Paušák na auto v DP

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sendy2014 11. 4. 2016 16:59

Ahoj, uplatnila jsem v DP výdajový paušál na auto 48 000 kč, ale teď nevím, zda to mám dobře. Dala jsem tu částku na ř.102 ...vedu DE - skutečné výdaje. Co vy na to?
sendy2014
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 11. 4. 2016 21:41

Ano, na ten řádek to patří.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 23. 3. 2017 06:46

Je clovek, ktery je zamestnancem, ma vedle toho prijmy jako osvc, k tomu pronajima byt. Muze uplatnit do nakladu na pronajem pausal na auto (dopravu)? A nebo nemuze, kdyz ho v minulosti koupil na IC, odepsal a podle kilometru uplatnuje uctenky za benzin. Ja myslim, ze ne. Hospodska diskuse, kterou ani vyhledavac neukoncil.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 23. 3. 2017 19:48

Jakože by jedno auto uplatnil 2x? Jednou v podniká dle skutečné spotřeby a podruhé v pronájmu paušálem? To by nešlo. Zákon o daních z příjmů to má schované v § 24 (což jsou společná ustanovení) a je tam uvedeno, že buď skutečnost nebo paušál.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 3. 2017 07:55

Bere se tedy jedno auto jako jeden naklad, bez ohledu na to kolik cinnosti (pronajimani bytu, osvc) vykonava? Ale pokud by uplatnoval realne vydaje, tak by mohl rict "tohle jsem projezdil v souvislosti s najemem", "tohle v souvislosti s zivnosti", ze?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ronim 24. 3. 2017 08:52

Můžete mít ale auta dvě a jedno uplatníte v §7 a jedno §9.
ronim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 3. 2017 14:06

Ok, diky. A pokud se naklady u OSVC neuplatnuji a auto bylo koupene na IC (faktura), tak je mozne pausal vyuzit u prijmu z pronajmu? Co jsem pohledal, tak jsem narazil na pojem "obchodni majetek", ale nechcu do toho fusovat. Aby se v tom prase vyznalo.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 24. 3. 2017 20:30

A máš auto v obchodním majetku nebo ne? No protože ho máš zaevidované na IČO, tak ono asi v obchodním majetku bude. Takže náklady na § 7.

Mimochodem ... kupovat auto a mít v techničáku zapsané IČO je zhovadilost vrcholového kalibru. Však úplně stejně si můžete do techničáku zapsat rodné číslo a nic se nemění.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 27. 3. 2017 09:25

Úplné podrobnosti neznám. Jde o kamaráda z bývalé práce a diskuse vznikla v souvislosti s tím, že jsem mu říkal o možnosti paušálu na dopravu při pronájmu bytu.

Z toho co vím - výdaje má paušální a auto jako takové do živnosti vstupovalo kvůli DPH, ne kvůli nákladům jako takovým. Což předpokládám, že bude ve škatulce "obchodni majetek" určitě.

K tomu TP - ono jde auto s fakturou na OSVČ zapsat na fyzickou osobu? Vím, že v minulosti omylem vystavili fakturu otci na IČ a pak se to muselo přepsat i v TP, aby to nevstupovalo do podnikání. Ale to je dávno, rok cca 2008.
octaviampi
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků