výklad zařízení dle zákona o rozhl. a tel. poplatcích

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ab84 29. 6. 2018 18:03

Pokud se odhlásíte z placení koncesionářských poplatků, tak se ale připravte na výhrůžné dopisy od různých agentur, které na ČT parazitují. Hlavně ale nevyměknout...
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod judis 29. 6. 2018 18:06

Pry se staci odhlasit, pak napsat cestne prohlaseni a je klid. Ja zacnu nejdrive s rozhlasem.
judis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ab84 29. 6. 2018 18:15

Prý stačí se odhlásit... Zákon je takový, že každý odběratel elektrické energie se automaticky dostane na seznam platících koncesionářů. Nějaké čestné prohlášení je nerozhodí, beztak každý rok posílají výhrůžné dopisy, vždy nějaká "právní agentura" v zastoupení ČT. Já to neplatím už 10 let.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aaischa 29. 6. 2018 18:49

Presne, ferovy by bylo kdyby ct a dalsi statni kanaly byly sifrovany a kdo si nezajde na statni postu koupit dekodovaci kartu tak ma smulu.. :) neplatis nekoukas.. Fer nabidka.. Chces koukat zaplat
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 30. 6. 2018 09:38

Jenomže to by přišli o lidi s kabelovkou / stalitem, kteří nyní poplatky platí ač přijímají TV jinak než z pozemního vysílání.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 6. 2018 15:50

Neprisli, protoze dodavatele DVB-C/S by meli povinnost za kazdeho klienta platit, takze by to promitli do ceny.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sorra 11. 7. 2018 13:42

Zmenil jsem zpusob platby koncesionarskych poplatku a jak Cesky rozhlas tak Ceska televize po me chteji krom prime platby stejne jeste zaplatit pres SIPO, hajzlove to jsou.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ab84 11. 7. 2018 13:59

Jen pro zajímavost: o pár příspěvků nahoru jsem se zmínil, že neplatím 10 let a dnes dopis do vlastních rukou (takový ten co i když ho nepřevezmu, tak mi skončí ve schránce a je formálně doručen). Odesílatel ČT - oddělení poplatků. Píšou, že pokud budu dopis ignorovat, tak se automaticky stávám plátcem. Tak jsem jim poslal čestné prohlášení. Aspoň, že to nechtějí posílat poštou, ale stačí emailem.

PS: Příště si asi rozmyslím, jaké informace vypustím na zdejším fóru :)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sorra 11. 7. 2018 14:55

Ja jsem zvedav, jestli bude pristi mesic zase koncesionarsky poplatek v SIPO. Ze to nestihli zrusit prvni mesic, to jeste beru, ale druhy mesic uz ta snad musi stihnout.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 11. 10. 2018 18:39

Zas? Kdy je naposledy zvyšovali?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků