PORADTE PROSIM - OSVC ci na HPP 35tis. hrubeho.

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pierre87USA 4. 9. 2017 05:48

Měl bych na Vás dotaz. Mohli byste mi poradit (vysvětlit), objasnit, ...
Dostal jsem nabídku práce jako Obchodní zástupce s fixním platem 35tis. Kč + kvartálně prémie. Dostanu služební auto i k soukromým účelům. A nyní můj dotaz, společnost mi řekla, že se můžu rozhodnout, zda-li půjdu pracovat pod společnost tedy na HPP, nebo budu pracovat pro společnost a vše si účtovat na své IČO. Do čeho byste šli vy a proč?
Tvrdí mi, že jako OSVČ dostanu více jakoby v čistém, ale to bude asi tím, že platíte minimum na sociálním. :P :o 8)
Děkuji...
Pierre87USA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 9. 2017 12:39

jako osvc budes taky delat zadarmo. plus si platit benzin ze svyho.
dokud neuzavres smlouvu a nahodou ji ta firma jeste nestornuje ci od ni neodstoupi, pripadne je mozne ze budes cekat az zaplati fakturu. a na ico se te snaz zbavej a nemusej ti taky nic vyplatit.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 9. 2017 15:12

Ne, neni to o placeni "minima na socialnim", ale o uplne jinych procentech.

Zde ti muzu nalinkovat muj stary ukazkovy vypocet - bud alespon te dobroty a zjisti si aktualni procenta, nicmene nejak extremne se to lisit nebude:
:arrow: http://www.s474n.com/porovnani-platu-za ... ce-a-osvc/
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 5. 9. 2017 16:15

Ten výpočet je značně zkreslený, třeba ZP a SP se platí i při minimu na hodně odlišných částkách. Rozdíl je pak třeba i v dovolený, nemocenský, jistotách, odstupném, odpovědnosti, úhradě spousty druhů nákladů, dopadech na důchod, možnosti hypotéky, atd.
Takže pokud je na výběr, lepší jít asi na HPP. Kdyby byl důvod, na IČO se to dá překlopit vždycky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 5. 9. 2017 16:29

Je to na zvážení všech rizik, ale obecně čím vyšší částka, tím vyšší rozdíl ve prospěch OSVČ. A to mám na mysli i započítání dovolené, nemoci, státních svátků, rozdílu důchodu, ... Navíc s důchodem, jako OSVČ, pokud budeš pečlivý a budeš si odkládat bokem, budeš mít i jistotu peněz na stáří a možnost je zhodnotit v průběhu produktivní části života.

Ale nic není jen černé a bílé a jak tu psali kolegové, OSVČ má svá rizika a mnohem menší práva a ručení.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ab84 5. 9. 2017 17:16

Pokud zaměstnavatel ponechá všechny benefity (auto, dovolená atd) i pro režim fakturace, tak se vyplatí fakturovat, ideálně větší částku než hrubou mzdu. Moje zjednodušená kalkulace:
HPP 35 hrubého = 25 čistého na účet
Fakturace 40 tisíc = 35 čistého
ab84
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků