Faktura do EU od neplatce soukrome osobe

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eL Ká 3. 11. 2015 12:20

Dobry den,

pokud fakturuji sluzbu (administrativa, preklad) jakozto OSVC neplatce DPH soukrome osobe na Slovensko, plyne z toho pro me nutnost registrace jako identifikovana osoba?

Dekuji.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 3. 11. 2015 21:19

Neplyne. Jenom kdyby to byl podnikatel.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ceneon 29. 10. 2017 23:28

Snad nebude vadit, že píšu do staršího tématu, ale týká se to tohoto.

Chci prodávat službu i na Slovensku. Pokud odběratel podniká, mohu přesto fakturovat odběrateli jako soukromé osobě nepodnikající? Jde mi právě o to, aby kdyby se přihodilo, že by službu chtěl podnikatel, abych se nemusel stávat kvůli těmto případům identifikovanou osobou.

Moc děkuji za informaci.
Ceneon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 11. 2017 20:08

Pokud je to pro jeho podnikání, tak se oba stanete poskytnutím služby identikované osoby.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ceneon 3. 11. 2017 20:16

Nn, není to pro jeho podnikání. Pro jistotu bych mohl na webu poskytujícím službu uvést, že služba slouží pouze pro soukromé účely. V podstatě ale ani není možné tuto službu používat pro podnikání.
Ceneon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 11. 2017 20:48

Co to prosím tě poskytuješ? (odpověď klidně do SZ) :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ceneon 3. 11. 2017 20:56

Odpověď jsem poslal skrze SZ.
Ceneon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ceneon 13. 11. 2017 20:09

Jak to tedy bude v tomto případě, kdy je odběratel podnikatel, ale služba není pro jeho podnikání? Mohu mu zaslat fakturu jako soukromé osobě a neplyne z toho pro mne nutnost stát se identifikovanou osobou?
Ceneon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 13. 11. 2017 20:35

Jo já ti neodpověděl - u té tvé zprávy jsem se tak rozesmál, až jsem na to zapomněl. Ty jsi sólo kategorie v DPH a to MOSS - doporučuji si přečíst článek Změny v uplatňování DPH u elektronických služeb
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ceneon 13. 11. 2017 21:55

Moc díky, článek jsem si přečetl. Tak jsem se dozvěděl, že se musím stát identifikovanou osobou a po každém čtvrtletí podávat speciální daňové přiznání.

Jen mám ještě otázku podobnou té výše položené. Pokud by se jednalo o podnikatele, ale on by při registraci ani nemohl zadat IČ, jelikož to pro podnikatelské potřeby nabízet nebudu, bude brán odběratel jako soukromá osoba a budu fakturovat s DPH a DPH tedy bude vykázána v režimu MOSS?
Ceneon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 14. 11. 2017 18:08

Ano je to tak.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků