Pokuta za nepodání přiznání datovkou/co s tím ?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 31. 3. 2016 21:38

Obecná písemnost: Když si vytisknu do pdf datovou zprávu+doručenku(+podací razítko), je to víc než podací lístek o zaslání doporučeného dopisu se sešitou kopií písemnosti posílaný klasickou poštou. A propos jako důkaz podání stačí jen ten podací lístek
Daňové přiznání: Skutečně si myslím, že když bych si vytiskl i jen lister xmlka do jednoho pdf s doručenkou a případně časovým razítkem, mám neprůstřelný důkaz uskutečnění podání.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 4. 2016 11:33

Když k daňovému přiznání přikládáte kopii úvěrových smluv nebo jiných příloh, tak při podání přes EPO/datovkou schránku se skenuje a někam přikládá? Nebo tu přílohu dopošlete poštou? Má to 21 stránek.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Taki 1. 4. 2016 13:01

Já to poslal jako druhý soubor (přílohu) vytištěný do pdf.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 1. 4. 2016 13:06

K čemu nějaké smlouvy? Jestli něco budou chtít, at si napisou,ne?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 4. 2016 16:12

bigboban píše:Tak já např. půjdu za 2 roky žádat o hypošku a budou chtít vidět moje daňová přiznání za posledních X let. Je otázka co jim donesu, trochu se bojím že nijak úřadem nepotvrzený tisk PDF mi hodí na hlavu..


V rozumných ústavech stačí pdf kopie přiznání + výpis z účtu s platbou daně/vrácením přeplatku. V méně rozumných ústavech mě hnali pro potvrzení bezdlužnosti (či výpis z daňového účtu), a ty jsem nechal stát opodál.

-- 1. 4. 2016 16:21 --

astrapa píše:Když k daňovému přiznání přikládáte kopii úvěrových smluv nebo jiných příloh, tak při podání přes EPO/datovkou schránku se skenuje a někam přikládá? Nebo tu přílohu dopošlete poštou? Má to 21 stránek.


Protože si to stejně vždycky vyžádaj, dávám to k přiznání rovnou. Naskenuju a přiložím v pdf při EPO podání (je to celkem intuitivní).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 4. 2016 20:17

No nedokážu si představit,kdyby to mělo třeba 50 MB (jednotlivě či dohromady)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mimonik 7. 4. 2016 12:50

Tak se to poda v rezimu offline.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 4. 2016 12:59

astrapa píše:No nedokážu si představit,kdyby to mělo třeba 50 MB (jednotlivě či dohromady)

Má to omezení na 4 MB na soubor. BTW docela by mne zajímalo, co je to to off-line podání :oboze .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 7. 4. 2016 13:19

Písemně.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 11. 4. 2016 10:16

Tomáš Marný píše:
astrapa píše:No nedokážu si představit,kdyby to mělo třeba 50 MB (jednotlivě či dohromady)

Má to omezení na 4 MB na soubor. BTW docela by mne zajímalo, co je to to off-line podání :oboze .

Tak se koukni zde, je http://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/epo2_info/podani_off_doc.faces
Mimonik
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků