikání i nadále velice atraktivní Velká Británie a Spojené státy americké, domnívá se týdeník The Economist. Naopak v zemích s velkými finančními problémy jako je Ukrajina či Venezuela, se podmínky pro podnikání podstatně zhorší.

zdroj: penize.cz
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikcik 23. 6. 2009 10:46

A když už je jednou společnost založená tak její provoz mě v podstatě (alespoň v mém případě) nic nestojí jo?

Danové přizánín a další potřebné věci můžu případně bez problémů udělat skrz tu datovou schránku a internet...

Tedy je-li jednou společnost založena a na konci účetního období má vždy nulový zisk, tak nic neplatím a nic mě to dál nestojí?

Neplatím ani nějaký zdrav, soc, DPH, nebo já nevím co (v případě že má společnost zisk = 0 jak jsem už psal)?
mikcik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků