Sídlo společnosti vs. dluhy "v sídle"

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yhuld 20. 6. 2009 12:23

Dobrý den
Chtěl bych si založit s.r.o. Kapitál atd. mám. Řeším ale problémy se sídlem... Bydlím stále v jednom domě s rodiči (jsem ve 3 ročníku na VŠ). A řeším problém, "co" mám uvést jako sídlo firmy... Jeden z rodiných příslušníků (který tu mám trvalý pobyt) má totiž tady doma taky přihlášenou svoji firmu, která má ale dluhy a snad už ani neexistuje, byl na ní podán konkurz nebo co já vím? Je na ní uvalena exekuce atd. Dokonce už tady šmejdil i exekutor ale vše (dům vybavení atd.) naštěstí patří jinému rodinému příslušníku, který nepodniká a dluhy nemá, takže exekutoři odešli s prázdnou, naštěstí :-).
No ale problém je, že nevím, jestli si "můžu dovolit" založit svoji s.r.o a jako sídlo uvést náš rodiný dům, když už tu jedna zadlužená společnost (jednoho rodiného příslušníka) sídlo má?

Chtěl bych se zeptat na dvě věci:

1) Je možné založit v rodiném domě (jedna budova, žádné vícegenerační bydlení) sídlo další s.r.o když už tu jedna firma (navíc s dluhy) sídlo má?

2) Pokud to právně přece jenom možné je, nekoukají z toho náhodou přece jen nějaké problémy i tak (pro mě a mou s.r.o)?
yhuld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2009 16:15

ad 1) ano
ad 2) taky ano, minimálně jako doteď, že se tam budou střídat exekutoři

Sídlo firmy může být klidně p.o. box. Popř. jsou specializované firmy, které zařizují "sídelní adresy" (=poštovní schránka) v různých kancelářských budovách a to i na prestižních adresách (centra měst) i za tisícovku měsíčně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 6. 2009 17:06

P.O.Box nemůže být sídlem firmy.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod yhuld 20. 6. 2009 19:27

No mě napadlo i nějaké to virtuální sídlo, bohatě by mi stačila ta schránka, nic víc. Žádný další servis. Klidně někde u cigošů v nejhorší a nejzapadlejší adrese, to je fuk, fakt potřebuju jen to sídlo, co možná nejlevnější...
Problém je že vyhodit za tohle za rok 12 000 kč mi přijde trochu moc, když si chci fakt pronajmout JEN tu schránku.

Neznáte někdo tipy právě na co možná nejlevnější sídlo? Fakt potřebuju jen to schránku, NIC víc. Zadnou prestižní adresu, žádnou možnost parkování, pronájmu jednacích místností, přesměrovávání hovorů nebo já nevím co... Fakt potřebuju jen tu schránku...

Nemáte někdo tip na takovou sídelní adresu?
yhuld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yhuld 20. 6. 2009 19:29

A... Tak tady jsem něco přece jen našel...

http://www.sidlo-pro-firmu.cz/

za 4000kč... není v tom háček? (předtím co jsem hledal vždy chtěli podstatně více)...?
yhuld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 6. 2009 19:48

yhuld: Já platím polovinu, tj. 6000 Kč bez DPH za rok.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yhuld 20. 6. 2009 20:09

A že by jste rovnou napsal kde :-D...?

Chci se ale ještě zeptat na tu firmu založenou doma, kde už jedna (a zadlužená) firma je.
Právně to tedy není problém tam založit další s.r.o a nikdo na mě nijak nemůže skrz ty dluhy rodiného příslušníka...?
yhuld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 6. 2009 20:42

Nevidím problém v tom umístit sídlo s.r.o. domů - také mám registrované sídlo doma.

Pokud firma nebude generovat dluhy.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 14. 10. 2016 00:05

Vít Zaorálek je nešťastník.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 10. 2016 14:32

LaNov - na bilých koních je nelegální co?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rop 14. 10. 2016 15:46

5 To 159/2015 Městský soud v Praze
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 10. 2016 16:52

Tím jsi mi ale na otázku neodpověděl. V daném případě společnost krátila daně a neplnila další odvodové a ohlašovací povinnosti a je jasné, že jednatel je odpovědný. Paní se hájila tím, že o ničem nevěděla, protože byla jen formálním (nominee) jednatelem, což je samozřejmě nesmysl, odpovědnost za výkon funkce nese.
Já se ptal ale, co je nelegálního na samotném faktu dosazovaní do funkcí nastrčených osob. Sám toho využívám, tak se tu třeba o sobě dočtu, jaký jsem společenský parazit, nebezpečné individuum, kterého je třeba izolovat na Guantánamo, popírač státní autority, obchazeč naší dokonalé legislativy, hajzl, zbohatlická verbež, fašista, prolhaný bezpáteřní zlojed a nepřítel lidu.

Doplněno:

Jinak mě fascinuje, že stejný soudce, který vynášel rozsudek, pak o případu publikuje článek na právnickém webu, kde si dovoluje vynášet hodnotící stanoviska.
Naposledy upravil astrapa dne 15. 10. 2016 13:36, celkově upraveno 1
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 14. 10. 2016 17:39

Má dneska při monistické struktuře akciovky smysl používat nastrčených osob?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 10. 2016 18:01

Tak jsou lide, co podnikat ze zakona nemuzou, napriklad policiste. Musi to pak napsat na nekoho jineho z rodiny.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 14. 10. 2016 19:59

A nebo by policisté mohli jít příkladem v tom, že zákony se neobcházejí, zákony se dodržují. Jen takový naivní návrh.
fc70
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků