Auto na zivnost - zmena na rakouske SPZ

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod soad1981 27. 9. 2016 10:13

Dobry den,
po prestehovani do Vidne se mi zkomplikovala situace kolem auta, ktere jsem si pred 2 lety poridil na ceskou zivnost. Jako platce DPH jsem auto kupoval v Nemecku bez DPH tj o 60 000 Kc levneji. Cena auta byla tehdy cca 300 000 Kc. V prubehu 2 let jsem si taky za benzin a servis narokoval pravidlne vraceni DPH. Auto vyuzivam 80% na pracovni a 20% na soukrome ucely.
Problem je v rakouskem zakonu, ktery narizuje po mesici pobytu v Rakousku, poridit pro auto rakouske znacky jinak hrozi pokuta 3-5000€.
Ceskou zivnost mam stale aktivni i kdyz docasne bydlim v Rakousku a nechci ji rusit, protoze zakaznikum v Praze fakturuji cca 2-3 dny do mesice a autem jezdim cca 1x mesicne Praha - Viden. Zbytek casu pracuji na rakousku zivnost pro rakouskeho zakaznika. Do Prahy se chci z Vidne vratit po jednom roce.

Otazka:
budu muset vratit odecet DPH (60 000 Kc + xkrat cca 2000 kvartalne v prubehu 2 let), kdyz prehlasim auto na rakouske znacky? Je mozne auto dale evidovat pod ceskou zivnosti i kdyz bude mit rakouske znacky?
soad1981
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků