Přiznání příjmů z prodeje akcií, zaměření na DEGIRO

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Halloran 23. 3. 2017 13:17

Dobrý den,

při přípravě daňového přiznání jsem narazil na několik problémů.

Od svého brokera (Degiro) mám "daňový výkaz za rok 2016", kde je uveden můj zisk v CZK a náklady na poplatky (rovněž v CZK).

1. Výše zisku mi nepostačí pro vyplnění přiznání, že? Potřebuju vědět, jaké byly mé příjmy z prodeje akcií a jaké byly mé výdaje (kupní cena akcií + související poplatky). Z těchto údajů pak snadno dopočtu zisk, ale stejně se bez výše příjmů a výdajů neobejdu. Mám pravdu?

2. Obchodoval jsem na české a několika zahraničních burzách (USA, Rakousko, Německo). Degiro pokyny k nákupu realizuje tak, že si vezme moje CZK, převede je na příslušnou měnu (např. USD), za kterou pak uskuteční nákup. U prodeje je to podobně, Degiro prodá za USD, převede to na CZK a CZK mi připíše.
Dotaz: jaké částky mě zajímají? Zajímají mě jen CZK, nebo mě naopak zajímají jen cizí měny (ve vztahu k nimž bych pak musel řešit přepočet) - v těchto cizích měnách bych řešil příjmy/výdaje, které bych pak přepočetl na CZK podle kurzu uveřejněného pro r. 2016 finanční správou?
Halloran
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků