Zpětný odpočet DPH po registraci

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wassermaus 8. 6. 2017 10:55

Zdravím vespolek,

dobrovolně jsem se registroval jako plátce DPH a v první ovbdobí si můžu odečíst DPH od plnění za posledních 12 měsíců.
Co už ale nevím, z čeho všeho si můžu DPH odečíst. Drobný nehmotný majetek (mobil, notebook) je jasný, ale můžu si odečíst DPH z licencí na SW (licence 1 rok) nebo z registrace domény (na 5let)?
wassermaus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VVNP 15. 1. 2024 12:45

Navázal bych na kolegu výše, i když je to tedy už archivní záležitost.

Jsem v podobné situaci. Vím, že licence si zpětně neodečtu. Jde mi hlavně o notebook a mobil, který jsem si koupil jako neplátce DPH. Na faktuře tedy není mé DIČ (jako neplátce bych ho neměl používat).

Tyto dva daňové doklady bych uvedl do kontrolního hlášení do oddílu B2. Jenomže z důvodu chybějícího DIČ to dodavatel dá do jiné kolonky a nedojde ke spárování.

Je v prvním kontrolním hlášení nějak upraveno (sníženy nároky na) párování a je to tak OK? Nebo se jedná o Hlavu XXII, kdy si vlastně nic zpětně nad 10 000 Kč s DPH neodečtu, protože na daňovém dokladu nejsou mé daňové identifikační údaje (DIČ)?
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 15. 1. 2024 13:36

Odpočet při registraci se uvádí do řádku přiznání 45.
Tento řádek se v kontrolním hlášení vůbec neuvádí.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VVNP 15. 1. 2024 13:40

Perfektní. Díky moc.
VVNP
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků